A SZÍV DIADALA, DÖNTŐBEN AZ ETO!
2016.05.10 | 18:46
A SZÍV DIADALA, DÖNTŐBEN AZ ETO! Izgalmas, végig kiélezett találkozón, fantasztikus hajrát produkálva az ETO nyerte az idegek harcát.  A szív diadala, döntőben az ETO!
Rosszul indult a találkozó az ETO számára. Már a 3. percben megszerezték a vendégek a vezetést. Mausz passzából Horváth Katalin talált be. (0-1) Sokat nem kellett várni az egyenlítő találatra. A szekszárdi kapus bizonytalankodását Szórádi használta ki, aki a kapusról kipattanó labdát juttatta a kapuba. (1-1) A 7. percben a győriek már a vezetést is magukhoz ragadták, András Franciska gyönyörű cselt bemutatva, elküldött 2 védőt és ő a passz helyett megindult a Szekszárd kapuja felé, majd a jobb alsóba helyezte a játékszert. (2-1) A játék kiegyenlített volt, mindkét csapat adódtak helyzetek, amik egészen a 17. percig ki is maradtak. Ekkor viszont a vendégek megszerezték egyenlítő találatukat. Jobb oldalon az üresen álló Ganczer kapott labdát, aki ezt a jobb alsóba továbbította. (2-2) Több gól nem született az első félidőben, így 2-2-es döntetlennel mehettek a lányok szünetre. A nyomás már az ETO-n volt, hiszen a döntőbe jutáshoz már mindenképp a győzelmet kellett megszerezniük. Szórádi Niki fejjel tisztáz. A második játékrész elején mindegyik fél előtt adódtak helyzetek. A befejezések mindkét csapatnál pontatlanok voltak. A 32. percben szabadrúgást kapott a Szekszárd. Horváth lövése megpattant a hazai védőkön, így már Bocsárdi se tudta hárítani. (2-3) Úgy tűnt a nagy a baj, már két gól kellett a döntőhöz. A győriek nem adták fel,sőt… Minden energiájukat mozgósítva támadtak és próbálták bevenni a szekszárdi kaput. Viszont a támadásra koncentrálva többször kis hiba csúszott a védekezésben, de Bocsárdi a helyzet magaslatán állt. Bravúrosan védett az utolsó 10 percben többször a gólvonalról kotorta ki a labdát. Ezen szituációknál a győriek ereiben még a vér is meghűlhetett, hiszen még egy gól teljes vereséggel ért volna fel. Az ETO nagy hajrába kezdett és Vìgh Reni duplájával megfordította a mérkőzést, ezzel biztosította helyét a bajnoki döntőben. Négy perccel a vége előtt Bocsárdi indìtását követően Vìgh lefordult védőjéről és higgadtan a kapus mellett a gólvonalon túlra juttatta a labdát.(3-3) Izgalmas végjáték következett, egy gól még mindenképp kellett céljaink eléréséhez. Vígh Reni két perccel a vége előtt nagyot villant, pont akkor amikor nagy szükség volt rá. Bebizonyította miért is olyan nagy klasszisjátékos. Egy kiugratást követően Vígh hatalmas bombát eresztett meg Hargas kapujára. Nagyon nagy kapufás gólt szerzett és ezzel döntőbe lőtte az ETO-t. Molnár Attila (ETO, vezetőedző): - Nagyon boldog vagyok, az egész éves munkánknak lett meg ma a gyümölcse ezzel az eredménnyel. Rengeteg problémával küzdöttünk a héten, sokan csak a mai nap jöttek rendbe, úgyhogy csak felsőfokon szólhatok a lányaimról. Bár azt el kell ismernem, hogy nem játszottunk jól, sok hibát követtünk el, de a szívünk átsegített a nehézségeken. Elismeréssel kell szólni az ellenfélről is, nem véletlen, hogy itt vannak a legjobb négy között, rettenetesen nehéz két mérkőzést kellett játszani Velük. Ebben a sikerben Kedves kollégám Lódi Tamás is benne van, köszönet Neki mindenért! Nagyon várjuk a bajnoki döntőt, és mindent el fogunk követni, hogy bajnoki címet szerezzünk.
Női futsal, elődöntő visszavágó (1-1) Árkád ETO – Szekszárd  4-3 (2-2)
ETO: Bocsárdi – Szórádi, Vígh, Újvári, Jakab P. Csere: András, Rybanska, Öreg, Mészáros, Sister, Mészár Vezetőedző: Molnár Attila Szekszárd: Hargas – Horváth, Ganczer, Mausz, Szekér  Csere: Blesz, Bogárdi, Klézli, Gősi, Vidákovics Vezetőedző: Micskó Márk Gólszerzők: Szórádi (3.), András (8.), Vígh (36.,39) ill. Horváth (3.,30.), Ganczer (17.) forrás: eto.hu Baracskai Ádám [gallery ids="59494,59497,59499,59500,59501,59503,59504,59507,59508,59509,59512,59513,59515,59517,59520,59522,59525,59526,59529,59530,59531,59532,59535,59537,59539,59540"]