Az ELTE, a Göcsej és a Veresegyház is begyűjtötte a három pontot
2015.12.02 | 22:23
Az ELTE, a Göcsej és a Veresegyház is begyűjtötte a három pontot   Nyugaton nem született meglepetés a női NB II-ben, de meg kell jegyeznünk és ki kell emelnünk a PTE csapatát, akik megnehezítették az ELTE dolgát, s megsüvegelendő a 18 gólig jutó Veresegyház és a vártnál könnyebb sikert arató Göcsej futsalosainak produktuma is.   Női NB II, Nyugati csoport, 9. forduló   PTE ÁOK-Petőfi SE – ELTE-BEAC 0-4 (0-2) Pécs, Széchenyi Csarnok Játékvezetők: Oláh József – Resch András – Maml Zoltán  PTE: Molnár Andrea – Kutnyánszki Katalin, Kett Veronika, Deli Patrícia Anna, Kurcz Kitti Csere: Csiby Édua Boglárka, Dr. Ugor Emese, Deák Ottília, Hógli Claudia Edző: Reisz Josua ELTE: Móczik Alexandra Cintia – Juhász Adrienn, Tatai Krisztina, Winternitz Katalin, Pfundtner Vivien Csere: Hajdu Orsolya, Blayer Zsófia, Gladity Alexandra, Béres Adrienn, Tihanyi Tímea, Nyéki Eszter Edző: Sajben Marcell  Gólszerző: Tatai Krisztina, Pfundtner Vivien, Winternitz Katalin, Nyéki Eszter Tatai Krisztina korán megszerzett vezető találata után mindenki azt hitte, hogy gólfesztivált rendeznek a tavaly még NB I-ben játszó Sajben tanítványok, de nem így történt.. Ennek oka, hogy Reisz Josua remekül megszervezte a pécsiek védekezését, igazolva azt, hogy rendkívül tehetséges és ambiciózus szakemberrel lett gazdagabb a női futsal. Pedig Müller Zsófia, aki múlt héten négyet vágott az AC Villámmal nem állt a tréner rendelkezésére, ami érzékeny veszteségnek számít. Szó nincs arról, hogy egyetlen percig is veszélyben forgott volna az ELTE győzelme, de az biztos, hogy ennél könnyebb mérkőzésre számított a vendégcsapat. Pfundtner Vivien 19. percben bevette az egyébként bravúrosan védő Molnár Andrea hálóját, de a szünet után is volt tartás a PTE játékosaiban, s a hajrában kaptak ugyan még két gólt de így is tisztességesen helytálltak. Kurcz Kitti nemcsak szépségével tűnt ki (talán nem árulunk el nagy titkot, hogy a hazai szurkolók egyik nagy kedvencének számít) hanem átlag feletti futóteljesítményével és agilitásával. Kis szerencsével most is gólt szerezhetett volna, de nem volt szerencséje a befejezésekkel. Mindenesetre az ő példája is mutatja, hogy vannak komoly értékek a másodosztályban is. Reisz Josua (PTE): Amit a meccsel kapcsolatosan kiemelnék, az a fejlődés, amin a lànyok keresztülmentek. Egyénileg és csapatszinten is hatalmas lépést tettünk már most, pedig csak két hónapja alakult egyesületünk. Sokan akkor kezdtek el futsalozni. Négy kapott gólunkból, kettő elkerülhető lett volna, de el kell ismernem mezőnyfölényben játszott ellenfelünk. A védekezésünk, leszámítva ezt a két gólt, stabilan működött.  A múlt heti gólvágónk Müller Zsófia hiányzott, ezért támadásban nem volt sok variálàsi lehetőségünk, nem sok helyzetünk adódott. Ellenfelünk példaértékűen járatta a labdát, de a jó védekező munkánknak köszönhetően csak négy gólig jutottak, pedig legutóbb az odavágón még tízet rúgtak nekünk. Biztos vagyok benne, hogy tavasszal még szorosabb meccset láthatunk majd. Büszke vagyok a lányokra. Gratulálok az ELTE csapatának. Sajben Marcell (ELTE): A "kötelezö"győzelmek a legnehezebbek. Gratulálunk a jól védekezô Pécsnek, azonban a keddi Göcsej SK elleni rangadón ennél sokkal többet kell nyújtanunk! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Veresegyház VSK – AC Villám 18-0 (9-0) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Deme Rajmund – Dr. Molnár Péter – Dombai Szilveszter Veresegyház: Orbán Csilla – Dohány Rita, Mátyás Noémi, Lengyel Zsanett, Nyárádi Bernadett Csere: Pavlik Júlia AC Villám: Koszorus Krisztina – Dan Erika, Hugyecz Renáta, Gotthárd Anikó, Szűcs Helga Edző: Guti Dávid Gólszerző: Dohány Rita (6), Lengyel Zsanett (4), Mátyás Noémi (4), Orbán Csilla (2), Pavlik Júlia (2) Betegség és sérüléshullám söpört végig mindkét csapaton, ez az oka annak, hogy a Veresegyház egy, az AC Villám pedig csere nélkül játszotta végig a 40 percet. Ilyen előzmények után becsülendő, hogy mindkét csapat komolyan az utolsó leheletéig küzdött, s bár látszott rajtuk a fáradtság, az akarásra egyik oldalon sem lehetett panasz. Mint az eredményből is látszik nem voltak egy súlycsoportban a mérkőző felek, könnyedén nyert a hazai csapat, önbizalom növelőnek jó volt az összecsapás Tóth László lányainak. Az AC Villám megérdemelte volna igyekezetéért a szépítő találatot, de ez most nem jött össze a számukra. Tóth László (Veresegyház): Először is, mihamarabbi gyógyulást kívánok a csapat nevében játékosomnak, Szennai Adriennek, aki a Göcsej ellen sérült meg. A keddi MRI vizsgálat után derül majd ki, hogy mennyire súlyos a térdsérülése. Bizakodunk, hogy nem a legrosszabb történt...Megfogyva bár, de törve nem, hoztuk a kötelező három bajnoki pontot az AC Villám ellen, akik igazán lelkesen és alázattal tették a dolgukat, ami becsülendő! Sok sikert és kitartást kollégámnak és csapatának a továbbiakban. Guti Dávid (AC Villám): Már az is csoda volt, hogy ki tudtunk állni. Betegségek és technikai problémák sora vezetett oda, hogy először izgulni kellett a létszám miatt. Bár nagyon sokat kaptunk, rengeteg óriási helyzetet hoztunk össze az ellenfél kapuja előtt is, sajnos a gól nem jött össze. Taktikai fegyelmezetlenségek és az erőnlét hiánya vezetett az ilyen arányú vereséghez, de pozitívum, hogy végig lelkesek maradtak a lányok. Szükség kapusunk előtt le a kalappal! Gratulálok Tóth Laci lányainak! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Göcsej SK – Kalafa-Újbarok SE 8-3 (5-1) Zalaegerszegi Városi Stadion Játékvezetők: Dávid József – Vincze Gábor – Stárics Roland  Göcsej: Kiss Emília – Horváth Kitti, Puskás Nóra, Széplaki Rebeka, Molnár Nikoletta Csere: Montag Eszter Anna, Megyeri Boglárka, Szabó Réka, Nagy Bianka, Boda Patrícia, Marsai Nikoletta, Fábián Ramóna, Lehota Szimonetta, Orbán Szandra Edző: Halmos Máté Kalafa: Boros Andrea – Szabó Zita, Boros Regina, Pap Eszter, Kiss Patrícia Csere: Sipos Attila Lászlóné, Barsch Zsuzsanna, Mészáros Ivett, Kovács Nikolett Edző: Szabó László Gólszerző: Marsai Nikoletta (3), Megyeri Boglárka, Orbán Szandra, Szabó Zita (öngól), Nagy Bianka, Montag Eszter Anna illetve Kiss Patrícia (2), Pap Eszter Halmos Máté irányításával is szárnyal a Göcsej, a zalaegerszegiek ezuttal a másodosztály üde színfoltjának számító Kalafa-Újbarok SE ellen aratott meggyőző sikert. Ennél sokkal szorosabb mérkőzést vártunk, amit erősített, hogy Pap Eszter góljával a 6. percben 1-0-ra a vendégek vezettek. De miután a 11. percben a remek napot kifogó Marsai Nikolett egalizált, megváltozott a játék képe, a hazaiak tetszés szerint növelték előnyüket, s a szünetben 5-1-s Göcsej vezetést mutatott az eredményjelző tábla. A második félidőben több játékosa is megsérült a Kalafának, amely így végképp elvesztette az esélyét arra, hogy közelebb kerüljön ellenfeléhez. Persze ebben nemcsak a sérülések játszottak szerepet, mint azt edzőjük lenyilatkozta a mérkőzést követően. Rendkívül rossz napot fogtak ki Szabó Zitáék, de ilyen minden csapat életében előfordul. Persze mindez nem kisebbíti a hazaiak érdemeit, akik jó játékkal kerültek közelebb céljukhoz, a Nyugati csoport megnyeréséhez. Halmos Máré (Göcsej): Elégedett vagyok a lányok teljesítményével. A győzelem nagyobb arányú is lehetett volna. Jobbulást kívánok a Kalafa két játékosának, akik ezen a mérkőzésen szenvedtek sérülést. Szabó László (Kalafa): Szoros meccsre számítottam, nyerni mentünk Zalába. Sajnos a meccs másképp alakult, önbizalom, elképzelés nélkül játszottunk egy jó csapat ellen. Ráadásul sokba is került ez a vereség, egy medence és csigolyazúzódás, egy agyrázkódás-két hónap és két hét kihagyás... TABELLA