Csodás kapusteljesítmények hétvégéje: Czégény, Marosi és Winternitz is parádézott
2016.11.22 | 16:40
Csodás kapusteljesítmények hétvégéje: Czégény, Marosi és Winternitz is parádézott A női NB II, 8. fordulójában Keleten a HTE II kiszenvedte a győzelmet a Szent Mihály otthonában, a Gyulai Amazonok magabiztosan verte az MVFC-t, a Gerjeni SK pedig megszerezte első pontját a bajnokságban. Nyugaton a TFSE hatalmas csatában, s nagy szerencsével győzte le a KRSE-t, az ELTE-BEAC és a Csömör pedig hozta a kötelezőt.   Női NB II, Keleti csoport, 8. forduló   Szent Mihály – Hajdúböszörményi TE II. 1-2 (0-1) Deszki Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Juhász Mihály – Burzon Márk – Szarvas Szabolcs   Szent Mihály: Horváth Melinda – Géczi Bettina, Szalai Ágnes, Varga Zsuzsa, Fehér Zsuzsanna Csere: Sasvári Annabella, Frankó Nikolett Anett, Szabó Edina Éva, Lovászi Zita, Harcel Boglárka, Börcsök Ágota, Koncz Bernadett, Vass Noémi, Redetzky Andrea Edző: Hódi Zsuzsanna   HTE: Czégény Zsuzsanna – Bölömi Ibolya, Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Anikó Andrea, Quirikó Vivien Edző: Pálóczi Krisztina, Nagy Mária, Sipos Bernadett, Balla Anikó, Mága Alexandra, Malachovszky Dóra Edző: Quirikó Vivien   Gólszerző: Szalai Ágnes illetve Mága Alexandra, Nagy Anikó Andrea   Jó hétvégét zártak a HTE kapusai. Torma Lilla Tolnán sziporkázott az NB I-ben, míg a fanatikus Fenyő Miklós rajongó hírében álló Czégény Zsuzsanna a Deszki Sportcsarnokban tett hasonlóképpen a HTE II színeiben. A vendégek nem játszottak ugyan csúcsformában, de a védekezésük igen szervezett volt és volt jó pár helyzetük is, igaz ellenfelüknek még több. A futsalt azonban gólra játsszák, s az első játékrészben Mága Alexandra a böszörményieket juttatta vezetéshez, s mivel Czégény remek formában védett nem tudott kiegyenlíteni a házigazda, így egygólos hátrányban vonulhattak pihenőre a mérkőző felek. A második félidőben sem változott sokat a játék képe, mindent megtettek Hódi Zsuzsanna tanítványai a fordítás érdekében, de a helyzetkihasználásuk katasztrófális volt. S ez megbosszulta magát, a mindössze 15 esztendős tehetség Nagy Anikó Andrea megdupázta a HTE előnyét, s bár a hajrában Szalai Ágnes szépíteni tudott, a pontszerzés nem jött össze a Szent Mihálynak. S ezért igazából csak magukat okolhatják!   Hódi Zsuzsanna (Szent Mihály): - Az egyik legfájóbb vereséget szenvedtük el, hiszen arra készültünk, hogy megpróbáljuk itthon tartani a 3 pontot. De sajnos ez nem sikerült, pedig a helyzetekig eljutottunk, de ennyi ziccert büntetlenül nem lehet elpuskázni! Sajnálom, hogy nem sikerült élni ezzel a lehetőséggel, hiszen a HTE most nem játszott túl jól, de mégis eggyel több gólt lőtt mint mi és ma csak ezért nyertek!   Quirikó Vivien (HTE):  - Védekezésben szépen megvalósítottuk, amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt. A támadójátékunk sokszor döcögött, de így is kialakítottunk jó néhány helyzetet, amiből kettőt váltottunk gólra, Mága Alexandra és Nagy Anikó révén. És bár a Szegednek is voltak lehetőségei, Czégény Zsuzsa remekül állta a sarat a kapuban. Gratulálok a lányoknak! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------   Gerjeni Sport Klub – Nyírség NSC 1-1 (0-1) Faddi Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Bíró Roland – Szabó Péter – Schmitzberger Sörös Julianna   Gerjeni SK: Marosi Julianna – Marosi Ildikó, Horváth Csenge, Horváth Éva, Klézli Szandra Csere: Balogh Gréta, Magyarné Horváth Zsuzsanna, Horváth Szandra Olimpia, Kollár Anita, Horváth Adrienn Edző: Horváth György   Nyírség: Ascsillán Anett – Bodor Renáta, Fekete Henrietta, Hudák Karolina, Szűcs Éva Csere: Gyurján Ágnes, Ladács Virág, Tóth Mónika Edző: Kósa János   Gólszerző: Horváth Csenge illetve Tóth Mónika   Nincs már pont nélkül álló csapat a Nyugati csoportban, miután a Gerjeni SK nagy csatában 1-1-s döntetlent ért el az esélyesebbnek tűnő Nyírség ellen. Mind a két tréner reálisan értékelte az összecsapást: valóban a vendégek irányították a mérkőzés nagy részét és sokkal több gólhelyzetet alakítottak ki, s az is tény, hogy Marosi Julianna parádésan védett. Közelebb álltak tehát Kósa János tanítványai a győzelemhez, ugyanakkor azt is látni lehetett, hogy a hazaiak egyre inkább összeérnek, fejlődnek és ha ez párosul 1-2 kiemelkedő egyéni teljesítménnyel is, akkor már több gárdával fel tudják venni a versenyt. Játékban fejlődtek a nyíregyháziak is, de Tóth Mónika vezető gólja után elképesztő mennyiségű ziccert hibáztak el. Ez a hajrában megbosszulta magát s egy remek egyéni megmozdulás után Horváth Csenge kiegyenlített, s ettől annyira vérszemet kaptak a gerjeniek, hogy kis híján a győzelmet is megszerezték. Ez persze nem lett volna reális, de az egy pontra is nagyon büszkék lehetnek. 15175412_1367229823310381_316502334_n  Horváth György (Gerjeni SK): - A Nyírség csapata irányította a mérkőzés nagy részét. Mi a védekezésre próbáltunk összpontosítani, mivel ismét kiesett egy meghatározó játékos betegség miatt. Türelmesen játszottunk, de ugyanez volt jellemző a vendégcsapatra, akik nem támadtak ki, a labdaszerzésekből induló gyors támadásokra építettek, ami nekik nagyon jól működött, hiszen nagyon sokszor alakult ki létszámfölényes helyzet a kapunk előtt. Védőink sokszor mentettek az utolsó pillanatban, és ha rajtuk átment a labda, akkor kapusunk, Marosi Julianna védett nagyon sokszor, szinte reménytelen helyzetekben is. Egy gólos vendégvezetéssel fordultunk. A második félidő eleje is hasonlóan zajlott. Kapusunk továbbra is szenzációsan védett, de már több veszélyes támadást is vezettünk, és egy labdaszerzést követő szép egyéni akcióból Horváth Csenge egyenlített. A végén akár a győzelmet is megszerezhettük volna, hiszen több ziccer is adódott, de ezek kimaradtak. A lányok a maximumot nyújtották és külön öröm, hogy a kiegészítő játékosok is hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez. Egy nagyon jól felkészített csapattól sikerült pontot rabolnunk. Gratulálok a csapat valamennyi játékosának, és meggyőződésem, hogy ez a siker csak az első lépés volt ennek a lelkes társaságnak, eredményesség tekintetében.   Kósa János (Nyírség): - Gólkülönbséget kellet volna javítani de mindent kihagytunk és ez a végén megbosszulta magát , nagyon csalódottan távoztunk. -----------------------------------------------------------------------------------------------------   Gyulai Amazonok – MVFC Berettyóújfalu 5-0 (2-0) Gyulai Városi Sportcsarnok, 150 néző Játékvezetők: Szelezsán György – Boda László – Nagy Zoltán   Amazonok: Deák Márta – Bálint Rebeka, Perjési Rita, Fülöp Diána, Papp Laura Csere: Bálint Kata Tünde, Kurai Nikolett, Pilán Tímea, Erdélyi Angéla, Balogh Noémi, Molnár Ágnes Irén, Csontos Zsanett Edző: Molnár Zoltánné   MVFC: Tóth Renáta – Tóth Nóra, Tóth Anita, Petrik Szilvia, Pozsgai Kitti Csere: Tar Szilvia, Donkó Szilvia, Pozsgai Melinda Edző: Trencsényi János   Gólszerző: Bálint Kata Tünde (2), Bálint Rebeka (2), Perjési Rita   Kiállítva: Pozsgai Kitti (36. percben)   A rendkívül jó formában lévő Gyulai Amazonok csapata a nagy múltú MVFC- Berettyóújfalu gárdáját fogadta. A mérkőzés elejétől kezdve nagy iramot diktáltak a hazaiak, a vendégek csupán meddő támadásokat vezettek, amelyek nem veszélyeztették különösebben Deák Márta kapuját. 9 percet kellett várni az első gólig, Bálint Kata gyönyörű egyéni villanását nem tudta védeni Tóth Renáta. A gól után is Molnárné, Irénke tanítványai irányították a mérkőzést, Tóth Anitáék nem igazán találtak fogást a nagyon jól védekező fürdővárosiakon. A 14. percben Bálint Rebeka gólja még jobban fellendítette a gyulaiak játékát, rengeteg helyzetet dolgoztak ki Trencsényi János csapat ellen, de Tóth Renáta sokszor megmentette csapatát a góltól.   A második játékrész első percében Bálint Rebeka megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját, majd Perjési Rita a 26. percben szinte eldöntötte a 3 pont sorsát. Pozsgai Kitti a mérkőzés 36. percében feleslegesen szabálytalankodott a már gólhelyzetben lévő Pilán Tímea ellen, így az emberelőnyt góllal büntetve Bálint Kata állította be az 5-0-s végeredményt.   Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok):  - Úgy gondolom, hogy ilyen arányban is megérdemelten tartottuk itthon a 3 pontot. A lányok azonban tudnak ennél jobban is játszani, helyzeteinket jobban ki kellene használni. Most jön egy rövidebb szünet, jót tesz a kisebb résülésekkel bajlódó játékosaimnak! Gratulálok csapatnak, a Berettyónak pedig további sok sikert kívánok!   Trencsényi János (MVFC): - Becsülettel helytálltunk a bajnokesélyes otthonában, sajnos helyzeteinket kihagytuk, pedig lehetett volna szorosabb is a végeredmény. Gratulálok ellenfelünknek! ------------------------------------------------------------------------------------------- Női NB II, Nyugati Csoport, 8. forduló   TFSE – KRSE 3-2 (2-2) Vasas Sportcsarnok, 20 néző Játékvezetők: Grünvald Gábor – Agócs Róbert – Vámos Tamás   TFSE: Winternitz Zsuzsanna Ágnes – Bagdi Csilla, Farkas Klaudia, Molnár-Sáska Ildikó, Winternitz Anna Csere: Miklós Zsófia, Janicsek Zsanett Lujza, Juhász Andrea Edző:Horváth Gábor   KRSE: Benkő Tímea – Vicai Katalin, Tóth Eszter, Balogh Kármen, Horváth Dóra Csere: Miklián Bernadett, Tóth Csilla, Hugyecz Henriett, Kiss Zsuzsanna, Szamosy Ágnes, Kiss Anna Edző: Szamosy Csaba   Gólszerző: Janicsek Zsanett Lujza, Winternitz Anna, Farkas Klaudia illetve Horváth Dóra, Tóth Eszter   A lefújás után körülbelül 20 évvel tűnt idősebbnek a KRSE mestere, s látva a mérkőzést ezen nincs is miért csodálkozni. Az első félidőben akár 4-5 góllal is vezethettek volna tanítványai, de egészen hihetetlen mennyi helyzetet puskáztak el. Rögtön hozzátennénk, hogy Winternitz Zsuzsanna is sokat tett azért, hogy így legyen, mert zseniálisan védett, ha nem ő áll a kapuban akkor korán eldőlt volna a találkozó, akkora fölényben játszottak a vendégek. Horváth Dóra a 12. percben remek egyéni megmozdulás után szerezte meg a rendőrcsapatnak a vezetést,amit a jól játszó Janicsek Zsanett viszonylag korán egalizált. Ez volt a második kapura menő lövése a TFSE-nek. A csodaszép és véleményünk szerint a magyar futsal nagy értékének számító Tóth Eszter pazar átlövéssel 1-2-re módosította az állást, de kihasználva a KRSE játékosainak figyelmetlenségét Winternitz Anna még a szünet előtt kiegyenlített. A szünet után már kiegyenlítetté vált a derbi, feljavultak a hazaiak, s ez jót tett a színvonalnak is. Élvezhető volt a játék, helyzetek akadtak szép számmal mindkét oldalon, de a győztes gólt Farkas Klaudia szerezte meg szerencsés körülmények között. Benne volt a levegőben az egyenlítés is, de az okkal dicsért Winternitz Zsuzsanna lehúzta a rolót. Dura Mercédes hiánya meglátszott a látogatókon, az ő mozgékonysága, játékintelligenciája főleg a kontratámadások során jól jött volna, de hiányzók voltak ellenfelüknél is. Példaértékű volt Horváth Gábor nyilatkozata, aki rendkívül sportszerűen megdicsérte a lefújás után a KRSE-t és korrekt módon értékelte a látottakat, a tényeknek megfelelően.   Horváth Gábor (TFSE): - Sajnálatos módon az utóbbi időben egy elképesztő sérüléshullám talált rá a csapatomra, és a mérkőzés folyamán csak tovább növekedett a nem bevethető játékosaim száma. Ennek tükrében hatalmas eredmény a lányoktól a hétvégi győzelem, hiszen egy nagyszerű ellenfél ellen vizsgáztak jelesre küzdeni akarásból. Az első játékrészben szinte semmi sem működött jól a játékunkból, de találtunk két gólt a semmiből és így meccsben maradtunk. A második játékrészben aztán hellyel-közzel rendezni tudtuk sorainkat és a letámadásunknak köszönhetően a védekezésünk helyreállt, támadásainkban pedig megvolt a veszély a magasan szerzett labdák miatt. Hatalmas gratuláció jár a lányoknak, hogy ilyen nehéz helyzetben is helyén volt a szívük. Ellenfelünkről eddig is egy szimpatikus csapat képe volt előttünk, aki nem mellesleg futsal elemeket is használva képes játszani, ez a kép pedig csak tovább erősödött bennünk.   Szamosy Csaba (KRSE): - Csalódott vagyok az eredmény miatt, mert a meccs képe alapján többet érdemeltünk volna. Ráerőltettük a játékunkat az ellenfélre és sorra alakítottuk ki a helyzeteket, amiket aztán nagy százalékban kihagytunk, míg a TFSE kíméletlenül kihasználta a hibáinkat. Ebből adódón megérdemelten nyertek, külön gratulálok a kapusuknak, aki nagyszerű napot fogott ki. Nehéz sorozat végéhez közeledünk. Bő 2 hónap alatt 21 tétmeccset vívtunk, ami mind mentálisan, mind fizikálisan kimerítette a lányokat. Ebből adódóan egy rossz szavam sem lehet rájuk, minden héten szívüket-lelküket kiteszik a pályán. Kétszer kikaptunk egymás után, de dráma nincs, pár változtatás a játékban, egy kicsit kiegyensúlyozottabb keret és Újévre minden a helyére kerül. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------   ELTE-BEAC – PAFC-Mitre 7-1 (4-0) BEAC Sportcsarnok, 30 néző Játékvezetők: Vámos Tamás – Grünvald Gábor – Agócs Róbert   ELTE: Szabó Annamária – Kovács Szilvia, Béres Adrienn, Kókai Mariann, Nyéki Eszter Csere: Szőlős Alexandra Jázmin, Nagy Noémi, Kókány Regina, Lovas Nikoletta, Horváth Bors Bettina, Horváth Eszter, Móczik Alexandra Cintia, Juhász Adrienn, Szöllősi Júlia Edző: Sajben Marcell   PAFC: Kiss Réka – Héjja Krisztina, Eigner Maggy, Kiss Eszter, Hajdu Réka Renáta Edző: Prohászka Míra, Peregovics Laura, Szeibert Viktória, Gáspár Zsófia, Pintér Denissza Edző: Serstnyev Richárd   Gólszerző: Kókány Regina (4), Kókai Mariann, Kovács Szilvia, Horváth Bors Bettina illetve Héjja Krisztina   6 perc után elfogyott Sajben Marcell türelme és az ELTE-BEAC edzője kifakadt tanítványaira és számon kérte rajtuk futóteljesítményüket és több mozgásra ösztönözte őket. Ezzel persze azt is elárultuk, hogy sokáig nagyszerűen tartotta magát a Piliscsaba, akik nem feltartott kézzel léptek pályára az Egyetemisták otthonában. Sőt több ízben Szabó Annamáriának kellett bravúrral védeni, s ekkor érezte azt Sajben mester, hogy közbe kell lépnie. Hatott a dörgedelem, mert a 7. percben Kókány Regina egy hatalmas átlövésgóllal megszerezte a vezetést csapatának. Átvette az irányítást az ELTE, egyre több helyzetet dolgoztak ki, s z első félidő lefújásakor már 4 gól volt a különbség- Kókány Regina háromszor, Kókai Mariann pedig egyszer vette be Kiss Réka hálóját, akire egyébként nem lehetett panasz, több bravúrt is bemutatott.   A második játékrész elején Hajdu Réka Renátát kiállították. s ezt azonnal góllal büntette Kovács Szilvia majd Horváth Bors Bettina és a mérkőzés hőse Kókány Regina is betalált így már 7-0 volt az állás, amikor Héjja Krisztina szépíteni tudott egy mesterien kijátszott akciót követően.   A hátralévő 12 percben akár gólfesztivált is rendezhetett volna a hazai csapat, de elképesztően sok lehetőséget hagytak kihasználatlanul, a nem megfelelő koncentráció miatt. Az ELTE-BEAC győzelme persze így sem forgott veszélyben, de lehetett volna nagyobb is a differencia. A piliscsabaiak kezdenek belejönni a futsalba, egyre összeszedettebben játszanak, így a vereség ellenére megérdemlik a dicséretet. Különösen Eigner Maggy teljesítménye emelkedett az átlag fölé közülük, aki kimondottan ügyes játékosnak tűnik.    Sajben Marcell (ELTE-BEAC): - Kötelező győzelmet arattunk a szimpatikus piliscsabai csapat ellen. Kétszámjegyû eredmény lett volna a realitás, de sajnos sok helyzetet fejeztünk be pontatlanul. Külön öröm számomra, hogy néhány, eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosom ma sokat tudott hozzátenni a játékhoz.   Sersztnyev Richárd (PAFC): - Jó mérkőzést produkáltunk, egyénileg és csapatként is sokkal jobb teljesítményeket láttam a mieinktől, mint a korábbi mérkőzéseinken. Nem estünk szét, mint ahogyan eddig, nagyon örülök neki, hogy például eredményesebb második félidőt hoztunk, mint az első volt. Nagyon csalódott vagyok viszont, hogy a játékvezetés miatt, legalább annyit hibázott, mint amennyit a mi rutintalan csapatunk játék közben. Azt gondolom, hogy aki reálisan látja a helyzetünket, az tudja, hogy mi egyelőre szoros eredményeket szeretnénk elérni a bajnokságban, tanuljuk a játékot, emiatt esik különösen rosszul a játékosaimnak is, ha egy olyan helyzetben, ami után mi piros lapot kapunk, az ellenfél ellen még csak faultot sem fújnak a játékvezetők. Mi persze ezek után sem adjuk fel, tanulni és fejlődni szeretnénk, és nem utolsó sorban gratulálunk a nálunk több évvel tapasztaltabb, egy-egy extra villanást felmutató ELTE-nek! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------   RFC Csömör – PTE-ÁOK Petőfi SE 6-0 (3-0) Csömöri Sportcsarnok, 40 néző Játékvezetők: Gaál Bence Kristóf – Szalma Balázs – Versics Dániel   Csömör: Király Julietta – Dohány Rita, Mátyás noémi, Molnár Judit, Nagy Szabina Csere: Botka Bernadett Johanna, Lengyel Zsanett, Szennai Adrienn, Orbán Csilla Edző: Tóth László   PTE: Molnár Andrea – Hoel Julie Alexandra, Kett Veronika, Maláti Dalma, Tamás Dóra Csere: Sajabó Boglárka, Kutnyánszki Katalin, Müller Zsófia, Hógli Claudia, Györfi Csenge, Barák Zsófia Edző: Reisz Josua   Gólszerző: Mátyás Noémi, Szennai Adrienn, Orbán Csilla, Botka Bernadett Johanna, Nagy Szabina, Dohány Rita   Nem született meglepetés, a tabella élén álló Csömör magabiztosan győzte le a  két norvég klasszisát nélkülöző pécsieket. Mátyás Noémi 2. percben szerzett vezető találata után sokáig nem esett újabb gól, a vendégeknek is több lehetősége volt az egyenlítésre, de ezek is kimaradtak. Aztán a szünetig elöbb Szennai majd Orbán is mattolta Molnár Andreát, így eldőlni látszott a három pont sorsa. A második játékrészben már nagyobb volt a Csömör fölénye, sokkal frissebben játszott Tóth László csapata, s a hatgólos különbség hűen tükrözte a mérkőzés képét. A hazaiak klasszisa Mátyás Noémi porcsérülést szenvedett, így néhány hétre kidőlt a sorból. Neki mielőbbi visszatérést kívánunk!   Tóth László (Csömör): - A papírformának megfelelően magabiztos játékkal nyertük meg a Pécs elleni találkozót. Egy negatív momentuma volt a találkozónak, mégpedig Mátyás Noémi sérülése, egyik erősségünket egy darabig nélkülöznünk kell sajnos! Mielőbbi gyógyulást kívánunk neki ezúton is.   Reisz Josua (PTE): Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz az első helyen álló csapat ellen, de az eredmény nem adja vissza a látottakat. Az első félidőben bátran léptünk fel, jól járattuk a labdát. Mivel labdabiztosak voltunk, az ellenfél csapatát vissza tudtuk szorítani saját térfelükre. Ennek köszönhetően nekünk is meg voltak a helyzeteink, amiket sajnos nem használtunk ki. Az első 3 kapott gólunk kabaréba illő jelenetekből született, kis szerencsével egy döntetlennel hozzuk le az első félidőt. Ekkor még megérdemelt lett volna az egy pont. A második félidőben már sokkal határozottabban játszott ellenfelünk, sok helyzetet harcoltak ki, a három kapott gól teljesen megérdemelt volt. Mi nem voltunk már olyan frissek, nem zártunk elég gyorsan. Összességében azt mondhatom, hogy elégedett vagyok a lányokkal. Gratulálok a Rubeola csapatának! Fotók a Szent Mihály – Hajdúböszörményi TE mérkőzésről: [gallery ids="70897,70900,70903,70906,70907,70910,70913,70915,70918"]