A szuper rajtra már építhet a DEAC!
2016.10.30 | 09:15
A szuper rajtra már építhet a DEAC! A fiatal, de ezen a meccsen sok helyzetet kidolgozó, de sokat el is puskázó DEAC már 3-1-re vezetett hat perc elteltével a női NB1-es futsal-bajnokság 6. fordulójában a második helyezett zalaiak ellen. Később azonban bekövetkeztek a még sajnos mindig olykor előjövő hibák, ezért nem sikerült bravúrt elérni, "csak" tisztes helytállással, nagy meccsre kényszeríteni erősebb riválisukat, és végül 6-4-re kikapni. Ez azonban már olyan produkció volt, amiből nemcsak tanulni lehet, de a pozitívumaiból erőt meríteni. DEAC - Göcsej SK 4-6 (3-4) Debrecen, Egyetemi Sportaréna Vezette: Szabó F.- Erdélyi P. - Tóth G. DEAC: Katona – Radics, Urai, Horváth V, Erdős Csere: Maries, Rácz K, Tóth Zs, Kertész, Horváth R, Nemes, Fekete G, Baji Edző: Sólyom Attila Göcej SK: Kiss E – Marsai, Orbán Sz, Horváth K, Megyeri Csere: Fábián, Németh A, Nagy B, Lehota Edző: Tánczos Tibor Góllövők: Urai, Horváth V, Erdős, Tóth Zs illetve Marsai 3, Orbán Sz 2, Nagy B A szombaton késő este kezdődő összecsapás előtt is tudtuk, hogy a Göcsej együttese papíron jobb a debreceni alakulatnál. Ám a DEAC-nál bíztak a folyamatos fejlődésben és abban, hogy a csapat pontos játéka kompenzálja a nagyobb egyéni tudást. Ennek megfelelően álomszerűen kezdődött számukra a meccs, hiszen Horváth Viki már az 1. percben betalált! (1-0). Ezt követően sem adták alább a hazaiak, és Erdős Edina a 3. percben folytatta a gólgyártást (2-0), amit, bár elrondított egy vendég találat (2-1), de Tóth Zsuzsi révén ismét kétgólosra hízott a debreceni előny (3-1). És még csak a 6. percben jártunk! A nagy adok-kapok során ezután azonban lábra kaptak a zalaiak, és a félidőig megfordították a mérkőzést. Marsai második találatát jegyezte, Orbán pedig egy perc alatt duplázott, ezzel, ha nem is történt tragédia, de a DEAC lendületét sikerült megtörniük a látogatóknak (3-4). A második félidőben újabb bakik előzték meg a vendégek további két gólját - igazi kidolgozott helyzetük talán egy volt, a többinél a hazaiak hibáját torolták meg kőkeményen (3-6). A DEAC viszont most már kevésbé volt hatékony a vendégek kapuja előtt, s bár helyzetei voltak Sólyom Attila edző alakulatának, azok egy kivételével kimaradtak. A véghajrára elúszott a hajó - holott nagyon szépen alakult egy darabig a mérkőzés -, így a csapatkapitán Urai Bianka gólja a legvégén már csak a különbségen javított (4-6). Ezután idő már nem volt arra, hogy tovább zárkózzon a DEAC. Sokkal több volt ebben a meccsben a hazaiak számára, ám az, hogy egy erős gárda ellen ilyen hatékonyan tudott futsalozni a DEAC női gárdája, bizakodásra ad okot. 14463070_1248027958565180_3658957385123856172_nRadics Ágnes: - Ezt a meccset hoznunk kellett volna, hiszen volt rá esély. Szépen alakult eleinte, de egyszerűen túl sokat hibázunk még mindig hátul (nem érünk oda időben, elcselezzük a labdát és abból kontrázik az ellenfél stb). Sajnos így alakult. tánciTánczos Tibor: - Egy csapat akkor mutatja meg igazán az erejét, ha rossz játékkal is ki tudja harcolni a győzelmet. Nagyon hamar kétgólos hátrányba kerültünk, amit a szünetig szerencsére sikerült ledolgoznunk. A második félidőben egy egész szezonra való helyzetet hagytunk ki, legalább hatszor vezettük egy az egyben a kapusra, aki egyébként nagyszerű napot fogott ki. Fejben nem voltunk frissek, amit be lehet tudni az 500 kilométeres utazásnak is. Igyekszünk kijavítani a hibákat, dolgozunk tovább, hogy még sok meglepetést okozzunk a bajnokságban.  Készült a DEAC Futsal Club cikke alapján