Árkád ETO - DEAC 2-2
2017.04.03 | 17:08
Árkád ETO - DEAC 2-2 Női Futsal NB I Alsó-ház  Dikanová D. dupláját követően két gólos hátrányból mentett pontot a DEAC, úgy, hogy mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést. A hajrá pazar volt, óriásit játszott mindkét csapat, de ma nem bírtak egymással a felek, így 2-2-es döntetlen lett a vége. De micsoda döntetlen! Női Futsal: ETO-DEAC 2-2
A múlt heti győri győzelem után mindenki kíváncsian várta a ma este meccset, vajon megismétlődik a győri győzelem, vagy a DEAC úrrá lesz a helyzetkihasználásán, és elrabolja Győrből a 3 pontot? Nos a hazaiak számára kezdődött jobban a mérkőzés, a 2. percben egy jobb oldali akciót követően megszerezte a vezetést az ETO. Zemlényi tette be a kapu elé a labdát a feladónak, Dikanová pontosan érkezett középen és mindenkit megelőzve a hálóba vágta a labdát (1-0). Tillinger Dóra sérült meg a találkozó elején, sokáig ápolták, majd visszatért, sérülten vállalta tovább a játékot. A DEAC támadóbban kezdett játszani, több kecsegtető helyzetet is kialakított a győri kapu előtt, de vagy pontatlan volt a befejezés, vagy Joó Alexandra védett, és egyszer a kapufa mentett. Újabb győri sérült meg, sajnos Szűcs Laura sem volt szerencsés, egy ütközés után le kellett őt támogatni a pályáról, nem tudta folytatni a játékot, jobbulást kívánunk Neki! Ezután hamar kiegyenlítődött a játék, azonban a szünetig mindkét csapat kihagyta a lehetőségeit így egy gólos ETO vezetéssel fordultak a csapatok. Az első félidő dramaturgja hasonló volt a debreceni találkozóhoz, gyors győri gól után kiegyenlítődött a játék, a DEAC próbált kiegyenlíteni. Mindkét csapat pontatlanul játszott, egymás hibáiból éltek a csapatok, azonban ez további gólokban nem mutatkozott meg, pedig volt lehetőség bőven, az egyébként már az első 20 percben is jó iramú találkozón. A kapusok hozták a múlt heti formájukat, Joó és Kósa remekül védett, amikor kellett az egész mérkőzésen. A szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a riválisok, ez a gyorsabb játék az ETO-nak kedvezett, Dikanová távoli góljával kettőre nőtt a hazai előny a 26. percben (2-0). Jól játszott az ETO jól is tartották a labdát, majd hazai támadás helyett egy hiba után fordulhatott a jobb szélen a DEAC, Zsoldosné Bormemisza lőtte el a labdát, ami a bal kapufáról vágódott a hazai kapuba a 28. percben (2-1). Nem sokkal később a találkozó legnagyobb helyzete maradt ki, amikor egy hazai kontrát követően Dikanová önzetlen passzát a hosszú oldalon Kalmár V. perdítette a bal kapufára. Ezután elfogyott az ETO játékából a lendület, ami felhozta a DEAC-ot, és a mérkőzés hátralévő nagyobb részében bizony a kapujához szorította a győri együttest. Az ETO azonban hősiesen védekezett és kontrákra váltott. Egészen a 36. percig állta a vendég rohamokat, mikor Urai lövése Kardos Annabellán megpattanva a másik irányba mozduló Joó A. mellett a hosszú sarokban landolt (2-2). Kiegyenlített a DEAC és még hátra volt a hajrá! Nagy iram a végső dudaszóig, a győzelemért hajtott mindkét csapat. Mindkét kapu előtt több kimaradt helyzet, ma azonban többet már nem rezdültek meg a hálók a Magvassy Sportcsarnokban. Tulajdonképpen igazságos 2-2-es döntetlen született egy  izgalmas és végletekig kiélezett óriási csatában. Az ETO talán közelebb állt a győzelemhez, azonban a DEAC hajrá előtti játékával visszajöttek a meccsbe és a végjátékban nyújtott teljesítménnyel akár megfordíthatták volna a meccset, így mindenképpen megérdemelt győri pontszerzésük. molnar-attila_2016-04-15Molnár Attila: - Nem játszottunk jól, sőt megkockáztatom, most játszottunk a legrosszabbul a rájátszásban. De még így is megvoltak a lehetőségeink, de ezek sorra kimaradtak. Szücs Laura sérülése alapjaiban borította fel a játékunkat, de nem csak ezen múlott a győzelem. Nem tudom eldönteni, hogy örülök ennek az egy pontnak, de lehet, hogy holnap már másképp látom. Még mindig vezetjük a tabellát, tehát az esélyeink nem csorbultak. Gyűjtögetjük tovább a pontokat, amíg célba nem érünk. Mert ezek a kislányok megérdemlik. 14333079_1248029138565062_4869798510377684645_nSólyom Attila: - Nagyon hasonló volt mindkét félidő, nagyon jól játszottak a lányok, azt gondolom, hogy izgalmas és végletekig kiélezett csata folyt. Nekünk kellett kicsit többet kockáztatnunk, számolatlanul hagytuk ki a helyzeteinket, a helyzetek alapján gólokkal kellett volna nyernünk, igaz a győrnek is ha a két kontrájából a ziccerek bemennek, egy szavunk se lehetett volna. Ha ilyen koncentráltan és ilyen jól játszunk és esetleg a helyzetkihasználásunkon tudunk javítani, akkor nem lesz gondunk a hátralévő két mérkőzésünkön.

ÁRKÁD ETO - DEAC 2-2 (1-0) Győr, Magvassy Sportcsarnok Játékvezető: OLÁH FERENC, LIEBHARDT ANDRÁS, KOVÁCS PÉTER RÓBERT
ETO: Joó A. - Tillinger D., Dikanová D., Szűcs L., Zemlényi Cs,. Cserék: Hetrovicz P., Kardos A., Kalmár V., Szabó J., Schwenk A., Kardos E. Edző: Molnár Attila

DEAC: Kósa V. - Bereczki O., Radics Á., Dancs R., Urai B. Cserék: Katona B., Pócsik L., Tóth Zs., Maries N., Rácz K., Zsoldosné Bornemisza B. Edző: Sólyom Attila
 Gólszerzők: Dikanová D. (2p, 26p), illetve Zsoldosné (28p), Urai B. (36p)
eto.hu
Az Alsóház másik mérkőzését, az Airnergy FC - Göcsej SK találkozót április 4-én játszák.