A TFSE magabiztosan nyerte a szuper-rangadót, szenzációs sikert aratott a Szolnok
2017.11.28 | 09:37
A TFSE magabiztosan nyerte a szuper-rangadót, szenzációs sikert aratott a Szolnok  A női NB II-ben Keleten a Szolnok Fanatic SE nagyszerű második félidei játékával magabiztosan győzte le az erős játékállományú, többre hivatott, de mélyen tudása alatt játszó HTE II-t. Pedig az előző bajnokságban második helyen végeztek a Zebrák, a mostani kiírásban azonban mindössze kétszer hagyták el győztesen a játékteret. Pedig a keret régóta Böszörményben készül együtt és a szakmai munka is kiváló. Czégény Zsuzsa, Bölömi Ibolya, Mogyorósi Zsuzsanna sok nagy csatát megélt kitűnő játékosok és a fiatalok közül Nagy Anikó Andrea és Mága Alexandra is a másodosztály legjobbjai közé tartoznak, utóbbi kettő képességeit még Dombó János az Astra trénere is többször méltatta. Az újonc szolnokiak 10 góljából 8-at az Urbán Viktória-Vágó Anikó duó jegyzett, akiket nem lehetett tartani a 40 perc során. Egyre közelebb vannak a dobogóhoz Csörghe Tamás tanítványai és ezért minden elismerést megérdemelnek. 0-2-ről talpra állt, de végül pont nélkül marad az otthon játszó DEAC az MVFC ellen. Viszont jó hír a debreceni szurkolóknak, hogy csökkent a kapott góljaik száma, és ha kis szerencséjük van, akkor fordított eredménnyel is zárulhatott volna a derbi. Érdekesség, hogy mindkét játékrész első percében be tudtak találni az MVFC játékosai Donkó Szilvia és Tóth Nóra jóvoltából, s bár Bornemissza Barbara kétszer is be tudta venni a jól védő Tóth Renáta hálóját, a mindent eldöntő találatot Erős Zsanett vitte be, amely három pontot ért a Berettyóújfalunak. Darányi Antal: - Kénytelenek vagyunk gratulálni az Újfalunak, mert ők a négy lehetőségükből hármat berúgtak, mi meg kihagytuk a nagy részét helyzeteinknek. A zárt védekezésnek nehezen találtuk meg az ellenszerét. Ám amikor ráéreztek a lányok - ekkor rúgtuk a gólokat, s továbbiakat is szerezhettünk volna rövid időn belül -, akkor már jobban ment a játék. Viszont ismét buta gólokat kaptunk. Kettőt mindkét félidő elején - bent maradtunk az öltözőben -, meg aztán még egyet, ami meg azért fájt, mert az újfalui lány csel nélkül simán befordult, úgy alakult ki a helyzetük, mi meg néztük. Mindezzel együtt sem érdemeltünk vereséget, ám ők rúgtak hármat, mi csak kettőt, így kikaptunk.

24068343_1851448851564456_7929041201931808654_n

Női meccsen meglehetősen ritka, hogy csak egy gól szülessen, a ReklámPress Skorpió deszki vendégjátékán mégis ez történt, s Jankulár Zita balszerencsés mozdulata döntötte el a rangadót. Persze a Szent Mihály hálóőrére abszolút nem lehetett panasz, kimondottan jól védett és ugyanezt mondhatjuk el kolléganőiről Terdik Tamaráról és Molnár Anettről is. Igen jól olvasták Molnár Anett is bebizonyította, hogy nemcsak a mezőnyben, hanem a gólvonalon állva is bravúros teljesítményre képes. Persze ahhoz, hogy utóbbi ezt bizonyítsa egy sajnálatos esetnek kellett bekövetkeznie, Terdik Tamarát ugyanis hátsérülés miatt kórházba kellett szállítani, információink szerint azonban már jobban van a kivételes képességű hálóőr. Screenshot-2017-11-28 Futsal Hungary Futsal MagyarországA Rubeola FC Csömör tízet számolt a lelkes, de korábbi önmagára nemigen emlékeztető Békéscsabára. A góltermésből a fiatal, de a futsalt egyre jobban érző, roppant csinos Botka Bernadett három góllal vette ki a részét, rajta kívül azonban még négyen iratkoztak fel az eredményjelző táblára. Ez is azt mutatja, hogy csapatként múlta felül a Rubeola a viharsarkiakat. Elégedett volt tanítványaival a csapat trénere Tóth László is: „Magabiztos és élvezhető játékkal, könnyedén nyertünk a lelkesen játszó békéscsabaiak ellen. Várjuk a folytatást és bár tudom, hogy minden meccs más, főleg női szinten, ennek ellenére bízom abban, hogy az idei három meccsünkre kitart ez a lendület. Dicséret a lányoknak, ügyesek voltak és remélem elhiszik, hogy csak megfelelő önbizalommal és mellé maximális koncentrációval, csapatként tudunk sikeresek lenni hosszú távon.” A másik csoportban a papírformának megfelelően ismét súlyos vereségbe szaladt bele az Univerzum Tolna-Mözs. A KRSE esélyt sem adott a tolnaiaknak, már az első játékrészben hatgólos előnnyel vezettek a „rendőrök” és a folytatásban is nőtt a különbség, a tízgólos különbség hűen tükrözi a látottakat. Nem szeretnénk, ha elszállna a folyamatos dicsérettől, de megjegyeznénk, hogy Dura Mercédes ismét csapata legjobbja volt, s nem csak a három gól miatt, hanem szinte minden megmozdulása élményszámba ment. A népszerű Dura persze nem egyedül nyerte meg a KRSE-nek a meccset, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Andriska Renáta szintén háromszor mattolta Lakatos Dórát, az Astrából igazolt támadó láthatóan egyre jobban megérti magát játékostársaival és ez meglátszik az eredményességén is. Kimondottan jól kezdett az ELTE-BEAC vendégeként pályára lépő Atomerőmű, s Maláti Gréta agresszív labdaszerzése után meg is szerezte a vezetést a Tolna megyeieknek. Baksai Éva egyenlítése után Nagy Noémi góljával ugyan fordítani tudtak az Egyetemisták, ezt követően azonban átvették a paksiak az irányítást és nem volt váratlan az egyenlítésük. A fordulópont a 17. percben következett be miután a kiválóan játszó Maláti Gréta önzetlen átadása után Marosi Ildikó kihagyta az évezred helyzetét. Ez a jelenet megfogta Horváth György lányait és egy durva egyéni hibát Vida Orsolya használta ki, így egygólos ELTE vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok.

23915987_932282113595782_592798863815741858_n

A második játékrészben egyértelműen jobbak voltak a hazaiak és helyzetek egész sorát dolgozták ki de Marosi Julianna kimondottan jól védett, s neki is köszönhető, hogy ilyen szoros végeredmény alakult ki. Soltész Levente edző különösen Nagy Noémire lehetett büszke, akinek döntő érdemei voltak a három pont megszerzésében.  - Alapvetően úgy gondolom, hogy egy jó iramú első félidőt játszott mindkét csapat, amiből mi tudtunk kijönni szerencsésebben. A második félidőben más hadrendben álltunk fel, nem volt annyira vagdalózó a játék, biztosabban védekeztünk. Szerintem megérdemelten nyertünk, és örülök, hogy a lányok fegyelmezetten alkalmazták azt amit kértem tőlük. Screenshot-2017-11-28 Futsal Hungary Futsal Magyarország(1)Újra nyerni tudott a PTE-ÁOK Petőfi SE, akik „norvég gólokkal” győzték le a piliscsabaiakat. A pécsiek mindhárom találatát ugyanis norvég játékosok szerezték, de nemcsak velük volt elégedett Gerstweiler Dániel vezetőedző: „A PAFC csapata egyre jelentősebb játékerőt képvisel, sokat és hamar fejlődnek a fiatal játékosok, ezért örültem annak, hogy egy fontos győzelmet tudtunk aratni. Azt gondolom végig magabiztosan játszottunk, annak ellenére, hogy az ellenfelünknek többször volt lehetősége gólt szerezni, sikerült az első perctől az utolsóig kézben tartani a mérkőzést. A meccs előtt a három pont megszerzése volt az elvárásom, az eredmény azt mutatja, hogy a lányok is így gondolkodtak! Sersztnyev Richárd, a PAFC-MITRE edzője: - Azt hiszem minden csapat életében van olyan mérkőzés, amit a hármas sípszó után azonnal el szeretne felejteni. Nekünk a mai ez volt, minimum háromszor több helyzet dolgoztunk ki, mint a hazaiak, ám még üres kapura is többször hibáztunk. Aki látta a találkozót, megerősítheti, hogy elképesztő távol állt tőlünk a szerencse. Ennél már csak a játéktér állapota volt bosszantóbb, hiszen az egyik térfélen bal oldalról, a másikról jobbról nem lehetett szögletet elvégezni, hiszen egy-egy kosárlabda palánk volt közvetlenül a vonalon, a játékvezető pedig mindig a túloldalra rendelte át a szöglet elvégzését emiatt, ilyennel még nem találkoztunk korábban. Gratulálunk és további sok sikert kívánunk a hazaiaknak! Azt csak mi tesszük hozzá a tréner szavaihoz, hogy Sajabó Boglárka visszatérése is hozzájárult az utóbbi hetek jó formájához, a tehetséges játékos nagyon jó barátságot ápol a labdával, jól cselez és kreativitása miatt is nélkülözhetetlen. 13 gól, nagy iram és harcos játék jellemezte a Viadukt - Szekszárd meccset. Csigi Eszter ezúttal kétszer tudott eredményes lenni, de ez sem volt elég a szekszárdiaknak a pontszerzéshez. Ferenczi Anna a Viadukt játékos edzője ezt persze cseppet sem bánta:”Javultunk játékban az előző héthez képest. Letámadást kértem a lányoktól az első perctől, aminek két gyors gól volt az eredménye. Utána kicsit fellazult a védelem, el-el csúsztak, aminek gyorsan bekapott gól lett a vége. De onnantól kezdve végig dominálva irányítottuk a játékot. Védelmi hibákból sajnos közelebb engedtük ellenfelünket, de magabiztosan szereztük meg a három pontot, amihez gratulálok csapatomnak”- nyilatkozta Pezsi a hármas sípszó elhangzása után. A Nyugati csoport első két helyezettje csapott össze a Fonyódi Antal Sportcsarnokban, a várt hatalmas küzdelem és izgalom azonban elmaradt. A TFSE sok esélyt nem adott a Kalafának és ötletes játékkal 8-2-re nyertek a Főiskolások, akik ezzel megerősítették első helyüket a tabellán. Nagyon boldog volt mindenki a TFSE köreiben, mi Horváth Gábort tudtuk elérni leghamarabb, s a társedző úr kalapot emelt futsalosai elött: „Jól felkészültünk ellenfelünkből, így végig az történhetett a pályán, amit mi szerettünk volna. A lányok betartották az előre megbeszélteket és ennek köszönhetően már a félidő végére magabiztos előnyre tettünk szert. A második félidőben azonban még nagyobb volt a különbség a játékban, így megduplázhattuk az előnyünket. Ha még jobban használjuk ki a helyzeteinket, akkor több gólt is szerezhettünk volna, de maximálisan elégedettek vagyunk a lányokkal. Óriási munka van mögöttük, le a kalappal mindenki előtt. A Kalafának sok sikert kívánunk a továbbiakban!”   Női NB II, Keleti csoport, 8. forduló Szolnok Fanatic SE – Hajdúböszörményi TE II 10-5 (3-2) Gólszerző: Urbán Viktória (5), Vágó Anikó (3), Szívosné Bozsó Renáta, Gál Mónika illetve Nagy Anikó Andrea (2), Bölömi Ibolya, Czégény Zsuzsanna, Mogyorósi Zsuzsanna DEAC – MVFC Berettyóújfalu 2-3 (0-1) Gólszerző: Bornemissza Barbara (2) illetve Donkó Szilvia, Tóth Nóra, Erős Zsanett Szent Mihály – ReklámPress Skorpió 0-1 (0-1) Gólszerző: Jankulár Zita (öngól) Rubeola FC Csömör – Békéscsabai Wanted SC 10-0 (5-0) Gólszerző: Botka Bernadett Johanna (3), Gálik Ágnes (2), Lengyel Zsanett (2), Mátyás Noémi, Molnár Judit, Balogh Viktória (öngól)   Női NB II, Nyugati csoport, 8. forduló   KRSE – Univerzum Tolna-Mözs 10-0 (6-0) Gólszerző: Andriska Renáta (3), Dura Mercédes (3), Nagy Alexandra (2), Fülöp Eszter, Kiss Patrícia ELTE-BEAC – Atomerőmű SE 5-2 (3-2) Gólszerző: Nagy Noémi (2), Baksai Éva, Vida Orsolya, Nyéki Eszter illetve Maláti Gréta (2) PTE-ÁOK Petőfi SE – PAFC-Mitre 3-1 (2-0) Gólszerző: Ystad Birgit, Tyrdal Tea Marie Synnove Gjerland illetve Simon Noémi TFSE-Szertarsport.hu – Kalafa SE 8-2 (4-1) Gólszerző: Kós Petra Klaudia (2), Bagdi Csilla (2), Kókány Regina (2), Molnár-Sáska Ildikó, Farkas Klaudia illetve Botos Regina (2) Viadukt SE – Agenta Girls Szekszárd FC 8-5 (5-3) Gólszerző: Bozsik Nikolett (3), Németh Beáta (2), Görög Emília Aténé, Bajcsy Krisztina Mária, Csorba Szandra illetve Csigi Eszter (2), Lovász Viktória (2), Bachmann Vivien  - Simonyi András -