Astra HFC-Hajdúböszörményi TE 5-6
2015.02.15 | 09:17
Astra HFC-Hajdúböszörményi TE 5-6 A női futsalbajnokság felsőági rájátszásában a Magyar Kupa két döntőse játszott egymással: az Astra a Hajdúböszörményt fogadta. Kiegyenlített küzdelemben a vendégek 6-5-re megnyerték a találkozót, a házigazdák március 1-jén vehetnek revánsot a kupadöntőben, melyet a Sport Tv élőben közvetíti Kiskunfélegyházáról. A pesterzsébeti Kruj Iván Sportcsarnok adott otthont a bajnoki mérkőzésnek, amely egyfajta "főpróbának" is beillett a március 1-jei Magyar Kupa-döntő előtt. A bajnokságban a női első osztály felsőházát a mérkőzést megelőzően az Astra vezette, míg a második helyen a Hajdúböszörmény csapata állt, nyolc ponttal lemaradva. Az Astra kezdett jobban, a 2. percben tizenkét méterről Szabó Boglárka lőtt centikkel a kapu mellé. Ezt követően feljavultak a hajdú-bihariak, és több ígéretes helyzetet is kidolgoztak, elsősorban Vágó Fanninak köszönhetően. A 7. percben egy gyors, kontraszerű akció végén Vágó gurította el a kapus mellett a labdát, ezzel megszerezték a vezetést a vendégek (0-1). Nem sokkal ezután, a 8. percben egy rögzített szituációból Halászi Kinga növelte a hajdúböszörményiek előnyét (0-2). Nem örülhettek sokáig a vendégek, ugyanis egy gyors kontrát követően Gál Tímea szépített (1-2), a 12. percben pedig Dombai-Nagy Anett és Kakuszi Adrienn összjátéka után előbbi lőtt tíz méterről a hálóba (2-2). A 13. percben egy kavarodást követően ismét a Hajdúböszörménynél volt az előny, Szabó Boglárka talált balszerencsésen saját kapujába (2-3). Rendkívül változatos mérkőzést láthattak a nézők, hiszen fordítani tudott az Astra: Godvár Katalin révén egyenlített a hazai csapat (3-3), majd a 18. percben Gál Tímea révén a vezetést is megszerezte (4-3). A második játékrész ismét kiegyenlített csatát eredményezett, jó iramú, helyenként kemény találkozót játszottak a felek. A 23. percben Nagy Ágnes egyenlített (4-4), majd egy perccel ezt követően a vezetést is megszerezte a Hajdúböszörménynek (4-5). A folytatásban fegyelmezett védekezés jellemezte mindkét együttest, csupán a 38. percben született ismét gól, ekkor Gál Tímea érkezett jó ütemben a kapu elé, és nem hibázta el az egyenlítési lehetőséget (5-5). A végszó a vendégeké volt, Halászi Kinga tízméteresből szerezte meg a meccs utolsó találatát, és a győzelmet a Hajdúböszörménynek (5-6). Az Astra március 1-jén, a kupadöntőben vághat vissza a vereségért. Astra HFC-Hajdúböszörményi TE 5-6 (4-3) Budapest, Kruj István Sportcsarnok Játékvezetők: Moldván I. - Kozma Z. - Kovács P. Astra HFC: Vincze Anikó - Szabó Boglárka, Gál Tímea, Megyes Ágnes, Dombai Nagy Anett Cserék: Kovács Klaudia, Dikanová Dominika, Godvár Katalin, Király Bianka, Kakuszi Adrienn, Gyöngyösi Alexandra Edző: Dombó János Hajdúböszörményi TE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Pinczi Anita, Nagy Ágnes, Vágó Fanni Cserék: Horváth Eszter, Vadas Nikolett, Jakab Kata, Halászi Kinga, Fogl Katalin Edző: Simonyi András Góllövők: Gál Tímea (2), Kakuszi Adrienn, Dombai Nagy Anett, Godvár Katalin, illetve: Nagy Ágnes (2), Halászi Kinga (2), Vágó Fanni, Szabó Boglárka (öngól) Sárga lap: Vincze Anikó, Gál Tímea, Gyöngyösi Alexandra, illetve Fogl Katalin, Nagy Ágnes Dombó János: Gratulálok a HTE csapatának győzelméhez! Változatos, fordulatos mérkőzésen vagyunk túl és eddig is nagyon szerencsésnek vallhattam magam, hogy egy ilyen csapatnak lehetek az edzője, de most ha lehet, még büszkébb vagyok játékosaimra, köszönöm! Simonyi András: Pazar mérkőzés volt, két kiváló és egymást tisztelő csapat nemes küzdelme, hiba nélküli játékvezetéssel, amelyből most mi jöttünk ki győztesen! Nagy öröm ez számomra, hiszen nálunk jóval erősebb csapatot múltunk felül jó néhány meghatározó játékost nélkülözve! A győzelemhez hozzájárult, hogy hatott két héttel ezelőtti mérkőzésünk utáni nyilatkozatom és teljesítették klubunk öltönyös elöljárói azt, amit akkor sérelmeztem és hiányoltam tőlük! Ugyanakkor elnézést kérek a Tolna elleni mérkőzésünk játékvezetőitől, mert nem volt jogom kritikával illetni őket! A férfiaknál Final Fourt rendeznek a Magyar Kupában, az elődöntőket február 28-án játsszák Kiskunfélegyházán. Az elődöntőkre és a döntő mérkőzésekre a jegyek egyaránt 500 Ft-ba kerülnek. Nem marad le a mindent eldöntő találkozókról az sem, aki nem tudja a helyszínen, a kiskunfélegyházi KÉSZ Arénában megtekinteni a meccseket, a Sport Tv élőben közvetíti a női és a férfi kupadöntőt. A Futsal Magyar Kupa programja: 2015. 02. 28 Szombat, Kiskunfélegyháza Férfi elődöntők: 15:30 MVFC-BERETTYÓÚJFALU - RÁBA ETO 18:00 RUBEOLA FC CSÖMÖR - FUTSAL CLUB VESZPRÉM A szombati napra a jegyek egységesen 500 Ft-ba kerülnek. 2015.03.01 Vasárnap, Kiskunfélegyháza 13:30 HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE - ASTRA HFC (női döntő) Tv: Sport Tv 16:00 1. elődöntő győztese - 2. elődöntő győztese (férfi döntő) Tv: Sport Tv A döntőkre a jegyek egységesen 500 Ft-ba kerülnek.