Az Amazonokat nem lehet megállítani
2018.04.30 | 12:11
Az Amazonokat nem lehet megállítani Nagy meglepetésre győzni tudott a Gyulai Amazonok együttese a Miskolci Vénusz otthonában, ahol a hazai csapat érthetetlen okból mélyen tudásuk alatt játszottak. Molnárné Irénke lányai nyugodt, magabiztos játékával Bernáth Csilláék nem tudtak mit kezdeni, noha a vezetést Miliczki Noémi révén ők szerezték meg az 5. percben. Még ugyanebben a minutumban Bálint Rebeka bődületes bombája került a hosszú sarokba, így gyorsan döntetlenre változott az eredményt. Mindkét oldalon voltak helyzetek, a kapusok állták a sarat, azonban Bálint Rebeka újabb góljával a félidő vége előtt megszerezte a vezetést a vendégcsapat. A miskolci alakulat fáradtabban mozgott, valószínűleg az ok az lehetett, hogy egy hónapja nem játszott a csapat tétmérkőzést, míg a gyulaiak zsinórban negyedik győzelmüket szerzik az első osztályban. Ennek megfelelően ugyanilyen magabiztossággal jött ki a fürdővárosi együttes a pályára a második játékrészben is. A 29. percben Vachter Zsófia egyenlített ismét, de a forgatókönyvben most is még ugyanebben a percben egyenlítettek a vendégek Kurai Nikolett harciassága után. 4 perccel később ismét a tehetséges 18 éves futsalos volt eredményes, aki egy csellel becsapta védőjét, majd higgadtan helyezte a játékszert a hosszú sarokba. Hazai oldalról ekkor jött a hideg-zuhany, hiszen Palakovics Laura a 33. percben a kiállítás sorsára került, megkapta egy butaság miatt második sárgalapját, ezzel pedig emberelőnyben játszottak az Amazonok. Mégis, (a Miskolciak küzdését dicsérve) Miliczki Noémi szerzett gólt, azonban 20 másodperccel az emberelőny végével Balogh Noémi is kibombázta a jobb alsót, ezzel pedig imét két gól volt a két csapat között. Mentálisan is feladták Kovács Alizék a 36. percben, amikor Kajári Gabriella szemfüles góljával máris három góllal vezettek a vendégek. Ezzel a győzelemmel az előny a Gyulai Amazonoknál van. Nagy teljesítmény ez az újonctól, a bajnokság egyik nagy meglepetését produkálhatják azzal, ha megszerzik az 5. helyet az első osztályban. Női Futsal NB I. 5. Helyért 1. forduló. Miskolci Vénusz - Gyulai Amazonok 3-6 (1-2). Miskolci Városi Sportcsarnok. Játékvezető: Nagy László. Asszisztensek: Tóth Márton, Skarupa Tamás. Miskolci-Vénusz: Almási - Bernáth, Szőke, Kovács, Váradi. Csere: Putnoky - Miliczki, Vachter, Skaliczki, Palakovics, Bunda-Tóth, Tamók, Tirpák. Edző: Uray Attila Gyulai Amazonok: Palócz - Fülöp, Balogh, Molnár, Kurai. Csere: Sovány, Kajári, Bálint, Mázik. Edző: Molnár Zoltánné Góllövők: Miliczki (1-0) az 5., Bálint (1-1) az 5., Bálint (1-2) a 16., Vachter (2-2) a 29., Kurai (2-3) a 29., Kurai (2-4) a 33., Miliczki (3-4) a 35., Balogh (3-5) a 35., és Kajári (3-6) a 36. percben. Sárgalap: Bálint a 23. percben. Piroslap: Palakovics (2. sárga) a 33. percben. uray_attila1Uray Attila: A Gyula azt játszotta amire számítottunk! Megérdemelten nyertek, mert jobban akarták a győzelmet! Amit tudunk sikerült mindent elfelejtenünk. Osztályokkal alulmúltuk magunkat. Ettől gyengébben már csak akkor lehetett volna játszani, ha szándékosan tesszük...! Csak magunkban kereshetjük a hibát! Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Nagyon felszabadultan játszott a csapat, az egész mérkőzésen mindenki nyugodt és magabiztos volt. Véleményem szerint a mai napon jobbak voltunk a nagy múltú Miskolcnál, az egész csapat jól teljesített. Célunkat az idei évre teljesítettük, de ahogy mondani szokás, evés közben jön meg az étvágy. Nálunk az előny, hazai pályán mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy megszerezzük az 5. helyet az első osztályban, történelmet írva klubunknál. Gratulálok az egész csapatnak!