Az Astra sem tudta lefékezni a Szekszárd-expresszt
2017.12.11 | 10:00
Az Astra sem tudta lefékezni a Szekszárd-expresszt Az első percekben jobbára az Astra veszélyeztetett, Krascsenics Petra előbb a kapuvasat találta telibe, majd egy nagyszerű támadás végén ugyanő a vezetést is megszerezte csapatának. Aztán az idény során Ganczer Hajnalka sokadszor segítette ki a szekszárdiakat, aki spiccel vette be a későn eszmélő Farkas Katalin hálóját. Ezt követően futószalagon alakították ki a helyzeteket a vendégek, akik Beke Adrienn szabadrúgás góljával a vezetést is megszerezték. Jóval frissebbnek, gyorsabbnak tűntek a Micskó tanítványok, a Bikák védekezése sehogy sem akart összeállni. Dombó mester gyakori cserékkel próbálta megtalálni az ideális sorösszetételt, az első játékrészben azonban Krascsenics Petra volt az egyetlen, aki komoly veszélyt jelentett Hargas Annamária kapujára. A folytatásban a kiskunfélegyháziak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de az idő előre haladtával egyre inkább görcsössé, kapkodóvá vált a játékuk, semmi nem akart nekik összejönni. A 29. percben Fábián Rebeka egy remek kontratámadás után jókor volt jó helyen és közelről bepofozta a látogatók harmadik gólját, ami gyakorlatilag mindent eldöntött. Még nagyobb is lehetett volna a különbség, hogyha az Astra kapusa nem véd ilyen jól, de összességében megérdemelten nyertek a Tolna megyeiek, akiket mintegy 50 tagú lelkes szurkolótábor kísért el a rangadóra. Érthető volt a boldogságuk a lefújás után, mert ezzel az értékes sikerrel továbbra is tapadnak az éllovas Hajdúböszörményre.

24991368_10208394203213122_5401356787252671579_n

Női NB I, 12. forduló Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Agenta Girls Szekszárd FC 1-3 (1-2) Kiskunfélegyháza, KÉSZ Aréna, 100 néző Játékvezetők: Tóth Csaba – Suba Zoltán – Id. Péter Szabó Ottó Astra: Farkas Katalin Kitti – Krascsenics Petra, Godvár Katalin, Hegedűs Alexandra, Szabó Boglárka Csere: Rozmis Gabriella, Görög Zsófia Réka, Pintér Violetta Ingrid, Krascsenics Csilla, Urbán Anett, Gimes Georgina Csilla, Halászi Kinga, Mészáros Dalma Edző: Dombó János Szekszárd: Hargas Annamária – Ganczer Hajnalka, Megyes Ágnes, Buchmüller Petra, Horváth Katalin Csere: Kágyi Árvácska Rebeka, Fábián Rebeka, Beke Adrienn Edző: Micskó Márk Gólszerző: Krascsenics Petra illetve Ganczer Hajnalka, Beke Adrienn, Fábián Rebeka dombóDombó János (ASTRA): Gratulálok a Szekszárd győzelméhez, élesebbek voltak, s ezért megérdemelten nyertek! Bármennyire furcsán hangzik egy vereség után, de azt gondolom, hogy szebb napok is várnak ránk a nem túl távoli jövőben. Micskó MárkMicskó Márk (Szekszárd): Gratulálok a Csajoknak, győzelmünk teljesen megérdemelt volt. Kiskunfélegyházán nagyon nehéz győzni, mert egy rendkívül erős csapat. Ha a helyzetkihasználásunk jobb lett volna, akár még több góllal is nyerhettünk volna. Büszke edző vagyok, hogy egy ilyen remek Csapatom van. Köszönet szurkolóinknak, akik nagyon sokan eljöttek a Lányok miatt.    - Simonyi András -