Az Astra jobb volt egy Megyes Ágival
2014.11.16 | 08:48
Az Astra jobb volt egy Megyes Ágival fotok_hirek.asp14

BRAND MISSION TOLNA-MÖZS – DVTK-VÉNUSZ 4-5 (2-3) 2014.11.16 – vasárnap 17:00 Tolna, Tolna Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Wittner József, Nagy Márk, Ibriksz Máté.

BRAND MISSION TOLNA-MÖZS: Hunkó Zsófia – Maláti Dalma, Hodován Edit, Simon Boglárka, Varga Adél. C serék: Fábián Rebeka, Mausz Renáta, Orbán Rebeka, Folk Zsuzsanna, Buchmüller Petra. Edző: Simon Ferenc. Gólszerzők: Hodován Edit (2), Varga Adél, Simon Boglárka. Sárga lap: Simon Boglárka.

DVTK-VÉNUSZ: Almási Ildikó – Szőke Zsuzsanna, Váradi Cintia, Miliczki Noémi, Kovács Alíz. Cserék: Kresák Katalin, Németh Diána, Boros Kinga, Mikó Vivien, Bukovszki Mónika, Bernáth Csilla. Edző: Sárréti Géza. Gólszerzők: Miliczki Noémi (3), Váradi Cintia, Kresák Katalin.

Tisztes nézősereg előtt kezdődött meg a két futsal nagyhatalom csatája a női futsal egykori fellegvárában. A DVTK Váradi Cintia találatával már az ötödik percben magához ragadta a vezetést, ami mint utóbb kiderül végig a kezében tartott. A félidő felénél a remek napot kifogó Miliczki Noémi talált a Tolna kapujába, majd cserepadról beálló Kresák Katalin is gólt ünnepelhetett. Három gólos hátrányból kezdett észbe kapni a hazai gárda, hisz a lefújás előtt két perccel Varga Adél, majd Hodován Edit  tudott szépíteni az elbambuló vendég együttes ellen.

A fordulás után hasonlóan alakult a játék képe, hiszen ismét hamar szerzett gólt a Vénusz Miliczki révén. Öt perccel később már 2-5 szerepel a tolnai csarnok eredményjelzőjén, hiszen a bombanapot kifogó Miliczki mesterhármasra javította mai teljesítményét. A hazaiak ismét rövid idő alatt kétszer is szépíteni tudnak, hiszen előbb Simon Bogi, majd Hodován Edit szerez gólt az ősi rivális ellen. A Vénusz 3 gólos előnye pillanatok alatt 1 gólra olvadt, s volt még hátra egy fél félidőnyi játék. Izgalmakban nem volt hiány. Helyzetek adódtak mindkét oldalon, de talán a Vénusz állt közelebb a gólhoz. A tolnaiak ismét bevetettek mindent, ám ezúttal hasztalan volt minden taktika, minden újítás. A Vénusz győzelmével közel zárkózott a középmezőnyhöz, hiszen a Győr együttesével, azonos pontszámmal szerepelnek. A BME vereségnek köszönhetően mindössze egyetlen pontra olvadt a fővárosiak előnye a DVTK-val szemben. Frank Tamás (BRAND MISSION TOLNA-MÖZS): - Elsősorban magunknak köszönhetjük ezt a vereséget, meg a ellenfelünk remek napot kifogó kapusának! Mindkét félidőben felálltunk a padlóról,és a játék képe alapján egy döntetlent érdemeltünk volna, de úgy néz ki hogy valamiért nagyon meg kell szenvedjük ezt a "tanuló évet"! Sárréti Géza (DVTK-VÉNUSZ): - A mérkőzés egészében uraltuk a játékot. Egy-egy időszakban jól is játszottunk azt, hogy szoros lett az eredmény, csak magunknak köszönhetjük. Gratulálok a lányoknak az idegenbeli három pont megszerzéséhez!

BME FC – ASTRA HFC 0-1 (0-0) 2014.11.16 – vasárnap 18:00 Budapest, MAFC Sportcsarnok Játékvezetők: Takács Zoltán, Kerekes Norbert, Dobó Gábor.

BME FC: Hargas Annamária – Farkas Klaudia, Szekér Anita, Urbán Anett, Ganczer Hajnalka. Cserék: Ősz Csenge, Winternitz Zsuzsanna Ágnes, Fábián Dóra, Molnár-Sáska Ildikó, Dr. Monspart-Molnár Zsófia, Szabó Krisztina, Winternitz Anna, Szabó Ildikó, Winternitz Katalin. Edző: Csernai Gábor László.

ASTRA HFC: Vincze Anikó – Godvár Katalin, Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Megyes Ágnes. Cserék: Király Bianka, Pincze Gabriella Csilla, Kakuszi Adrienn, Szabó Nóra. Edző: Dombó János. Gólszerző: Megyes Ágnes.

A hétvége felsőházi rangadója volt a BME-ASTRA mérkőzés, amit a tabella vezetője és a jelenlegi harmadik játszott egymással. Mindkét együttes játékoskerete a legjobbak közül valók, így garanciális volt a remek és pörgős játék. Rengeteg helyzetet alakított ki az Astra, ám ezek többsége kihasználatlan maradt, hiszen a hazaiak védekezése és kapusa remek teljesítményt produkált a mai nap. A BME előtt is akadtak lehetőségek, ám itt sem esett gól. A gól nélküli félidő után, ami valljuk meg rendkívül ritka a női futsalban, egy hasonló félidőre volt kilátás. A forgató könyv hasonló volt mint az első félidőben, ám elérkezett a 31. perc, amikor Megyes Ágnes végre megtörte a félórás gólcsendet. A BME részéről nem érkezett válasz, így a rangadót, mindössze egyetlen találattal a bajnoki címvédő nyerte. Dombó János (ASTRA HFC): - Egy nagyon nehéz mérkőzésen, egy kiváló csapat ellen sikerült rangadót nyernünk. Gratulálok mindkét csapat játékosainak, sok ilyen mérkőzésre lenne szükség a bajnokságban! Csernai Gábor László (BME FC): - Felemás érzéseim vannak a mérkőzéssel kapcsolatban, mert a védekezésünk jól működött az egész mérkőzésen, szerintem a mérkőzés előtt bárki aláírná, hogy csak egy gólt kapna az Astra ellen. Sajnos azonban a támadó játékunk ma nagyon kevésnek bizonyult, főleg ami a határozottságot illeti. Ebben mindenképp fejlődnünk kell, ha rangadót akarunk nyerni, addig marad ellenfelünknek a gratuláció.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE – UNIVERZUM 7-4 (5-1) 2014.11.16 – vasárnap 19:00 Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Szabó Ferenc Szilárd, Erdélyi Tamás, Kovács Ádám.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE: Torma Lilla – Sándor Zita, Nagy Ágnes, Pinczi Anita, Vágó Fanny. Cserék: Czégény Zsuzsánna, Ujvári Izabella, Koch Fruzsina, Sebestyén Györgyi, Halászi Kinga, Farkas Éva, Jakab Kata Rebeka, Bernhardt Barbara, Bernhardt Bernadett. Vezetőedző: Simonyi András. Gólszerzők: Vágó Fanny (2), Halászi Kinga, Farkas Éva, Pinczi Anita, Sebestyén Györgyi.

UNIVERZUM: Deczki Vanda Kinga – Beke Adrienn, Horváth Hanna, Garamvölgyi Nikolett, Görög Zsófia Réka. Cserék: Lukács Ágnes, Bereczki Orsolya, Török Kira Katalin. Edző: Jávor István. Gólszerzők: Görög Zsófia Réka (2), Beke Adrienn, Bereczki Orsolya. Piros lap: Horváth Hanna.

A második helyezett otthonában fogadja a sereghajtók egyikét, az Univerzumot. A mérkőzés várakozásoknak megfelelően óriási izgalmakat hozott. A mérkőzést már az első perctől kézben tartotta a HTE, de gól egészen a 10. percig nem született. Ekkor Jakab Kata lövését Deczki csak kapu felé tudta védeni, s a védeni igyekvő Horváth Hanna a játékvezetők szerint kézzel tessékelte ki a labdát a gólvonal elől. A játékvezető azonnal piros lappal és büntetővel jutalmazta a válogatott lány cselekedetét. A büntetőhöz Halászi Kinga állt oda, aki kellő magabiztossággal értékesítette a kínálkozó lehetőséget. Az eset nemcsak a csapatokat, a nézőket osztotta meg, de még a játékvezetők is gondban voltak a gyors reagálás alkalmával, hiszen a második számú játékvezető már bent látta a játékszert a gólvonalon, így ő már a középkör felé mutatott. Ennek ellenére a HTE dominanciája megkérdőjelezhetetlen volt, hiszen a következő 5 percben 4 gólt akasztottak Deczki Vanda kapujába. A túloldalon mindössze egy találat érkezett. a 12. percben Beke Adrienn módosította 2-1-re az állást, ám ezt követően jött a Vágó, Pinczi, Nagy Ágnes henger, akik beállították az 5-1-es félidei állást. Fordulás után szinte azonnal egy kontrát vezethetett a HTE Pinczi, Vágó és Sebestyén volt a labda útja, aki némi üggyel-bajjal a hálóba emelte a játékszert, 6-1. 5-4 elleni játékra tért át az Univerzum, aminek felemás eredménye lett. Eldőlni látszott a mérkőzés, ám két perc alatt kettőt vágott Görög Zsófia Czégény kapujába, így valamelyest visszajött a meccsbe az Univerzum. A felemás eredményt ott mutatkozott meg, hogy a HTE több ziccert is kialakított, amiből szórakozottság miatt nem születtek gólok, ennek ellenére a 28. percben egy elcsent labdát váltott gólra Vágó Fanni. A félidő második fele valamelyest gyengébb tempójúra sikerült egyik csapat sem rohant. A mérkőzés végeredményét Bereczki Orsolya állította be, aki az utolsó percben talált a Böszörmény kapujába. A hazaiak magabiztosan húzták be a 3 pontot. A két edző mellett megkérdeztük az ominózus eset „okozóját” Horváth Hannát is. Simonyi András (HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE): - Az első félidőben rendkívül magas színvonalon játszottunk, a négygólos különbség hízelgő volt ellenfelünkre nézve. A másodikban az Univerzum szimpatikusan küzdött és jól játszották meg az 5:4 elleni játékot, okosan lassították a rohamainkat így tisztes eredményt értek el. Jávor Istvánhoz hasonlóan én sem láthattam tisztán az első gólunk előtti jelenetet így sem a büntetőről sem a kiállításról nem tudok hiteles véleményt mondani. A mai napon feltesszük a videót akkor talán okosabbak leszünk. Mindkét csapat megérdemli a dicséretet. Köszönetet szeretnék mondani Dr. Tiba István országgyűlési képviselőnek, aki edzés illetve meccsfelszerelést adott át a mérkőzés előtt játékosainknak. István is mindig-mindenben mellettünk áll, akárcsak szurkolóink, vezetőink és a teljes városvezetés. Jávor István (UNIVERZUM): - Egy taktikus és tanulságos mérkőzés után egyáltalán nem vagyunk elégedettek, bár sokan úgy gondolják, hogy a szorosabb eredmény már siker... Nekem és a csapatomnak biztosan nem! A hazai csapat kihasználta a lehetőségeit, ezért jár nekik a gratuláció, ám úgy érzem, hogy mi is elkezdtünk formálódni. A mérkőzést 3 részre bontanám. A kiállításig teljesen egyrangú partnerei voltunk a hazai csapatnak és alakult egy remek közönségszórakoztató csata, amikor megszólalt a síp... Senki, ismétlem senki nem tudta a teremben a sporin kívül, hogy miért történt kiállítás. Az ellenfél játékosai, edzője és a nézők is egymástól és tőlem is kérdezték, hogy mi történt. Ez mindenképp jelzésértékű és meghatározó momentuma volt a meccsnek! Ez után jött a második rész ahol tulajdonképpen elment a találkozó és sajnos azza,l hogy engem is száműztek a lelátóra ebben nekem is nagy szerepem volt. A félidőben megbeszéltük mit kell tenni és még engem is meglepet,t amit láttam. A lányok nem összezuhantak, mint eddig, hanem fegyelmezetten és okosan tették, amit kértem és bizony-bizony ha kihasználjuk a lehetőségeinket akkor bármi megtörténhetett volna... A látottakból erőt kell merítenünk, és bár nálunk a keret limitáltsága miatt nagyon nehéz, de pótolnunk kell a meghatározó játékosainkat! Ezen Leszünk! Horváth Hanna (UNIVERZUM játékosa): - Becsúsztam a gólvonalon, hogy ne menjen be a labda, ami sikerült és rögtön indítottam is belőle, majd ez után a spori belefújt a sípjába. Azt hittem, hogy már bent volt a labda és gólt ítélt, de ennyivel nem úsztam meg, előrántotta a piros lapot, amit aztán meg végképp nem értettem... majd közölte, hogy kezezés volt...  ami még engem is meglepett... Kozák Attila

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00