Az újonc Szekszárd a négy között
2016.04.25 | 08:14
Az újonc Szekszárd a négy között A Szekszárdi UFC 4–1-re győzött a Brand Mission Tolna-Mözs ellen a női NB I negyeddöntőjében, s ezzel kiejtette esélyesebb riválisát a sorozatból! Brand Mission U-LIGHT Tolna–Szekszárdi UFC 1–4 (1–0) Tolna, 500 néző. V: Bíró R. (Éreth A., dr. Sipos L.). Tolna: Vincze – Fábián, Folk, Varga A., Megyes. Cserék: Ősz, Buchmüller, Ferenczi, Hodován, Maláti D., Orbán, Maláti G. Szakmai igazgató: Frank Tamás. Szekszárd: Hargas – Horváth K., Ganczer, Mausz, Szekér. Cserék: Blesz, Bogárdi, Klézli, Gősi, Vidákovics. Edző: Micskó Márk. Góllövők: Fábián R. (9.), illetve Ganczer (25., 39., 39.), Szekér (37.). Az első mérkőzésen a Tolna 3–0-ra nyert Szekszárdon, de az UFC idegenben több gólt szerzett, így 4–4-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe! Amire senki nem gondolt, az bekövetkezett Tolnán. A megyei vetélytárs legyőzte otthonában az alapszakasz győztes Tolnát. Szekér Anitáék kiejtették a további versenyből azt a Tolnát, aki már többszörösen is továbbjutó volt. Az első Szekszárdon aratott háromgólos előnyt a 9. percben még megtoldotta eggyel Fábián Rebeka, de ezután már csak a Szekszárd talált a kapuba. Pontosan négyszer, mert ennyi kellet a továbbjutáshoz. A mérkőzés hőse a válogatott erőssége, Ganczer Hajnalka volt, aki egymaga három gólt szerzett. A dramaturgiát csak fokozta, hogy az utolsó három percben három gólt szerzett a Szekszárd, az eufóriában szurkoló szép számú szurkolóik nagy örömére. A mérkőzés után Frank Tamás bejelentette lemondását. Ganczer Hajnalka: - Először is a szurkolóinknak szeretném megköszönni, hogy mindvégig, 0-3 után is kitartottak mellettünk, nagy erőt adtak ezen a meccsen is. Óriási élmény volt velük ünnepelni ezt a győzelmet. Felfoghatatlan érzés, hogy a felsőházba jutottunk, pályafutásom egyik legszebb napja volt a tegnapi. Gratulálok a Tolnának, jó meccset láthattak a szép számmal kilátogató nézők. Micskó Márk: – Nem találok szavakat. Biztosan kell pár nap, amíg felfogjuk, hogy mekkora tettet hajtottunk ma itt végre. Minden lányom előtt le a kalappal. Fantasztikusan játszottak, az utolsó utáni erőiket mozgósították. Sokat tettek ezért a győzelemért, teljesen megérdemelten jutottunk tovább. Nem győzök elégszer köszönetet mondani a szurkolóinknak, akik a 3–0-ra elveszített odavágó után is ekkora létszámban jöttek el minket buzdítani. Bizonyították, hogy a számukra a csapat a fontos. Velünk voltak jóban és rosszban egyaránt. Velük együtt sokra hivatott még ez a csapat!” [gallery ids="58648,58651,58652,58655,58657,58659,58660,58663,58666"]