A Veresegyház és a Kalafa sem botlott
2015.11.17 | 19:48
A Veresegyház és a Kalafa sem botlott A női NB II-ben, a Nyugati-csoportban nem született meglepetés, a Veresegyházi VSK és a Kalafa-Újbarok SE is hozta a kötelezőt és legyőzte ellenfelét.   Női NB II, Nyugati-csoport, 7. forduló   PTE ÁOK-Petőfi SE – Veresegyház VSK 1-10 (1-4) Pécs, Széchenyi Csarnok Játékvezetők: Resch András – Maml Zoltán – Oláh József PTE: Molnár Andrea – Kutnyánszki Katalin, Kurcz Kitti, Müller Zsófia, Kett Veronika Csere: Csiby Édua Boglárka, Hógli Claudia, Deák Ottilia Edző: Reisz Josua  Veresegyház: Szennai Adrienn – Dohány Rita, Mátyás Noémi, Kakuk Anikó, Lengyel Zsanett Csere: Botka Bernadett Johanna, Nagy Szabina, Pavlik Júlia Edző: Tóth László  Gólszerző: Kurcz Kitti illetve Kakukk Anikó (3), Dohány Rita (2), Mátyás Noémi (2), Szennai Adrienn, Nagy Szabina, Pavlik Júlia Szűk kerettel és megszokott kapusa nélkül érkezett Pécsre a Veresegyház, ennek ellenére nem forgott veszélyben a győzelmük. Feltétlen meg kell dicsérnünk a PTE-t is, akik a nyilvánvaló tudásbeli különbség ellenére egy pillanatra nem adták fel a küzdelmet, mi több Mátyás Noémi góljára válaszolni is tudtak Kurcz Kitti révén, így 7 perc után döntetlenre állt az összecsapás. Nem sokáig. Szennai Adrienn újra a vendégeket juttatta előnyhöz, s a félidő hajrájában Kakuk Anikó és Dohány Rita is betalált így 4-1-re vezetett a szünetben Tóth László csapata. A második félidőben pillanatok alatt elhúzott a Veresegyház, s a fáradó egyetemisták ellen már csak az volt a kérdés milyen különbséggel nyernek. A kilencgólos differencia nyugodtan mondhatjuk megfelelt a játék képének.  Reisz Josua (PTE): - Újra egy nagyon erős ellenféllel álltunk szemben. Hasonlóan alakult a meccs, mint a két héttel ezelőtti. Első félidőben, 1-1 után két nagy ziccert hagytunk ki, ami ha nem is befolyásolta volna nagyon a végeredményt, de lelki erőt adott volna a meccs további részére. Ameddig az erőnlétünk bírta, addig fegyelmezetten tolódtuk le az ellenfél támadásait. A lányoknak a hozzáállásával továbbra sincs gond, de egyet meg kell tanulniuk még: ha nem használják ki jobban testi adottságaikat és adott szituációkban nem lesznek határozottabbak, akkor az ilyen fizikailag erős ellenfelek ellen, mint a Veresegyház, nehéz lesz pontokat szerezni. Ebben kell fejlődnünk leginkább, keményen fogunk dolgozni ennek érdekében. Tóth László (Veresegyház): - Tisztában voltunk azzal, hogy nem a pécsiek ellen fogunk pontokat veszíteni, így erre a mérkőzésre a megszokottnál kevesebben és kapus nélkül utaztunk. Ugyan, a hosszú út miatt kellett egy szűk félidő, hogy felvegyük a ritmust, ennek ellenére magabiztosan hoztuk a kötelező három pontot. Gratulálok a hazaiaknak, sok sikert kívánok nekik! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ AC Villám-Geobusz.hu – Kalafa-Újbarok SE 1-4 (0-2) Érd, Treff Sportcsarnok Játékvezetők: Leél-Őssy Ádám – Dósa Rácz Kitti – Kranauer Tamás  AC Villám: Veres Ágnes – Völgyi Andrea Ibolya, Szomódi Szabina, Koszorus Krisztina, Hugyecz Renáta Csere: Dan Erika, Gotthárd Anikó Csere: Guti Dávid Kalafa: Botos Regina – Szabó Zita, Pap Eszter, Torma Julianna, Kovács Nikolett Csere: Sipos Attila Lászlóné, Sántháné Szamos Éva Edző: Szabó László  Gólszerző: Gotthárd Anikó illetve Pap Eszter (2), Torma Julianna, Sántháné Szamos Éva Tulajdonképpen mindkét gárda elégedett lehet a látottakkal. Az AC Villám azért mert egyre szorosabb mérkőzéseket tud vívni riválisaikkal, ami mutatja fejlődőképességüket. A vendégek pedig azért mert három vereség után újra győztesen tudták elhagyni a játékteret, ráadásul a második játékrészben az új játékosoknak is kellő játéklehetőséget tudott adni Szabó László edző. Nem lehetett panasz a küzdőszellemre, mindkét csapat játékosai kúsztak-másztak, s bár becsúszott néhány technikai hiba, gyönyörű gólokat, s jó néhány szépen kivitelezett támadásvariációt láthattak a nézők. Amit érdemes megjegyezni, hogy a hazaiak kapusa Veres Ágnes ezúttal is remek napot fogott ki, s Papp Eszter akár még több gólt szerezhetett volna, ha a kapu előtt valamivel határozottabb. Eszter semlegesítése nagy problémát okozott a hazaiaknak, nagyon jól kihasználta a Kalafa támadója testi erejét, de rengeteg helyzetet elpuskázott, ami egy ilyen kvalitású játékostól némiképp meglepő. De persze ettől még meg lehet őt dicsérni, mert nagyon sokat dolgozott. Szabó László (Kalafa): - Ismét több új játékost tudtunk bevetni a mérkőzésen. Ez a játékunkon meg is látszott, sok helyzetet dolgoztunk ki, melyek nagy része sajnos kimaradt. A Göcsej SK - ELTE-BEAC mérkőzést december 1-én játsszák le.