Az első lépést megtette a felsőházba a Göcsej SK
2017.01.26 | 10:52
Az első lépést megtette a felsőházba a Göcsej SK Az idei évben, nagyban átalakult, egykor szebb napokat megélt Árkád ETO csapatát fogadta a női futsal NB I-ben a Göcsej SK. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a találkozót. Megyeri Boglárka és Marsai Nikoletta 4-4 góllal vette ki a részét a gólzáporos zalai győzelemből. Göcsej SK Sport 36 –Árkád ETO 10-2 (5-1) Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Stárics Roland (Tóth A., Kondákor  M.) Göcsej SK: Kiss, Megyeri, Boda, Orbán, Marsai, Csere: Németh, Lehota, Horváth, Szegedi, Nagy, Molnár, Edző: Major Gábor Árkád ETO: Mészár, Szűcs, Kardos, Öreg, Dikanová, Csere: Szalay, Pintér, Kardos, Edző: Molnár Attila Gólszerzők: Megyeri (4), Marsai (4), Orbán, ill. Öreg (1+öngól), Dikanová IMG_7625 A lehető legjobb forgatókönyv szerint alakult a rangadó első perce, ugyanis Megyeri kapott remek labdát a jobb szélen és lövését Mészár ügyetlenül fogta és a lába között a hálóba gurult a labda (1-0). Két perc sem kellett Megyerinek, hogy megduplázza a hazai előnyt. Marsai lódult meg a jobb szélen és pontos kereszt passzát értékesített a rutinos védő (2-0). A gól után is lendületben maradt a hazai csapat és a 8. percben Őri szerencsétlen mozdulatát követően egy öngóllal növelték előnyüket (3-0). A győriek főleg átlövésekkel próbálkoztak, de csak kapufáig jutottak. A hazai fölény a 14. percben újra góllá érett, amikor egy sarokrúgásból Marsai kapta a passzt és elemi erővel bombázta a játékszert a jobb alsó sarokba (4-0). Egy perccel később Öreg javította hibáját és találatával szépített az ETO (4-1). A 18. percben újabb hazai gólnak örülhetett a közönség, Marsai pontrúgásból vette be Mészár kapuját (5-1). A második félidő ötödik percének végén a sok hazai helyzet góllá érett. A jobb szélről Orbán lőtte ki a bal alsó sarkot (6-1). Eseménytelen percek után a 34. percben egy szögletrúgásra Megyeri érkezett pontosan és a futsalban nem szokványos módon fejjel szerzett újabb gólt (7-1). egy perccel később Dikanová faragott egy remek góllal a vendégek hátrányán (7-2). A hajrában felpörgött a Göcsej és Marsai újabb két góllal terhelte meg a győriek hálóját. A csattanó a végére maradt, hiszen a mérkőzés utolsó másodpercében Megyeri állította be 10-2-es hazai győzelmet. IMG_7651 A lelkesen küzdő vendégek ellen magabiztosan nyert a Göcsej SK és lépéselőnybe került üldözőjével szemben a felsőházba vezető versengésben. Major Gábor:- A vártnál könnyebben hoztuk a kötelezőt. Nagyon fontos volt ez a három pont, hogy tapadni tudjunk az élmezőnyhöz. Most már csak egy bravúrgyőzelem kell, hogy elérjük a céljainkat. Molnár Attila: - Az építkezés időszakát éljük. Megpróbáljuk új alapokra helyezni a játékunkat és türelmesen eljutni arra a szintre, ahova az egyesület hírneve várja, vagy megköveteli.   Jóna István