Döntetlen a rangadón, vért izzadt a győzelemért a Békéscsaba és az MVFC
2016.02.29 | 19:06
Döntetlen a rangadón, vért izzadt a győzelemért a Békéscsaba és az MVFC  A női NB II-ben Keleten a HTE kis híján megtréfálta a Gyulai Amazonokat de a végén be kellett érniük az egy ponttal. Az MVFC és a Békéscsaba nehezen nyert, de ez egyben a ST. Mihály és az AC Villám dicsérete is.   Női NB II, Keleti-Csoport, 19. forduló   Gyulai Amazonok – Hajdúböszörményi TE 1-1 (0-0) Gyula, Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Modes Ottó Péter – Baráth János – Boda László  Amazonok: Csontos Zsanett – Pilán Tímea, Fülöp Diána, Csanálosi Anada, Erdélyi Angéla Csere: Szerb Katalin Tünde, Papp Laura, Bálint Rebeka, Szilágyi Zsanett, Perjési Rita, Kurai Nikolett Edző: Molnár Zoltánné  HTE: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Czégény Zsuzsanna, Pálóczi Krisztina, Quirikó Vivien Csere: Bölömi Ibolya, Mogyorósi Zsuzsanna, Sipos Bernadett, Nagy Mária, Sallai Anita, Seregi Viktória Edző: Quirikó Vivien  Gólszerző: Csanálosi Anada illetve Bölömi Ibolya Igazi rangadóra került sor a Keleti-csoportban ezen a hétévgén, hiszen a listavezető Gyulai Amazonok hazai környezetben játszott az éremesélyes Hajdúböszörményi TE ellen. Az elejétől kedve a gyulaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, szinte egykapura folyt a játék az első félidőben. A vendégek lelkes védekezését azonban nem tudták áttörni Fülöp Diánáék, a HTE pedig kontrákkal próbálta az igen fiatal játékosokból álló Amazonok kapuját veszélyeztetni. A gól nélküli első félidőt követően továbbra is gyulai játék dominált, mégis Bölömi Ibolya révén a hajdúságiak szereztek gólt a 27. percben. A gól után felpörögtek az események, a paprikás mérkőzésen mindkét csapat lelkesen próbálkozott, azonban hol a kapusok remeklése, hol pedig a pontatlanság miatt hiba csúszott a befejezésekbe. Szilágyi Mariann kiállítását követően az emberelőnyt könyörtelenül kihasználták Molnár Zoltánné tanítványai, egy gyönyörű támadás után Csanálosi Anada pókhálózta ki a bal felső sarkot, egalizálva az eredményt. Gyulán egyre több néző látogat ki hétről hétre a Gyulai Amazonok meccseire, ezen a hétvégén is közel 150-200 drukker volt kíváncsi játékukra. Molnár Zoltánné (Amazonok): Egyáltalán nem vagyok elégedett, hiszen a látottak alapján gólokkal kellett volna nyernünk. Végig uraltuk a játékot, folyamatosan támadtunk, ám kapu előtt nagyon pontatlanok voltak a befejezések. Az egy pontnak úgy gondolom, hogy a HTE örül, mi azonban nem, viszont annak örülök, hogy az első helyet tudjuk tartani ennek ellenére is a tabellán. Quirikó Vivien (HTE): Elsősorban a védekezésre koncentráltunk ezen a mérkőzésen, és úgy gondolom, hogy amit megbeszéltünk, gyakoroltunk a meccs előtt, azt sikerült megvalósítanunk. Fegyelmezetten, koncentráltan, nagyot küzdött a csapat, megérdemeltük az 1 pontot a listavezető ellen. De mindkét csapatnak gratulálok, mert egy jó kis mérkőzést sikerült "összehozni"! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- MVFC Berettyóújfalu – ST. Mihály FC 3-2 (1-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvényközpont Játékvezetők: Takács István – Vadon Tamás – Nagy Róbert  MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Tamara, Pozsgai Kitti, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Kóti Lilla, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Erős Zsanett, Petrik Szilvia Edző: Trencsényi János  ST. Mihály: Horváth Melinda – Czibere Andrea, Baksa Katalin, Géczi Bettina, Fehér Zsuzsanna Csere: Jankulár Zita, Varga Zsuzsa, Redetzky Andrea, Szolga Judit, Puskás Dóra, Börcsök Ágota Edző: Hódi Zsuzsanna  Gólszerző: Géczi Bettina (öngól), Tóth Nóra, Tóth Tamara illetve Szolga Judit, Fehér Zsuzsanna Bár kétszer is vezetett a Berettyóújfalu otthonában játszott bajnokiján a St. Mihály FC a női futsal NB II Keleti csoportjában, Baksa Katalinék végül szűk vereséggel térhettek haza Hajdú-Bihar megyei ellenfelüktől. Idén már kétszer találkozott a Trencsényi János által vezetett Berettyóújfaluval a St. Mihály FC, ám egyik mérkőzésen sem tudott pontot szerezni. A harmadik találkozó alkalmával azonban már jóval közelebb álltak ehhez Hódi Zsuzsanna tanítványai: előbb Szolga Judit találatával, majd Géczi Bettina öngólját követően Fehér Zsuzsanna góljával is vezetett az együttes a Berettyó otthonában, és bár Tóth Nóra másodjára is egyenlíteni tudott, de egészen a hajráig úgy nézett ki, most végre összejöhet a pontszerzés. A kiélezett meccsből végül megint a Berettyóújfalu jött ki jobban, bár mindkét csapat megszerezhette volna a harmadik találatát, végül Tóth Tamara lövése talált utat Horváth Melinda kapujába, erre pedig nem tudott válaszolni az utolsó percekben a St. Mihály, amely megszorongatta a Berettyót, de ezúttal is vereséget szenvedett ellenfelével szemben. A St. Mihály ezzel maradt 18 pontos, legközelebb pedig március hatodikán a Hajdúböszörmény otthonában lép pályára. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): Elég rapszódikus küzdelmet hozott ez a mérkőzés, hiszen kétszer is mi vezettünk, de sajnos győznünk nem sikerült. Az utolsó pillanatig partiban voltunk a Berettyóújfaluval, és azt hiszem mindent elárul a mérkőzésről, hogy kiállítást követő emberhátrányunkat tudták kihasználni a győzelmet érő gól megszerzéséhez. Nagyot küzdöttünk, tényleg közel álltunk egy bravúrhoz! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Alukonstrukt ECS – Békéscsabai Wanted SC 1-2 (0-0) Nyíregyháza, Bencs László Szakiskola és Általános Iskola Játékvezetők: Takács Ákos – Hadházi László – Nemcsik József Alukonstrukt: Serbán Apollónia – Malachovszky Dóra, Vasvári Dorina, Hudák Karolina, Balogh Erika Csere: Koczkanics Nóra, Sós Noémi, Szabó Ivett Edző: Kis János Békéscsaba: Sugár Ágnes – Simonka Róza, Balogh Viktória, Örkényi Bianka, Püski Nóra Csere: Zahorán Kitti, Hundzsa Erzsébet, Kis Vivien Kitti, Durkó Tímea, Kondor Ivett Alexa Edző: Domokos András  Gólszerző: Malachovszky Dóra illetve Örkényi Bianka, Sugár Ágnes Nyíregyházán, nem mindennapi izgalmak után nyert a Békéscsaba az alsóházi rangadón az Alukontsrukt ellen. A Keleti-csoport két sereghajtója ha nem is túl színvonalas, de izgalmas és küzdelmes mérkőzést vívott egymással. A védekezéssel egyik oldalon sem volt probléma, s a kapusok nagyon jó napot fogtak ki. Nekik is nagyban köszönhető, hogy sokáig nem született gól, aztán a 17. percben megtört az átok: Örkényi Bianka góljával a vendégek szerezték meg a vezetést. (0-1) A második játékrészben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, amik kimaradtak, így amikor már szinte mindenki elkönyvelte, hogy több találat már nem esik, a hajrában felgyorsultak az események. A 39. percben az igen aktív Malachovszky Dóra kiegyenlített, de a Békéscsabát ez nem törte meg és az utolsó percben Sugár Ágnes góljával megszerezte az igen értékes három pontot. Győzelmével a Békéscsaba 9 ponttal elhúzott az Alukontsruktól, így már a ST. Mihály utolérését is kitűzheti Domokos András edző a tanítványai elé. Ehhez persze jókora formajavulásra van szükség, de nem lehetetlen vállalkozás.