Büszke lehet lányára a Ferencváros legendája
2016.10.25 | 11:33
Büszke lehet lányára a Ferencváros legendája A nagyszerű formában lévő ReklámPress Skorpió 15-3-ra legyőzte a Nyírség NSC-t a női NB II Keleti csoportjának második fordulóból elhalasztott mérkőzésén. A nagy gólarányú győzelemből Koch Fruzsina nyolc góllal és számtalan gólpasszal vette ki részét. Női NB II, Keleti-csoport, 2.fordulóból elhalasztott mérkőzés   ReklámPress Skorpió – Nyírség NSC 15-3 (10-0) Salgótarjáni Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Gecse Zoltán – Lovasi János – Bakos Tamás   Skorpió: Terdik Tamara – Koch Fruzsina, Tóth Friderika, Ferencz Flóra Franciska, Bede Anna Csere: Mészáros Zsófia Ilona, Molnár Anett, Takács Dorina, Csábi Bianka, Percze Réka, Botos Bernadett Edző: Tóth Zsolt   Nyírség NSC:  Preg Nikolett – Bodor Renáta, Nagy Boglárka, Fekete Henrietta, Király Lilla Csere: Helgert Gréta, Hudák Karolina, Szűcs Éva, Nagy Nóra Edző: Kósa János   Gólszerző: Koch Fruzsina (8), Bede Anna (2), Ferencz Flóra Franciska (2), Botos Bernadett, Csábi Bianka, Takács Dorina illetve Tóth Friderika (öngól), Fekete Henrietta, Helgert Gréta   A Koch névről sokáig az egykori ferencvárosi kedvenc Róbert jutott elsőként a sportot kedvelők  eszébe.  Nyugodt szívvel ki  lehet jelenteni Robi hamarosan visszaszorul a második helyre, de ismerve az FTC legendájának lányához fűződő rajongását ezt ő aligha bánja. Sőt, kimondottan büszke Fruzsira. Minden oka meg is van erre! Koch Fruzsina a Nyírség NSC ellen 8 góllal, s számtalan gólpasszal hívta fel magára a figyelmet, s a mérkőzést a helyszínen megtekintő édesapja szemében némi könnycseppet véltünk felfedezni. Érthető az elérzékenyülése, ugyanis a csinos támadó pont azokat a stílusjegyeket képviselte a találkozón, ami őt is jellemezte: kreatívizmus, technikás játék, páratlan játékintelligencia. A nyolc találat hab volt a tortán. Nem állítjuk persze, hogy a nagy gólarányú győzelem csak a gólzsákon múlott, hiszen a futsal csapatjáték és a salgótarjániak közül mindenki hozzátette a magáét a sikerhez, de nagy szerepe volt benne. Pont a kiemelkedő teljesítményt hiányoltuk a vendégektől, akiktől nagyobb ellenállást vártunk. Persze a hosszú utazás, a hétfő esti időpont és a sérülések megnehezítették - rokonszenves trénerük- Kósa János dolgát.  Voltak persze felvillanásaik, a mérkőzés elején vezethettek is volna, s a második félidőben is voltak biztató megmozdulásaik, de azt látni lehetett, hogy a tegnapi napon nem volt egy súlycsoportban a két gárda. A hazaiak szebbnél-szebb gólokat rúgtak, élvezték a játékot és szinte minden bejött nekik, nem véletlen, hogy az egyébként mindig maximalista edzőjük Tóth Zsolt is elégedetten nyilatkozott a lefújást követően. Bede Anna újra elemében volt, két gólt szerzett és láthatóan egyre jobb formában van,  csakúgy mint Ferencz Flóra Franciska. S ha ehhez még hozzávesszük, hogy Balya Dorottya és Bede Anett sem lépett pályára sérülés miatt, akkor elmondható, hogy visszatértük után még a tegnapi keretnél is erősebbet tud pályára küldeni a Salgótarján mestere.   Tóth Zsolt (Skorpió):  - Nincs rossz formában a csapat. Úgy gondolom Terdik Tamara két nagy védése a meccs elején lehetőséget adott arra, hogy az elején ne kerüljünk hátrányba és beinduljon a gólgyártás. Remekül eloszlottak a gólok a játékosok között Koch Fruzsi vezetésével. Csak az maradt számomra, hogy gratuláljak a csapatnak a kiváló játékért. Hajrá Skorpió! Az ellenfélnek további sok sikert!   Kósa János (Nyírség): - Fárasztó utazás két sérült játékossal és még a kapusunk is megsérült ennyire voltunk képesek. Második félidőben volt jó öt percünk ebből kel építkeznünk!