Az utolsó két perc hiányzott a bravúrhoz
2017.03.06 | 19:09
Az utolsó két perc hiányzott a bravúrhoz A női futsal NB I alapszakaszának utolsó fordulójában a Göcsej SK a listavezető Hajdúböszörmény csapatát fogadta. A zalaiak már két góllal is vezettek, de a hajrában két perc alatt fordított a HTE és magabiztosan nyert. Göcsej SK Sport 36- HTE 2-6 (2-0) Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Vincze Gábor ( Tóth A., Mózsa Á.) Göcsej SK: Kiss - Nagy, Orbán Marsai, Szegedi, Csere: Fábián, Horváth, Németh, Edző: Major Gábor HTE: Torma - Tell, Bokor, Farkas Vígh, Csere: Peczki, Pádár, Szilágyi, Sebestyén, Mogyorósi, Edző: Quirinkó Vivien Gólszerzők: Marsai (2), ill: Bokor, Tell (2), Vígh (2), Sebestyén, A mérkőzés elején a vendégek próbáltak irányítani, de a helyzetek mindkét oldalon elmaradtak. A zalaiak kontrára rendezkedtek be és többször is emberelőnyben támadhattak, de nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel. A félidő felénél veszélyesebben támadt a HTE és Kiss Emíliának bravúrokra volt szüksége, hogy megvédje csapatát a góltól. A 15. percben Marsai kétszer is remek lövéssel tornáztatta meg a vendégek kapusát, majd egy szabadrúgást végzett el szemfülesen és vezetést szerzett a Göcsejnek (1-0). A 19. percben jobb oldali szabadrúgást végezhetett el a hazai csapat és Marsai ballal a kapus mellett a hálóba bombázott (2-0). A félidő végére még maradt egy vendég kapufa és meglepő hazai előny. A második félidő vendég kapufával és helyzetekkel kezdődött, de a Göcsej sem hagyta magát és Marsai is telibe lőtte a felső lécet. Beszorult a kapuja elé a hazai csapat és a 25. percben Bokor góljával szépített a HTE (2-1). Fáradni látszott a Göcsej, míg a hajdúságiak rendületlenül támadtak és a 29. percben Tell kiegyenlített (2-2). A 31. percben Szegedi harcolt ki egy büntetőt, de Marsai lövését Torma bravúrral hárította. Hősiesen állta a vendég rohamokat a Göcsej és mellette veszélyesen is kontrázott. Másfél perccel a vége előtt fordította HTE.  Vígh kapott baloldalon egy hosszú indítást és pontosan lőtte ki a hosszú sarkot (2-3). Az utolsó percre teljesen szétesett a hazai csapat játéka és a vendégek sorra szerezték góljaikat, amivel a maguk megérdemelten nyerték meg a mérkőzést és az élről várhatják a felsőháti rájátszást. Major Gábor: -38 percig partiban voltuk a listavezetővel és az utolsó percekre érthetetlen módon szétestünk és ez okozta a vereségünket. a rájátszásban a küzdeni tudásra építhetünk, de negyven percig koncentrálnunk kell. Quirinkó Vivien:Végig mezőnyfölényben játszottunk, de ezt a hazaiak fegyelmezett védekezése mellett az első félidőben nem tudtuk gólra váltani, a Göcsej ellenben két szabadrúgásából előnyt szerzett. A második játékrészre úgy mentünk ki, hogy mindenképpen meg kell fordítanunk a mérkőzést, és bár tudtuk, hogy a döntetlen is elég lehet, az egyenlítés után sem vettünk vissza, és a három pont megszerzésére törekedtünk, ami végül sikerült az utolsó két percben rúgott gólokkal. Gratulálok a csapatnak az alapszakasz-elsőséghez, szurkolóinknak pedig nagy köszönet, hogy ilyen szép számban elutaztak és buzdítottak minket! A HTE ezzel a győzelemmel az alapszakasz élén végzett, és két pont előnnyel várhatja a rájátszást. A Göcsej SK az alsóházban folytatja majd a küzdelmeket, melynek a sorsolása március 7-én lesz és a következő hétvégén már az első kört le is játsszák a csapatok. Jóna István [gallery ids="78500,78503,78505"]

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15