Brand Mission Tolna-Mözs – DEAC 5-1
2015.10.20 | 10:05
Brand Mission Tolna-Mözs – DEAC 5-1   Női NB I, 5. forduló Brand Mission Tolna-Mözs – DEAC 5-1 (1-1) Tolna, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Szabó Péter – Hartung Vilmos – Domokos Levente Tolna: Vincze Anikó – Hodován Edit, Buchmüller Petra, Varga Adél, Megyes Ágnes Csere: Maláti Dalma, Maláti Gréta, Fábián Rebeka, Ferenczi Anna, Orbán Re-beka, Bozsik Nikolett, Ősz Csenge, Folk Zsuzsanna Edző: Frank Tamás DEAC: Kósa Viktória Zsuzsanna – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Lovas Anna, Urai Bianka Csere: Balla Anikó, Horváth Renáta, Dancs Rebeka Edző: Sólyom Attila Gólszerző: Varga Adél (2), Radics Ágnes Mariann (öngól), Bozsik Nikolett, Hodován Edit illetve Kota Gabriella Radics Ágnes Mariann öngólja miatt már az 5. percben megszerezte a vezetést a bajnoki tabella élén álló hazai együttes és ekkor kevesen hitték volna, hogy az első félidőben több hazai találatnak nem fog tapsolni a szép számmal kilátogató szurkolósereg. Pedig így történt.. Ennek oka, hogy bár mezőnyfölényben játszottak Varga Adélék, de nem voltak eléggé kreatívak, hiányzott belőlük a vállalkozókedv, kissé talán tanácstalannak is tűntek. A DEAC pedig megérezte az esélyt, és Kota Gabriella kiegyenlített így szünetben 1-1-re állt a mérkőzés. Fordulást követően rákapcsolt a Tolna, feljavultak, és ekkor már nem lehetett oka a panaszra Frank Tamásnak. Varga Adél és Bozsik Nikolett is betalált, a hajdúsági játékosokon pedig a fáradtság jelei mutatkoztak. Becsülettel küzdöttek, de a mostani Tolna van olyan jó csapat, hogy kétgólos előnyt nem herdál el. A hajrában Hodován Edit és Varga Adél is mattolta Kósa Viktóriát, kialakítva az 5-1-s vég-eredményt. Frank Tamás (Tolna): Úgy érzem az egész mérkőzésen mi domináltunk, de ellenfelünk fegyelmezett védekezése, és a mi ötlettelen játékunknak köszönhetően az első félidőben szoros maradt az eredmény! A második félidőre aztán összekaptuk magunkat érezni ilyen arányban is megérdemelten tartottuk itthon a 3 pontot! Sólyom Attila (DEAC): Kemény, de sportszerű küzdelemben megérdemelt hazai siker született. Az első félidőben sikerült megrángatni az oroszlán bajszát, a második játékrészben viszont nagyobb sebességre kapcsolt a Tolna és hibára kényszerítette védelmünket.  Az előre játékunk és a helyzetkihasználásunk gyenge volt, mindent elárul a mérkőzésről, hogy az öt kapott gól ellenére a kapusunk nyújtotta a legjobb teljesítményt.  A hosszabb kispad és a nagyobb játékerő döntött, de nem adtuk olcsón a bőrünket. Gratulálok a Tolnának a győzelemhez!