A Tolna hősei így látták a felejthetetlen kupacsatát
2016.11.07 | 16:02
A Tolna hősei így látták a felejthetetlen kupacsatát Óriási bravúrt vitt véghez a Tolna-Mözs női csapata, miután 5-3-ra legyőzték az ország legerősebb játékoskeretével rendelkező HTE-t. A böszörményiek a legutóbbi két kiírásban döntőbe jutottak, így valóságos hőstettet hajtottak végre Volodymyr Kolok játékosai. A kupacsata legjobbjait, Anna Shulhát, Varga Adélt és a kapusok csatáját megnyerő Ősz Csengét faggattuk a számukra is nagy élményt jelentő összecsapásról. Köszönet Garay-Simon Boginak, aki segítségünkre volt az ukrán támadó szavainak tolmácsolásában.

Névtelen

Előzetesen a HTE-t tartotta a többség a továbbjutás esélyesének. Őszintén áruljátok el mi volt az első gondolatotok, amikor megtudtátok, hogy a magyar mezőny legerősebb játékosállományával rendelkező böszörményiek lesznek az ellenfeleitek? Anna Shulha: - Tudtam, hogy erős ellenfél és érdekes meccs lesz. A magam részéről nagyon szeretek erős csapatok ellen pályára lépni, főleg ilyen remek hangulatban. Kihívásnak fogtam fel és örülök, hogy részese lehettem a diadalnak. Ősz Csenge: - Meglepődtem, hogy rögtön az első meccsünkön egy ilyen erős ellenfelet kapunk, hiszen mindketten Final Fourban voltunk az előző idényben. Tudtuk, hogy pokolian nehéz meccs lesz, és mindenkinek a maximumot kell nyújtania, hogy nyerhessünk. Szerencsére így is történt. Varga Adél: - Az első gondolatom az volt, hogy nem lesz könnyű dolgunk. De úgy gondolom nem ijedtünk meg a feladattól és ennek fényében készültünk egész héten edzéseken.   Rövid időn belül kétgólos előnyre tettetek szert, amivel alaposan megleptétek ellenfeleteket. Számítottatok ilyen ragyogó kezdésre? Anna Shulha: - Mi akartuk rúgni az első gólt, de az nekünk is meglepetés volt, hogy két góllal vezettünk ilyen korán. Mindez azonban túlságosan megnyugtatott minket. Nem mindig előny a korán megszerzett gól, mert csökkenhet a figyelem. Ősz Csenge:- Az edzőnk azt kérte, hogy nyomjuk meg a mérkőzés elejét, lepjük meg az ellenfelünket, és rúgjuk mi az első gólt, csak ez után álljunk vissza. A mérkőzés álomszerűen kezdődött, majd rémálomszerűen folytatódott. Jól kezdtünk, de kettő nullánál sem gondoltuk, hogy eldőlt volna a mérkőzés. Talán kicsit megnyugodtunk, lankadt a figyelmünk, így kiegyenlített, majd a vezetést is megszerezte ellenfelünk. Varga Adél: - Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól kezdünk, de végül is Volodymir ezt kérte tőlünk, hogy próbáljuk meg mi rúgni az első gólt. Sajnos 2-0 után viszonylag hamar egyenlíteni tudott ellenfelünk, sőt a félidő végére át is tudták venni a vezetést.   A félidő közepétől kezdve feljött a HTE és a szünetre már ők vonultak előnnyel öltözőbe.  Mi lehetett a visszaesésetek oka? Megfordult a fejetekben, hogy ebből még kiesés is lehet? Anna Shulha: - Az első félidő sok energiánkat elvette, és amikor két gólt kaptunk, kétséges volt a győzelmünk. Azonban mikor az edzőnk az öltözőben beszélt velünk, visszanyertük a hitünket a győzelemhez, és ez erőt adott, a félelmünk elszállt.  Ősz Csenge: - A kiesés szerintem egyikünk fejében sem fordult meg, de nem volt könnyű megélni, hogy elveszítettük a kétgólos előnyünket. A félidőben edzőnk maximális bizalommal volt irányunkba, sok erőt adott a biztatása. Menyugtatott minket, hogy semmi nincs veszve, hiszen még egy félidő hátra van és csupán egy góllal vezet ellenfelünk, ami ledolgozható. Úgy mentünk ki az öltözőből, hogy ezt a meccset nem veszíthetjük el. Varga Adél: - Két véleményezhető pontrúgás után tudott kiegyenlíteni ellenfelünk, de nem gondolnám, hogy visszaestünk volna a játékban. Talán kicsit túlságosan megnyugodtunk a gyors vezetés után, ezért tudott fordítani a HTE. Viszont egy percre sem fordult meg a fejünkben hogy itt mi ma kieshetünk.   Miből merítettek erőt a szünetben, hogy ennyire parádés második játékrészt produkáltatok?  Miben múltátok felül a Böszörményt? Anna Shulha: - A szünetben az edző bátorított minket, és mondta, hogy többet támadjunk és akkor lesz esélyünk a győzelemre. Hittünk neki. Bátorítottuk egymást, és a szurkolóktól is hatalmas támogatást kaptunk. Szeretek ennyi szurkoló előtt játszani, ez is erőt adott. Ősz Csenge: - Egymást biztattuk és mindenki elhitte, hogy meg tudjuk fordítani a mérkőzést. Egy emberként küzdött az egész csapat, míg a böszörményiek miután sikerült egyenlítenünk, majd megszereznünk a vezetést, kapkodni kezdtek és egymással veszekedtek a pályán. A csapategységben mindenképpen jobbak voltunk, mint a Hajdúböszörmény. Varga Adél: - A legtöbb erőt úgy gondolom Volodymir adta nekünk a folytatáshoz. Az ő nyugodtsága és bizalma felénk nagyon sokat segít nekünk. Ezek a tényezők úgy gondolom egy női csapatnál nagyon fontosak. Véleményem szerint, mint csapat múltuk felül a böszörményieket. Ők idegesen, kapkodva játszottak, sokszor egymással veszekedtek és ez a mi malmunkra hajtotta a vizet.   Mire lehettek képesek a Magyar Kupában a folytatásban? Kit szeretnétek elkerülni a negyeddöntőben? Anna Shulha: - Nem különböztetem meg az ellenfeleket, bárkivel is fogunk játszani, tisztelni fogjuk őket.. Minden meccsre komolyan fogunk felkészülni, és mindent megteszünk, hogy jó eredményt érjünk el a Magyar Kupában. Ősz Csenge: - Az első akadályt sikeresen vettük, és amennyiben sérülés és betegség nélkül tudunk kiállni a következő meccseken is, akkor úgy gondolom, bármire képes lehet a csapatunk. Nem foglalkozunk azzal a kérdéssel, hogy kit szeretnénk elkerülni, a sorsolást nem tudjuk irányítani, ha eldőlt kivel játszunk, akkor ellenük fogunk készülni az edzéseken. Varga Adél: - Úgy gondolom, hogy ez a csapat bármire képes lehet, bármennyire is rövid a kispadunk. Azon pedig, hogy kit szeretnénk elkerülni, nem gondolkozunk, mindig az aktuális feladatra koncentrálunk, s ennek szellemében készülünk edzéseken. Nem gondolnám, hogy bárkitől is félnünk kéne, akárkit is kapunk a következő fordulóban. Névtelen

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00