Az újonc Amazonok megszerezték az ötödik helyet
2018.05.15 | 16:49
Az újonc Amazonok megszerezték az ötödik helyet Történelmi sikert ért el a Gyulai Amazonok együttese, hiszen kettős győzelemmel magabiztosan múlta felül a Miskolci Vénusz csapatát az NBI-es bajnokság 5. helyéért vívott párharcban., megszerezve ezzel az ötödik pozíciót az első osztályban. A gyulai hölgyek semmit nem bíztak a véletlenre, a második találkozón már az első percben megszerezték a vezetést Bálint Rebeka révén, majd nem sokkal később Molnár Ágnes lövése pattant Almási Ildikó hálójába. Ugyanebben a minutumban Miliczki Noémi értékesítette a megítélt büntetőt, mellyel felzárkózni látszott a vendég együttes. Azonban a gyulai henger továbbra is működött, a rendkívül eredményes és magabiztos játék mellett nagyon gólerősen játszottak a fürdővárosiak. 2 percen belül a mindössze 15 éves, nagyon agilisan és erőszakosan játszó Mázik Flóra duplázott, illetve Fülöp Diána átlövésével már a 12. percben 5-1 állt az eredményjelzőn. 32468074_1634666853236156_1554332592654778368_n A félidő előtt még Bálint Rebeka és Sovány Liza is gólt jegyzett, érdekesség, hogy utóbbi játékos idén először talált be bajnoki mérkőzésen. A hat gólos előny mindenkit meglepett, talán még Molnár Zoltánné Irénkét is, aki nagyon feltüzelve csapatát az első félidőben eldöntötte a találkozót. Uray Attila nem tudott a lányokkal utazni az összecsapásra, ezen kívül valamiért a miskolci gépezet sem működött úgy, ahogy szokott. A második félidőben ennek ellenére motiváltabban és harciasabban jöttek ki a pályára Kovács Alizék, a gyulaiak pedig mintha kicsit leengedtek volna, hiszen sikerült a vendégeknek 1-1-re hozni a második játékrészt. A 25. percben Kurai Nikolett szerzett szép gólt, majd a mérkőzés vége előtt nem sokkal a szintén 15 éves Tirpák Zsanett érkezett jó ütemben, beállítva a magabiztos 8-2-es gyulai sikert. A két találkozón összesen 14 gólt szerző Amazonok bebizonyították, hogy van keresnivalójuk az első osztályban, sőt, az utolsó öt mérkőzésüket zsinórban megnyerő fiatal együttessel keményen számolni kell mindenkinek a jövő évben is. A Miskolci Vénusz elfáradt a bajnokság végére, mindkét csapat elmondhatja, hogy olyan utánpótlás bázissal rendelkezik, melyre érdemes lesz odafigyelni a jövőben. Női Futsal NBI. 5 helyért, 2. mérkőzés Gyulai Amazonok – Miskolci Vénusz 8-2 (7-1) Gyula, Városi Sportcsarnok Gólszerzők: Mázik Flóra (2), Bálint Rebeka (2), Kurai Nikolett, Molnár Ágnes, Fülöp Diána, Sovány Liza illetve Miliczki Noémi, Tirpák Zsanett Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Kurai Nikolett, Bálint Rebeka Cserék: Balogh Noémi, Sovány Liza, Erdélyi Angéla, Németh Viktória, Mázik Flóra, Kajári Gabriella Miskolci Vénusz: Almási Ildikó, Kovács Aliz, Miliczki Noémi, Galambvári Gréta, Tirpák Zsanett Cserék: Szőke Zsuzsanna, Ádám Anna, Bunda-Tóth Panna, Skaliczki Kitti Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné vezetőedző: Feltüzelve és magabiztosan érkeztünk a mérkőzésre, mindenképpen szerettünk volna kettős győzelemmel az 5. helyen végezni. Önbizalmat adott a csapatnak az elmúlt négy siker, azonban nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyedén fogunk győzelmet aratni a nagy múltú, kiváló kerettel rendelkező Miskolc ellen. A lányok kihozták magukból a maximumot, nagyon büszke vagyok rájuk. Az, hogy hazai pályán, ilyen szép játékkal arattunk kettős győzelmet elmondhatatlan érzés. A csapat bizonyította, hogy amatőrként, szívből és alázattal is lehet nagyon szép sikert elérni! Gratulálok minden egyes játékosomnak, aki hozzátett a sikerhez!