Airnergy FC - Rába ETO 4-6
2015.12.22 | 09:43
Airnergy FC - Rába ETO 4-6 10401560_1003231883032833_3999720106761420412_n   A mérkőzés legnagyobb csemegéje az volt, hogy a két kispadon a magyar futsal, ezen belül is a Rubeola két legendája ült edzőként, Jávor István és Lódi Tamás. Úgy gondoljuk, hogy ez mindent elmond a női futsal szakmaiságáról, komolyságáról, fejlődéséről. Csak reméljük, hogy más sportágaknál is követik ezt a tendenciát. Végig izgalmas mérkőzésen nyert a Rába egy saját maga számára megnehezített mérkőzésen. Az Airnergy háromszor is egyenlített, de jött egy agresszív győri hajrá, ami megpecsételte a hazai csapat sorsát - írja az eto.hu. A Rába ETO női futsalosai Vígh Renáta triplájával nyertek az utolsó pillanatokban az Airnergy FC ellen egy küzdelmes, őrületes és kiegyenlített mérkőzésen. Az elejétől kezdve a Győr került előnybe, de a házigazdák mindig tudtak válaszolni a győri vezetésre. Aztán jött a felejthetetlen, őrületes utolsó négy perc… Az ETO támadott többet, a hazai Airnergy inkább kontrákkal operált. Az ötödik percben Németh Loretta szerezte meg Győrnek a vezetést egy kontra révén. Vígh mellel vette le a labdát Bocsárdi kidobását követően, észrevette az üres területre érkező Németh Lorettát, elé tálalta a labdát, Németh pedig Hargas lába között juttatta a labdát a hálóba (0-1). Ez a gól lendületet adott az ETO-nak azonban a több helyzetet kialakító rábapartiak nem tudtak élni a lehetőségekkel, pontatlan volt a befejezés a kapu előtt. A hazaiak sem igazán remekeltek támadásban, talán ezért is váltottak sűrűn vészkapus játékra miután a mezőnyben hatalmas harc alakult ki minden egyes labdáért. A 16. percben több Bocsárdi védés után kiegyenlített az Airnergy. Bereczki Orsolya révén bevették a győri kaput egy gyors labdajáratás után (1-1). A szünetig ezután már nem változott az eredmény, 1:1-es eldöntetlen állással fordultak a csapatok. Az iramra nem volt panasz, élvezetes, harcias második húsz percet láthattunk a végén nagy drámával. Tíz percig mindegyik csapat megszerezhette volna a vezetést, de a következő találatra még 10 percig várni kellett. Ami ezután jött az viszont dramaturgjában is felejthetetlen fejezete a hazai női futsalnak. A szervezettebben játszó, többet támadó ETO a félidő derekán jobban használta ki ziccereit, így a több egyéni szólója után a sokadik Öreg Cintia megmozdulás végül újabb ETO vezetést eredményezett. Egy az egyben indult meg a győri játékos, Németh Loretta kísérte, majd egy háromszög után, Öreg a rövid sarokra leadott lövése pontos volt (1-2). Három perccel később ismét egalizált az Airnergy, igaz ebben a győri játékosok is segítettek, akik üres kapura indulhattak volna egy labdaszerzést követően, de túl nagy volt a lendület, rögtön visszakontráztak Bekéék és egy távoli lövéssel Beke Adrienn lőtt középről, a Bocsárdi Esztert szünetben váltó Mészár Krisztina mellett a jobb alsó sarokba (2-2). Nyílt volt ezekben a percekben a mérkőzés, majd újabb három perc elteltével Jakab Réka passza után Szórádi Nikolett csőrrel lőtt a felsőléc alá (2-3). Egy perccel később újabb győri találat következett, Vígh Renátát hozták helyzetbe társai, aki nem hibázott a 37. percben (4-2). Eldőlni látszott a találkozó, de az Airnergy nem adta fel, vészkapus játékuk zavarba hozta az ETO-t aminek az eredménye 3 gyors fault lett,  egy percen belül két 10 m-es-hez jutnak a hazaiak, Beke Adrien egyiket sem hibázza el (triplázik), kettő perccel a vége előtt villámgyorsan visszajön a meccsbe az Airnergy (3-4, 4-4)! A lendületbe jött hazaiak talán megijedtek a hirtelen jött lehetőségtől, mert az ETO agresszív letámadása borzasztóan megzavarta őket. Vígh Renáta kétszer is labdát tudott az utolsó embertől szerezni, aminek végén a győriek kiválósága higgadtságának köszönhetően egy percen belüli két góljával szintén triplázik és megnyeri csapata számára a győzelmet (4-5, 4-6). A Győr megérdemelte a sikert, azonban kisebb szerencsével az Airnergy megszerezhette volna legalább az egyik pontot. Most az ETO jött ki jobban a hajrából, visszavágva a Győrben elrabolt pontokért. Jávor István: Ma sokat tettünk a győzelemért, de úgy látszik nem eleget...ezen a fordulatos mérkőzésen minden eredmény benne volt a pakliban hasonlóan a győri találkozóhoz, ám most mi jöttünk ki rosszul a végjátékból. Gratulálok ellenfelünknek! Áldott, Békés Karácsonyi ünnepeket! Lódi Tamás: Gratulálok mindkét csapatnak, nagyszerű mérkőzésen nekünk jött ki jobban a vége. Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek, januárban jövünk és megpróbálunk még egy lapáttal rátenni a játékunkra.  Airnergy FC - Rába ETO 4-6 (1-1) Csömör: vezette: Leél-őssy, Vámos T, Boros R Airnergy: Hargas A.-Beke A., Urbán. Horváth H., Bereczki O. Csere: Deczki, Bagdi, Horváth N, Tatár, Görög, Molnár-Sáska Edző: Jávor István ETO: Bocsárdi E. – Jakab R., Szórádi N., Vígh R, Jakab P. Csere: Mészár, András, Süle, Németh L, Öreg, Mészáros, Csuti Edző: Lódi Tamás Gólszerzők: Bereczki Orsolya (16’), Beke Adrienn (33, 37, 38), illetve Németh Loretta (5), Öreg Cintia (30), Szórádi Nikolett, Vígh Renáta (37, 39, 40) Sárgalap: Horváth Hanna (10), Berecky Orsolya (34), Szórádi N. (29), Vígh R. (37), Jakab P. (31), Öreg C. (18) forrás: eto.hu Tabella