Bravúros BME győzelem Győrben
2015.01.26 | 18:05
Bravúros BME győzelem Győrben b4d7de5ff725512a637402454dd08203_L A BME meglepte fegyelmezett védelmével és veszélyes kontráival az ETO-t, majd a szünet után, a szerencsével és góllövéssel ma hadilábon álló hazaiak ellen kétgólos meglepetés győzelmet arattak. ÁRKÁD ETO - BME FC 0-2 (0-0) ETO kezdő: Oláh E. – Jakab P., Szórádi N., Jakab R., Vígh R. Csere: Demeter R., Pádár A., András F., Csuti M., Podova É., Szücs A., Bocsárdi E. Vezetőedző: Molnár Attila BME kezdő: Hargas A. – Szekér A., Urbán A., Ganczer H., Farkas K. Csere: Winternitz Zs. Á., Fábián D., Molnár-Sáska I., Mádi V. Zs., Winternitz K. Vezetőedző: Csernai Gábor László Gólszerzők: Fábián D. (29’), Szekér A. (38’) Sárgalap: Jakab P. (23’) Az Árkád ETO női futsal csapata nem bírta feltörni a szervezetten védekező BME-t, és hiába játszottak mezőnyfölényben, nem tudtak ma gólt lőni, pedig volt lehetőségük rá. A vendégek viszont a 2. félidőben értékesíteni tudták a két legnagyobb helyzetüket Fábián Dóra és Szekér Anita révén, ami elég volt nekik a három pont megszerzéséhez. A hazaiak ugyan végig mezőnyfölényben játszottak, mégis a BME volt a kapu előtt veszélyesebb - főleg az első félidőben volt több lehetőségük - de Oláh Erika jól védett, illetve egyszer a kapufa mentett, amikor a 4. percben Ganczer H. lövése a keresztlécen csattant. A másik oldalon elmaradtak az igazi helyzetek, a feltolt BME védelem megszűrte a szórványos ETO támadásokat. A szünet után javult a győriek támadójátéka, Csuti Melinda hatalmas lehetőséget hagyott ki a 24. percben, amikor egy labdaszerzés után szinte csak Hargassal nézett farkasszemet. A befejezés nem sikerült, a győri játékos a vendég kapusba gurította a labdát. Érződött, miután teltek a percek, aki a találkozón először gólt szerez, az megnyerheti az ikrényi mérkőzést. A 28. percben Vígh Renáta szöktette Demeter Rékát a jobb oldalon, aki nagy lendülettel kapura tört, majd lövése a kapufáról vágódott az oldalvonalon túlra. A kimaradt hazai helyzetek megbosszulták magukat, hirtelen vezetést szerzett a BME. Még ugyanebben a percben sort cseréltek a fővárosiak, a friss Fábián Dóra és Winternitz Katalin mint a kés a vajban gázolt át pár passzal az ETO védelmén, majd Fábián közeli lövése a jobb kapufáról vágódott az elvetődő Oláh mellett a győri kapuba. (0-1). Erre senki sem számított, a gólt megelőzően a játék képe abszolút nem ezt mutatta. Az ETO megpróbálta a kapujához szegezni az ellenfelet a hátralévő időben, ami részben sikerült is, de a befejezés a támadások végén pontatlan volt, vagy Hargas kezében landolt a labda. Az érezhető győri nyomás nem hozott eredményt, azonban Farkas Klaudia erőszakossága igen. A 38. percben a győri védelem nagy hibát vétett, miután Farkast szerelték, a BME játékosa rácsapott a lehetőségre és a baloldalról belőtt labdáját a pontosan érkező Szekér Anita, közelről vágta a hálóba. (0-2). Eldőlt ezzel a mérkőzés, a hátralévő időben a BME rutinosan megőrizte az eredményt és visszavágtak a győriektől ősszel elszenvedett hazai vereségért. A BME ezzel a győzelemmel megőrizte a DVTK Vénusz előtt a négy pontos előnyét, és két pontra megközelített a 3. helyen álló ÁRKÁD ETO-t. Két roppant nehéz mérkőzés elé néz az ETO a következő 14 napban, mivel a Tolna-Mözs és a HTE ellen kell pontokat szereznie. Kérdés, hogy a riválisok hogyan teljesítenek, de biztos, hogy hihetetlen izgalmas lesz a végjáték - már az ETO számára is - a női NBI-es bajnokság alapszakaszában. Molnár Attila: Gratulálok a BME csapatának a mai nap szép győzelmet arattak. Két mérkőzésen van még lehetőségünk javítani, de utána már nincs pótvizsga. Ha az elitben szeretnénk maradni, győzünk kell. Mindenáron. Csernai Gábor László (BME): Ahhoz képest, hogy 3 játékost is otthon kellett hagynunk, ez a 8 játékos maximálisan azt teljesítette, amit kértem tőlük. Nagyon fegyelmezetten védekezték végig a mérkőzést, abból veszélyesen kontráztak. Nem hagytak az ellenfélnek olyan területeket, amiből érvényesíteni tudták volna, hogy ők az egyik legjobb női csapat Magyarországon. Mindkét csapatnak jár valamilyen szinten a gratuláció, mert az ellenfél is jól játszott, és mi jól védekeztünk és jól csináltuk azt, amit elterveztünk. etofutsal.hu