Bravúrpontot szerzett a Skorpió Tolnán
2016.03.01 | 16:02
Bravúrpontot szerzett a Skorpió Tolnán Az alábbiakban változtatás nélkül közöljük  Tolna beszámolóját a Skorpiók elleni mérkőzésről. Női Futsal NB.I 18 forduló Brand Mission U-LIGHT Tolna-Mözs - Reklám Press-Skorpió Salgótarján  2:2 (1:1) Tolna, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Szabó, Éreth, Ifj. Hartung 2016. február 18. 18.00 Brand Misson – U-Light Tolna-Mözs: Kezdők: Ősz– Fábián, Varga, Megyes, Maláti D. Csere: Vincze, Hodován, Buchmüller, Ferenczi, Bozsik Reklám Press-Skorpió Salgótaján Kezdők: Bede, Pintér, Tóth,Bokor, Terdik Csere: Mészáros, Balya, Ferencz, Takács, Koch Rossz előjelekkel vártuk a mérkőzés kezdetét. Folk Zsuzsi a pénteki edzésen szerzett sérülése nem javult, így nem állhatott Frank Tamás segítségére. Buchmüller Petra pedig a mérkőzés napján belázasodott, és bár leült a kispadra, érthető okból nem kapott lehetőséget a mérkőzésen. Két játékosunk, Orbán Rebeka és Maláti Gréta az U18-as csapatunkkal Csömörön játszott bajnoki mérkőzést. Jobb híján Frank mester Vincze Anikót is mezőny játékosként nevezte a mérkőzésre. Hamar kialakult a hadrend, csapatunk azonnal támadólag lépett fel, a vendégek láthatóan agresszív letámadást választva a védekezésre összpontosítottak.  Az első gólra nem kellett sokáig várnunk, már az első percben a harmadik gólhelyzetünket (!) sikerült kihasználni Maláti Dalma segítségével némi szerencsével (1:0). Továbbra is támadásban maradtunk, jöttek a helyzetek is, de megint gondot okozott a helyzetek kihasználása. Váratlanul egyenlített a Skorpió, Mészáros Zsófia lőtt gólt (1:1).  A játék képe az első félidőben nem változott. Vendégeink lelkesen játszottak, agresszív harcmodoruk ellen nem találtuk az ellenszert. Játékunk többnyire átgondolatlan volt, a kapu előtt pedig rendre rossz döntéseket hoztunk, vagy a vendégek kapusa hárított bravúrosan. A második félidőben tovább fokoztuk az iramot, amelyet meglepetésre a vendégek is át vettek. A helyzetek továbbra is előttünk adódtak nagyobb számban, de a szórványos ellentámadások egyikéből Koch Zsuzsa révén a tarjániak vették át a vezetést (1:2). Két perc múlva Pintér Violetta második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott, de nem tudtunk az emberelőnyös helyzetünkből sem gólt rúgnunk. Nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítés érdekében, de a legnagyobb helyzeteket is elpuskáztuk. Az egyenlítés Varga Adél jól eltalált lövésével a 34. percben sikerült (2:2). Az utolsó öt perc már nem hozott több gólt, bár többször is megnyerhettük volna a mérkőzést. Öt másodperccel a mérkőzés vége előtt Fábián Rebi kapufára fejelte a labdát.  Csalódottan távozott a most nem túl nagy számban jelenlévő szurkolótábor, mert ugyan egy változatos, jó iramú, de nagyon gyenge színvonalú mérkőzést láthatott. A Skorpió megérdemelten távozott egy ponttal, mert mindvégig rendkívül harcosan és lelkesen küzdött. Csapatunknak ezzel a játékkal és ilyen gyatra helyzetkihasználással a négy közé jutásra sem lesz esélye. Frank Tamás: - Ellenfelünk lelkes, agresszív harcmodora miatt rászolgált az egy pontra, még akkor is, ha ehhez nagyban hozzájárult a mi katasztrofális helyzetkihasználásunk is! Ősszel túl-, most viszont már mérkőzések óta alulteljesítünk! Az igazi Tolna valahol a kettő között van!! Tóth Zsolt: - Az esélytelenek nyugalmával indultunk a mérkőzésre, megpróbáltunk nem a buszban maradni. A bajnokság végére úgy érzem, kezdünk összeállni, próbáljuk a jövőbeni focinkat felépíteni. Szimpatikus ellenféllel találkoztunk. Sajnos volt egy kiállításunk, amely befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét. Remek meccset játszottunk, forrt a levegő a pályán.