A Veresegyház öt góllal győzte le a Kalafát
2016.03.26 | 19:18
A Veresegyház öt góllal győzte le a Kalafát Az ELTE a papírformának megfelelően idegenben is magabiztosan nyert az AC Villám ellen, a Veresegyház azonban némileg váratlanul nagy különbséggel múlta felül a tavasszal kimondottan jól szereplő Kalafát.   Női NB II, Nyugati-csoport, 15. forduló   AC Villám-Geobusz.hu – ELTE-BEAC 0-8 (0-4) Érd, Treff Sportcsarnok Játékvezetők: Rábel Alfréd – Grünvald Gábor – Mezei Ádám AC Villám: Veres Ágnes – Gladity Alexandra, Dan Erika, Völgyi Andrea Ibolya, Hugyecz Renáta Csere: Kéri Brigitta, Szomódi Szabina Edző: Guti Dávid ELTE: Móczik Alexandra Cintia – Juhász Adrienn, Pfundtner Vivien, Kókány Regina, Vida Orsolya Csere: Tihanyi Tímea, Hajdu Orsolya, Kovács Szilvia, Béres Adrienn, Horváth Bors Bettina, Nyéki Eszter, Tatai Krisztina, Lovas nikoletta, Kókai Mariann Edző: Sajben Marcell Gólszerző: Nyéki Eszter (2), Kókány Regina (2), Vida Orsolya, Juhász Adrienn, Tatai Krisztina, Kovács Szilvia Az AC Villám-GEOBUSZ.hu együttese hazai pályán fogadta az ELTE női futsal csapatát az NB II. 15. fordulójában. Bár feltűnő jelenség volt hazai oldalon a két cserejátékos, a sorokkal érkező Egyetemisták ellen ez is kevésnek bizonyult. Abból kiindulva, hogy két fordulóval ezelőtt a Villám 2-1 arányban maradt alul a Pécs ellen egy hihetetlenül rohanós második félidő után, illetve múlt héten Guti Dávid lányai mindössze a második félidő közepén kapott góllal voltak kevesebbek a Veresegyházzal szemben, joggal remélték sokan, hogy ez is egy lüktető derbi lesz. Mondhatjuk, hogy nem kellett csalódniuk a kilátogató szurkolóknak, akik nem is voltak kevesen. A TREFF Sportcsarnokban még a férfi meccseket sem látogatják annyian, mint ezt a női találkozót. Az AC Villám ezúttal nem állt vissza a saját kilencesére védekezni, hanem bátran kitámadott. Talán ennek is volt köszönhető, hogy látványos ELTE akciók jöttek futószalagon, hazai oldalon pedig a nagy kapkodásnak nyögés lett a vége. Miután rengeteg labdát eladott a zöld mezes társulat, volt lehetősége ezeket megbosszulni Sajben Marcell lányainak. A nulla pontos hazai társaság becsületére legyen mondva, rendkívüli módon küzdött, hogy sikerüljön végre gólt szerezni. A lányok előtt pedig nem csak apró lehetőségek adódtak, hanem voltak olyan időszakok, amikor konkrétan beszorult a kapuja elé az ELTE. Móczik Alexandra több alkalommal védett nagyszerű reflexszel: hol kisebb, hol nagyobb védésekkel rukkolt elő. A második félidő tulajdonképpen lenyomata volt az első játékrésznek. Küzdő hazaiak, kisebb-nagyobb helyzetek, rengeteg eladott labda, míg tudatosan játszó vendégek, könyörtelen gólok. A Villám nagyot küzdött, mindenképpen dicséret illeti Hugyecz Reniéket. Az ELTE természetesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, illetve ezúttal szebben is játszott, mint legutóbb. Guti Dávid lányai azonban nagyon megérdemelték volna azt a hőn áhított gólt, gólokat. Guti Dávid (AC Villám): -  Úgy érzem, egyáltalán nem játszottunk annyira alárendelt szerepet, mint a korábbi meccseinken. Az ELTE nyilván sokkal jobb csapat nálunk, de már-már hihetetlen, hogy nem sikerül gólt szerezni a nagyobb helyzetekből sem. Boldog vagyok, hogy Kéri Brigi ismét játékra jelentkezett néhány perc erejéig, ahogyan az is élményszámba ment, hogy két cserénk ült a padon. Úgy érzem, látható a fejlődés, de ezúttal ez nem látszik az eredményen is. Gratulálok Sajben Marcell csapatának és további sok sikert kívánok a folytatáshoz! Sajben Marcell (ELTE): - A mai mérkőzést a lányok az elvárásoknak megfelelően magabiztosan hozták. Örülünk új játékosunk Kokány Regi bemutatkozásának, aki két góllal és két gólpasszal járult hozzá a győzelemhez. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Veresegyház VSK – Kalafa-Újbarok SE 7-2 (3-0) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Molnár Csaba – Drótár Péter – Bodor Marianna Veresegyház: Gálik Ágnes – Kakuk Anikó, Nagy Szabina, Mátyás noémi, Dohány Rita Csere: Kiss Fanni, Lengyel Zsanett, Botka Bernadett Johanna, Pavlik Júlia, Nyárádi Bernadett, Orbán Csilla Edző: Tóth László Kalafa: Boros Andrea – Botos Regina, Szabó Katalin, Szabó Zita, Pap Eszter Csere: Kiss Patrícia, Kovács Nikolett, Mészáros Ivett, Sántháné Szamos Éva, Tari Tímea Edző: Szabó László Gólszerző: Mátyás Noémi (3), Nagy Szabina, Kakuk Anikó, Botka Bernadett Johanna, Kiss Fanni illetve Pap Eszter, Tari Tímea A forduló rangadója tulajdonképpen az első gólig volt izgalmas, a 12. percben Nagy Szabina majd nem sokkal később Kakuk Anikó talált a Kalafa hálójába, s innentől kezdve mintha a vendégek el sem hitték volna, hogy lehet keresnivalójuk. Pedig Szabó László együttese tavasszal eddig nagyon jól szerepelt és hihetetlenül lelkesen, szervezetten játszottak, de ezen az összecsapáson nagyon rosszul játszottak, s a védekezésük sem működött. A hazaiaknak voltaképpen minden bejött, s ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattak. Tóth László (Veresegyház): - Egy nagyon jó ellenfél ellen remek meccset játszottunk. Szinte minden sikerült a lányoknak, ez összességében magabiztos győzelmet eredményezett a számunkra. Szabó László (Kalafa): - Természetesen mint minden meccsen,itt is győzni szerettünk volna. A lányok is erről beszéltek meccs előtt. Az első percekben meg is voltak a lehetőségeink most is,de kimaradtak,majd jött az ellenfél. Ők nem hibáztak, sőt fegyelmezetlen és fejetlen védekezésünk miatt több gólt is szereztek. Gratulálok ellenfelünknek, ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Sajnos a szezon leggyengébb játéka ennyire volt elegendő csapatunktól!   A Göcsej SK – PTE ÁOK-Petőfi SE mérkőzést április 13-án játsszák le.