A Tolna a Vénuszt is kipipálta
2015.12.22 | 13:41
A Tolna a Vénuszt is kipipálta Brand Mission-U-Light Tolna – DVTK-Vénusz 6-2 (6-0) Tolna, 150 néző. V.: Szabó (Hartung, Tamás L.) Tolna: Ősz – Hodován, Folk, Varga A, Megyes Csere: Vincze A, Buchmüller, Fábián, Ferenczi, Bozsik, Maláti Edző: Frank Tamás DVTK-Vénusz: Németh – Kovács A., Váradi, Boros, Bernáth. Csere: Almási (kapus), Rondzik, Szőke, Miliczki. Edző: Thür Antal. Gólszerzők: Kovács A., Miliczki. A listavezetőhöz látogatott a jó formában lévő, Karácsony kupa győztes DVTK-Vénusz csapata. A hazaiaknál ezúttal Ősz Csenge kezdett a kapuban. Hamar magához ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, egy szögletvariációt követően már a 4. percben vezetést szerzett Hodován Edit révén. Nem sokkal később Fábián Rebeka robogott el a jobb szélen. Centerezését Hodován Edit váltotta gólra. A Tolna birtokolta többet a labdát, a Vénusz inkább a kontrákra épített, de próbálkozásaikat Ősz Csenge magabiztosan hárította. Ezt követően Fábián Rebeka percei következtek, mesterhármassal örvendeztette meg a lelkesen szurkoló hazai közönséget. Az első félidő derekán még Varga Adél is betalált, így 6-0-s tolnai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőre mindkét csapat kapust cserélt. A tolnaiak mintha bent ragadtak volna az öltözőben, mert 3 perc alatt 2 gólt lőtt a Vénusz, Kovács Alíz és Miliczki Noémi révén és faragott hátrányából. Küzdelmes volt a második félidő: nem adta fel a DVTK, többször eljutottak a Tolna kapujáig. Próbálkozott a Tolna is, de sok hibával játszottak. Görcsössé vált a játékuk és hiába birtokolták többet a labdát, nem sikerült betalálniuk, pedig a helyzeteik megvoltak és a halmozott szabálytalanságok miatt 10 méteres büntetőt is rúghattak, de kimaradt ez a lehetőség is. A 11. fordulót követően a Tolna veretlenül vonulhat a téli szünetre, a miskolciak pedig a 4. helyről várhatják a januári folytatást. Frank Tamás: - Gratulálok a lányoknak a félévi teljesítményükhöz és köszönöm a csapat körül dolgozók munkáját is!!! Kellemes ünnepeket es jó pihenést mindenkinek! Thür Antal: - Az ellentétes félidők mérkőzésén, ennyi figyelmetlenségből, egyéni hibából kapott góllal, ilyen szintű csapat ellen nem lehet pontot szerezni! Kellemes Ünnepeket kívánok a futsal-hungary olvasóinak és a női futsal minden szereplőjének!  Tabella