Borult a papírforma, nyert a Szigetszentmiklós és a REAC is!
2020.10.21 | 00:58

Beharangozónkban ezúttal nem nagyon tudtuk használni a „háromesélyes a találkozó” formulát, mert az eddigi eredmények szinte mindenhol megmutatták, melyik csapat a párharcok favoritja. De ettől szép a sport és a futsal – pénteken már a BAK is közel járt ahhoz, hogy meglepetést érjen el, hétfőn pedig a Tihany, a Szigetszentmiklósnak és a REAC-nak viszont sikerült is a bravúr, idegenből hozták el a három pontot!

NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB – SZIGETSZENTMIKLÓS FUTSAL 4-5 (3-3)
Gól
: Horváth E., Fujsz (2), Horváth M., ill. Kovács, Sztraka K., Reznek (2), Sztraka P.

A két győzelemmel kezdő Nagykanizsa a legutóbb kikapott, de még így is a találkozó esélyese volt az elmúlt három mérkőzését elvesztő Szigetszentmiklós ellen. Nagyon fordulatos mérkőzést játszottak a felek, Horváth Elemér szinte azonnal előnyhöz juttatta a hazaiakat, majd Kovács Attila egyenlített. Fujsz Richárd és Horváth Márk révén kétszer újra előnybe került a Nagykanizsa, de Sztraka Kristóf, majd Reznek Donát is egalizálni tudott, így 3-3 volt az állás a szünetben. A második félidőben Fujsz ismét előnyhöz juttatta a Nagykanizsát, de Reznek másodszor is egyenlített. A 33. percben Sztraka Péter révén először került előnybe a vendégcsapat, és mivel újabb találat már nem született, a Szigetszentmiklós elhozta idegenből a három pontot!

PEAC – HIDEGKÚTI SC 6-1 (4-0)
Gól
: Bartal (2), Reith, Vénosz, Spannenberger, Szentes, ill. Bencsik

Csupán hat mezőnyjátékossal utazott le Pécsre a sereghajtó Hidegkút, a múlt héten is remeklő Bartal Bence két, Reith Renátó és Vénosz Soma egy-egy góljával pedig már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a PEAC. Spannenberger Máté és Szentes Krisztián találatával a 28. percben pedig már 6-0-ra vezettek a hazaiak, Bencsik Gergő gólja így már csak a szépítéshez volt elég.

ELTE-BEAC – REAC-SISE 1-4 (1-3)
Gól
: Szekér, ill. Sztojanovits (3), Illés

Vesztett pontok tekintetében öttel jobban állt az ELTE a meccs előtt, így esélyesebbnek tűnt, és már a harmadik percben előnybe került Szekér Zoltán révén. Öt perc elteltével azonban Sztojanovits Zoltán duplájával fordított a REAC, a szünet előtt pedig Illés Károly növelte a vendégek előnyét. A második félidőben sokáig nem született gól, a 38. percben azonban Bartucz Martin kiállítása után Sztojanovits meglőtte a harmadik gólját, így a REAC nyert, és megtartotta harmadik helyét a tabellán, de az ELTE még visszaelőzheti riválisát, ha hozza elmaradt meccseit.

TIHANYI FC – TFSE 3-5 (1-1)
Gól
: Csernay (2), Körösi, ill. Szalmás (2), Kiss (2), Fehér D.

A TF-ben nevelkedő, ott éveken át játszó Csernay Dávid góljával került előnybe a Tihany, de a szünet előtt Szalmás Zoltán egyenlített. A második félidő eleje a hazaiaké volt, olyannyira, hogy Körösi Péter visszaszerezte a vezetést, majd Csernay büntetőből is betalált. A TF azonban felállt a padlóról, és az utolsó tíz percben megfordította a találkozót: Kiss Gábor kétszer, Fehér Dániel és Szalmás egyszer-egyszer lőtt gólt, így az előző szezon bajnoka újra nyert, és tovább üldözi a listavezető, hibátlan Haladás II-t.

A Haladás II – BAK találkozóról itt olvashat, az UTE – 5-Stars Érdi VSE mérkőzést elhalasztották.