Bravúros Vénusz továbbjutás
2016.04.24 | 12:32
Bravúros Vénusz továbbjutás Hosszabbítás után, idegenben lőtt góllal jutott be a női futsal bajnokság elődöntőjébe a DVTK-Vénusz a nagypályás válogatottakkal teletűzdelt, előzetesen jóval esélyesebbnek tartott HTE ellen szombaton este Hajdúböszörményben. A párharc első mérkőzésén a HTE győzött Miskolcon 5-3 arányban, így a Vénusznak mindenképpen nyernie kellett idegenben ahhoz, hogy továbbjussanak. A miskolci lányok minden dicséretet megérdemelnek, hiszen a hazai vereség miatt hátrányból indultak, de Miliczki Noémi és Bernáth Csilla találataival már a 14. percben három góllal elhúztak, így érett a meglepetés. A böszörményiek a második félidőben futottak az eredmény után, de Boros Kinga góljainak köszönhetően 3-5-re módosult az állás, így következhetett a hosszabbítás. A kétszer öt perc ráadásban Boros Kinga újra eredményes volt és bár a HTE is betalált, idegenben lőtt góllal a DVTK-Vénusz jutott tovább az elődöntőbe. A következő forduló időpontja és az ellenfél kiléte egyelőre nem ismert, hiszen a Kiskunfélegyháza - DEAC és a Tolna - Szekszárd párharcok második találkozóit ma rendezik.   Női futsal NB I. rájátszás, negyeddöntő 2. forduló.   HTE - DVTK-Vénusz 4-6 (0-3) Hadúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont. 100 néző. Játékvezetők: Takács István (Dobi Zsolt, Forgács Krisztián) Hajdúböszörményi TE: Torma - Benkő, Tell, Sebestyén, Pádár. Csere: Horváth E., Halászi, Sándor Z., Vesszős, Nagy Á., Herczeg, Szabó Zs., Tóth B. Edző. Simonyi András DVTK-Vénusz:  Almási - Bernáth, Kovács A., Miliczki, Váradi. Csere: Boros K., Ruszó, Szőke, Kresák, Németh D. Edző: Thür Antal Gólszerző: Miliczki (0-1) a 14., Bernáth (0-2) a 14., Bernáth (0-3) a 16., Nagy (1-3) a 21., Benkő (2-3) a 23., Boros K. (2-4) a 27., Sebestyén (3-4) a 29., Boros K. (3-5) a 35., Boros K. (3-6) a 42. és Benkő (4-6) a 45. percben. Sárga lap: Miliczki a 10., Boros K. a 20., Halászi a 32., Torma a 42. és Német D. a 45. percben. Simonyi András (HTE): - Minden elismerésem a példamutatóan küzdő DVTK-nak akik fanatikus szurkolótáboruk támogatása mellett megérdemelten jutott tovább! Gratulálok Thür Antalnak és az ellenfelünk valamennyi játékosának, vezetőjének! Az, hogy nem jutottunk elődöntőbe hatalmas csalódás ez nem is vitás, s nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk boldoggá tenni szurkolótáborunkat! Természetesen a felelősség az enyém igy a nyilvánosság előtt magamra vállalom a kudarcot! Nem nyilvánosság előtt ennél részletesebben is elemeztem a történéseket! 33