Az Astra lesz az ETO ellenfele a döntőben
2016.05.15 | 18:38
Az Astra lesz az ETO ellenfele a döntőben Nem kegyelmezett ellenfelének, 7-2-re legyőzte a Miskolci-Vénuszt, így bejutott a női futsal NB I fináléjába az Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls. A sikerből Nagy Anett négy találattal vette ki részét. Mellette Balázs Eszter, Dikanová Dominika és Szabó Nóra zörgette meg a vendégek hálóját. Az Astra esélyt sem adott ellenfelének, bő 10 perc után 3-0-ra vezetett, a miskolciak csupán 6-0-át követően szépítettek. A döntőben a győri Árkád ETO vár az Astrára, az első mérkőzést Kiskunfélegyházán rendezik meg. Női futsal NB I. elődöntő, második mérkőzés Astra Kiskunfélegyháza - DVTK-Vénusz 7-2 (3-0) Kiskunfélegyháza. Játékvezető: Márkus András (Kaszala Mihály, Bornemissza Norbert). Astra: Varga L. - Gál T., Szabó B., Dikanová, Nagy A. Csere: Kovács K., Gyöngyösi, Balázs, Szabó N., Király. Vezetőedző: Dombó János. DVTK-Vénusz: Almási - Bernáth, Kovács A., Miliczki, Váradi. Csere: Boros, Szőke, Kresák, Németh D. Vezetőedző: Thür Antal. Sárga lap: Boros a 13., Balázs a 24. percben. Gólszerző: Nagy A. (1-0) a 4., Balázs (2-0) a 4., Nagy A. (3-0) a 11., Nagy A. (4-0) a 23., Szabó N. (5-0) a 27., Dikanová (6-0) a 31., Boros (6-1) a 33., Kresák (6-2) a 39., Nagy A. (7-2) a 39. percben. A miskolci 3-3 után nyílt, izgalmas visszavágóra lehetett számítani a női futsal NB I elődöntőjének második mérkőzésén. Az első találkozón háromgólos hátrányból állt fel az Astra, ebből kifolyólag fontos volt, hogy ki szerzi meg a visszavágó első gólját. Erre mindössze 4 percet kellett várni, Nagy Anett és Balázs Eszter találataival hamar kétgólos előnyre tett szert az Astra. (2-0) A lendület a későbbiek során sem hagyott alább, az Astra összeszedetten védekezve gyors és pontos ellenakciókat épített. Nagy Anett jól tartotta meg a felpasszolt labdákat, vezetésével a félidőre közepére háromra duzzadt a különbség. (3-0) Ekkor még halvány reménysugárban bízhattak a vendégek, no meg abban, hogy esetleg megismételhetik az Astra miskolci feltámadását, ez azonban elmaradt. Az Astra ezúttal esélyt sem hagyva folytatta a gólok sorát, a második félidő elején Nagy Anett használta ki okosan ziccerét. (4-0) A vendégek egyre inkább kitámadtak, hiába gyakoroltak nyomást az Astrára, nem tudták feltörni védelmüket. A játék az Astrának kedvezett, Nagy Anett sokadik megindulását követően Szabó Nóra érkezett jó ütemben és fejezte be góllal az akciót. (5-0). Néhány perccel később pedig Dikanová Dominika értékesítette közelről ziccerét. (6-0) Ekkor már vészkapussal támadtak a miskolciak, ami mindkét csapat előtt több helyzetet eredményezett. Szépíteniük is sikerült, a hajrában 6-2-re felzárkóztak, de az utolsó találatot az Astra szerezte. A kiváló formában játszó Nagy Anett a 39. percben belőtte negyedik gólját. (7-2) A visszavágón nem volt kérdéses az Astra továbbjutása, Dombó János tanítványai a Győrrel találkoznak a fináléban. Értékelések: Nagy Anett (Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls): - Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, Miskolcon 3-3-at játszottunk, 3-0-ról álltunk fel. Nehéz találkozót vártunk, jó taktikát választott az edzőnk, ami a végeredményen is látszik. Boldog vagyok, gratulálok az egész csapatnak. Ha a Győr ellen is úgy játszunk mint most, akkor győzhetünk. Thür Antal (edző, Miskolci-Vénusz NFSE): - Nem erre számítottunk, de a jobban játszó Astra megérdemelten jutott a döntőbe. Miskolcon 3-0-nál esélyünk adódott a negyedik találatra, amivel nem éltünk. Lélekben hamar feladtuk a mérkőzést, talán ezért alakult ki ekkora különbség. Játékosállományban erősebb az Astra, nekünk az elődöntő is siker. Bízom benne, hogy a harmadik helyet megszerezzük. Az első találkozón Nagy Anett semlegesítését megoldottuk, most ez nem sikerült, csak gratulálni tudok az Astrának. Hasonló hangulatú mérkőzésekkel népszerűsíthetnénk a sportágat, köszönöm a szurkolóknak, hogy ilyen messzire is elkísérték a csapatot. Dombó János (vezetőedző, Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls): - Számtalan meglepetés született a női futsal NB I rájátszásában, szerencsére sikerrel abszolváltuk a mérkőzéseket, döntőt játszhatunk. Óriási dolognak tartom a fináléba kerülést, a nyáron alaposan átalakult a keretünk, ami után sokan azt gondolták, hogy középcsapat leszünk. Összeszedtük magunkat és megérdemelten jutottunk a döntőbe. A Miskolc kiváló együttes, az első találkozón jó napot fogtak ki, mi kevésbé. Ennek ellenére 3-0-ról felálltunk, a 3-3 bravúrnak számított, főleg annak tükrében, hogy a DVTK az előző körben a Hajdúböszörményt legyőzte. A játék minden elemében jobbak voltunk, készülünk a Győr ellen. Ki-ki mérkőzés lesz, Kiskunfélegyházán játsszuk az első találkozót. Továbbjutott az Astra (10-5) Másik elődöntő: Szekszárdi UFC - Árkád ETO 1-1 Árkád ETO – Szekszárdi UFC 4-3 Továbbjutott az Árkád ETO (5-4) [gallery ids="59648,59650,59653,59656,59657,59660,59663,59664,59667,59668,59670,59671,59674,59677,59680,59682,59685,59687"]