Bajnok lett a DEAC !
2015.05.20 | 16:37
Bajnok lett a DEAC ! Női futsal NB2 rájátszás 3. forduló összefoglaló Felső ág: ZTE – Göcsej SK – DEAC 1-2 (0-0) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Dávid József, Vincze Gábor, Stárics Roland ZTE – Göcsej SK: Fábián Ramóna – Orbán Szandra, Széles Viktória Bernadett, Nagy Bianka, Molnár Nikoletta Csere: Kiss Emilia, Molnár Martina, Németh Erika, Bakos Tímea, Horváth Kitti Vezetőedző: Szimán Bálint DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Lovas Anna, Urai Bianka, Csere: Dancs Rebeka, Zsoldosné Bornemissza Barbara, Péter Vanda Ágnes Vezetőedző: Sólyom Attila Gólszerzők: Radics Ágnes Mariann (öngól), illetve Lovas Anna, Radics Ágnes Mariann Sólyom Attila együttese egy nehéz összecsapás elé nézett, de az első félidei 0-0 is már elég lett volna ahhoz, hogy megszerezzék az aranyat. A fordulás után is sokáig nem tudta bevenni a Göcsej kapuját a DEAC, ám végül a 33. percben Lovas Anna góljával megszerezte a hőn áhított vezetést. Mindössze két percet kellett várni a következő vendégtalálatra, amikor is Radics Ágnes vette be a vendéglátók kapuját. Ezzel már szinte nyeregben is érezhették magukat, de a végén Radics Ágnes révén újabb gólt szereztek, ám a DEAC válogatott játékosa ezúttal saját kapujába talált be. Ennek ellenére Sólyom Attila együttese bezsebelte a három pontot, amellyel nemcsak a biztos feljutást, hanem az NB II-es bajnoki címet is megszerezte, hiszen 3 fordulóval a vége előtt 11 ponttal vezetnek a Szekszárd előtt. „A Göcsej elleni mérkőzés nagyon álmosan indult számunkra, ami a hosszú utazásnak is köszönhető volt” – elemezte az összecsapást Radics Ágnes. – „Ennek ellenére volt több gólszerzési lehetőségünk, de az első félidőben nem sikerült betalálni. Az ellenfélnek is akadt néhány lehetősége, de amikor szükséges volt, Kósa Viktória magabiztosan hárított. A második játékrész már meghozta a támadások gyümölcsét, és kétgólos előnyre tettünk szert, ám az utolsó percekben sajnos egy öngólt szereztünk, amely némi idegességre késztette a csapatot. Viszont a lefújásig nem esett több gól, így Zalaegerszegen megszereztük a bajnoki címet az utolsó 3 fordulótól függetlenül. Nagyon boldogok vagyunk, és bízunk benne, hogy jövőre az NB I-ben is megálljuk a helyünket.” Reklám Press – Skoprió – Szekszárdi UFC 1-2 (0-0) Salgótarján, Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Molnár László, Varga László, Forgó Zsolt Reklám Press – Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, Bede Anett, Bede Anna Csere: Balya Dorottya, Radvánszkyné Bárnai Mónika, Mészáros Zsófia Ilona Vezetőedző: Tóth Zsolt Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta – Horváth Katalin, Kosztyi Kata, Klézli Szandra, Schlotthauer Renáta Csere: Gősi Natália, Marosi Julianna, Soós Petra Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György Gólszerzők: Balya Dorottya, illetve Soós Petra, Klézli Szandra A rájátszás felső ágában a második helyen álló Szekszárd csapata a harmadik helyen álló Reklám Press – Skorpió csapatához látogatott. Az alapszakaszban kétszer találkoztak a csapatok és mindkétszer a Szekszárdi alakulat hagyhatta el győztesen a játékteret. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, ám gól egyik csapatnak sem sikerült szereznie, így 0-0-ás állással mentek szünetre a lányok. A második félidőben aztán változott a játék képe. Az első gólt a hazaiak szerezték meg a 26. percben Balya Dorottya találatával. A gólra azonban jött a válasz vendégoldalról és a 29. percben Soós Petra találatával 1-1 állt az eredményjelző táblán. A folytatásban nagy harc folyt a pályán. Mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, majd a 39. percben Klézli Szandra megszerezte a három pontot érő találatot csapatának. Közép – ág: MVFC Berettyóújfalu – Veresegyház VSK 3-2 (2-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Erdélyi Péter, Tóth Gábor, Radócz Barna MVFC Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda – Pozsgai Kitti, Tóth Nóra, Tóth Anita, Kóti Lilla Csere: Tóth Tamara, Varga Veronika, Ugrai Csilla Vezetőedző: Trencsényi János, Edző: Dávid Richárd Veresegyház VSK: Nyárádi Bernadett – Szennai Adrienn, Pavlik Júlia, Galszter Dóra, Aszódi Gyöngyi Csere: Varga Katinka Emese, Kusics Anita, Botka Bernadett Johanna Vezetőedző: Tóth László Gólszerzők: Ugrai Csilla, Tóth Nóra, Varga Veronika, illetve Kusics Anita A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban. Még négy perc sem telt el a mérkőzésből, és máris a Berettyóújfalu megszerezte a vezetést. A folytatásban is a hazaiak birtokolták többet a labdát, de ennek ellenére a vendégek előtt is adódtak nagyobb lehetőségek, de Pozsgai Melinda remekül védett. Ahogy telt az idő, tovább nőtt a hazaiak előnye. A 17. percben Tóth Nóra talált be ismét a vendégek kapujába, így a csapatok 2-0-ás állással mehettek szünetre. Fordulás után ismét a hazaiak voltak eredményesek és a 25. percben Varga Veronika megszerezte csapata harmadik találatát. A vendégek nem adták fel és tovább küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye. Először a 31. percben, majd a 37. percben volt eredményes Kusics Anita, ám az a két találat kevés volt a pontszerzéshez, így a Berettyóújfalu küzdelmes mérkőzésen otthon tudta tartani a három pontot. Kalafa – Újbarok SE – Hajdúböszörményi TE II 3-1 (0-0) Szár, Szári Sportcsarnok Játékvezetők: Stumpf Tamás, Ibriszk Máté, Makk Péter Kalafa – Újbarok SE: Tóth Elvira – Botos Regina, Szabó Zita, Pap Eszter, Reményik Katalin Csere: Farkas Diána, Meiznerné Pálfi Tímea, Kontó Vivien, Kelemen Judit, Terdik Tamara Vezetőedző: Szabó László Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Sallai Anita, Bölömi Ibolya, Quirikó Vivien Csere: Pálóczki Krisztina, Czégény Zsuzsánna Vezetőedző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Botos Regina, Pap Eszter (2), illetve Quirikó Vivien A vendégek számítottak az esélyesnek, de a hazaiak az első félidőben tartották a lépést. Mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, de gólt az első játékrészben egyik csapatnak sem sikerült szerezniük, így 0-0-ás döntetlennel mehettek a csapatok pihenőre. A fordulást követően a hazaiaknak jött ki jobban a lépés. A 22. percben Botos Regina megszerezte a vezető találatot csapata számára, majd a 31. percben ismét betaláltak, így már kettő gól volt a hazaiak előnye. A gólra azonban hamar jött a válasz és a 32. percben Quirikó Vivien szépíteni tudott. Egészen a mérkőzés végéig küzdött a vendégcsapat, azonban a Kalafa a 40. percben megszerezte a három pontot érő találatot.