Átgázolt a DEAC a Budaörsön
2022.05.16 | 06:30

Vasárnap délután megvédte bajnoki címét a DEAC női csapata.

A három győztes meccsig tartó női Bajnoki Döntőben, a DEAC meggyőzően, három mérkőzésen győzte le kihívóját a Budaörs csapatát. Pedig a vendégek erre a mérkőzésre szinte a teljes keretükkel érkeztek, kivéve Megyeri Boglárkát.

FOTÓGALÉRIA

Remekül kezdtek a hazaiak, hiszen a harmadik percben Üveges Katalin távoli lövésével megszerezték a vezetést, 1-0. Ezt követően a vendégeknek is akadtak ígéretes helyzetei, ám Kiss Gabriella és Fábián Rebeka sem tudott betalálni. Majd a hatodik minutumban megduplázták előnyüket a debreceniek, amikor is Nagy Anikó passzát Horváth értékesítette, 2-0. Hátránya tudatában a Budaörs megpróbált nagyobb nyomást helyezni az ellenfélre, de gólig nem jutottak el. A szünet előtt aztán Pócsik Lívia veszélyeztetett, nem sokkal később pedig Üveges távoli lökete okozott kisebb riadalmat, de az eredmény nem módosult.

A második félidő elején újabb lépés a trón felé, hiszen Horváth szép szólót mutatott be, végül a lökete a bal kapufáról pattant a gólvonalon túlra, 3-0. Ezután örömfutsalt mutatott be a Quirikó csapat. Előbb Gajzágó Flóra lőtt egy bombagólt szabadrúgásból, 4-0, majd a 36. percben egy újabb Horváth szóló után Pócsik Lívia is ünnepelhetett, 5-0. Maradt még hazai gól az utolsó percre is, és a végeredményt Üveges állította be a 40. percben, 6-0.

A bajnokság utolsó mérkőzésén a DEAC feltette a koronát egész éves teljesítményére, és minden igényt kielégítően győzte le aktuális kihívóját. A hármas sípszó után a lelkes közönséggel együtt ünnepelt a hazai csapat, majd átvették a bajnoki serleget, és az aranyérmeket Kozma Mihálytól az MLSZ futsal szakágvezetőjétől.