Bajnoki döntőben a HTE!
2018.04.23 | 14:43
Bajnoki döntőben a HTE! Harmadik mérkőzés döntött arról, hogy Hajdúböszörmény vagy Tolna együttese lesz-e az ellenfele az Astrának a bajnoki döntőben. Az első találkozót a HTE nyerte 5–1-re, a második derbin a tolnaiak 2–1-re győzni tudtak. A mindent eldöntő összecsapásra vasárnap 14 órától került sor a felújított böszörményi Városi Sportközpontban. HTE - BrandMission-Artifex Tolna 2-0 (1-0), Hajdúböszörmény, Városi Sportcsarnok Vezette: Takács, Erdélyi, Tóth T HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Szekér Anita, Pádár Anita, Vígh Renáta Bokor Adrienn, Kota Gabriella, Nagy Anikó, Kovács Anikó, Mága Alexandra, Pálóczi Krisztina, Madzin Dóra. Edző: Quirikó Vivien Tolna: Ősz Csenge - Varga Adél, Horváth Hanna, Kaiser Karina, Üveges Katalin Csere: Farkas Klaudia, Szalkai Kitti Góllövők: Pádár (13'), Kota (30')  Az első félidő kiegyenlítetten kezdődött, mindkét együttes láthatóan nagy hangsúlyt fektetett a védekezésére. A 13. percben Pádár Anita szerezte meg a vezető találatot a hazaiak számára, aki a védők gyűrűjében kapva a labdát, 9 méterről lőtte ki a hosszút. A félidő hátralévő részében többet veszélyeztetett a HTE, de újabb találat nem született. A második játékrész hasonlóan kezdődött, mint az első, mindkét oldalon akadt néhány lehetőség - a legnagyobb a Böszi előtt, ám Vígh Renáta bombájánál a kapufa kisegítette a vendégeket. A második gólra a 30. percig kellett várni, Szekér Anita indításából Kota Gabriella került ziccerbe: az első lövést hárította Ősz Csenge, a kipattanót azonban bevágta a böszörményiek támadója. A találatot követően egy perc elteltével növelhette volna előnyét a hazai csapat, de Szekér beadását nem tudta gólra váltani a kapu elé érkező Vígh. Kétgólos hátrányban a Tolna igyekezett letámadni, és az utolsó hét percben vészkapus játékra váltott, de a böszörményi védekezésen nem igazán találtak fogást Varga Adélék, legveszélyesebb helyzetükből a kapufáról kifelé pattant a játékszer. A találkozó így kétgólos hazai győzelemmel végződött, és ezzel eldőlt, hogy a három nyert mérkőzésig tartó bajnoki döntőben a HTE lesz az Astra ellenfele. Quiriko VivienQuirikó Vivien:  - Sokkal koncentráltabbak voltunk, mint az előző összecsapáson, és ez meghozta az eredményt! Örülök, hogy régi-új hazai pályánkat győzelemmel avattuk fel, szurkolótáborunk fantasztikus hangulatot varázsolt a csarnokba. Összességében megérdemelten jutottunk a döntőbe, az első és a harmadik mérkőzésen felül tudtuk múlni ellenfelünket. Gratulálok a csapatnak! Varga Adél: -Az első félidőben, ha pontosabbak vagyunk a befejezéseknél eldönthettük volna a mérkőzést, de21742980_1945692952420358_448078213812853283_n sajnos sorra kimaradtak a helyzetek. Teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk, csak amíg a böszörményieknek sikerült góllal befejezniük két támadást, addig nekünk sajnos nem. Voltak holt pontok mikor sajnos nagyon fáradt volt a csapat hiszen két cserénk volt összesen, de úgy gondolom tisztesen helytálltunk és méltó ellenfele voltunk a Hte -nek. Nyilván csalódottak vagyunk amiért nem mi jutottunk a döntőbe, de vár még ránk a bronz meccs amit megszeretnénk nyerni. Sok sikert kívánunk a döntőben az ellenfél csapatának.