A SZEKSZÁRD NYERTE A VERETLENEK CSATÁJÁT
2016.10.17 | 09:20
A SZEKSZÁRD NYERTE A VERETLENEK CSATÁJÁT A Göcsej a listavezetőt fogadta a női futsal NB I 5. fordulójában. A két csapat remek hangulatú, változatos mérkőzést vívott egymással, ahol a szerencsésebb csapat nyert.  Göcsej SK Sport 36- Szekszárdi FC 1-2 (1-1) Zalaegerszeg, 200 néző, Jv: Vincze Gábor (Tóth, Mózsa) Göcsej SK Sport 36: Kiss - Marsai, Orbán, Horváth, Lehota, Csere: Fábián, Boda, Nagy, Németh, Megyeri Edző: Major Gábor Szekszárdi FC: Hargas - Horváth, Ganzer, Szekár, Buchmüller, Csere: Blesz, Megyes, Fábián, Mausz, Urbán  Gólszerzők: Megyeri, ill. Szekér, Ganzer Némi tapogatózó játék után a 3. perc elején Szekér került helyzetbe és remek cselek után előnyhöz juttatta a vendégeket (0-1). Marsai szinte azonnal egyenlíthetett volna, de lövése a jobb kapufáról csorgott oldalra. Nagyobb sebességre kapcsoltak a lányok és sorra dolgozták ki a helyzeteiket. A vendégek szervezetten és taktikusan játszottak, míg a hazaiak játékába sokszor csúszott hiba. A játékrész középső szakaszában főleg mezőnyjáték folyt a pályán, kevés helyzettel.  A félidő utolsó percében Megyeri szerzett labdát a vendégek kapuja előtt és egy csellel becsapva védőjét a jobb sarokba gurítva egyenlített (1-1). A nagyszünet után is lendületben maradtak a lányok és a 21. percben Marsai lövésénél Hargas kapusnak nagyot kellett védenie. Három perc elteltével kijött a szorításból a Szekszárd és mindjárt meg is dolgoztatta a kapuban Kiss Emíliát. Harcosan játszottak a lányok és a 30. percben Marsai lövésénél ezúttal a kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. A 33. percben a vendégek is villantak és Kiss bravúrja kellett, hogy ne változzon az eredmény. A 36. percben újra vezetést szereztek a vendégek, Ganzer szabadrúgása csorgott le a védőkről és a hálóba kötött ki a játékszer (1-2). A hátralévő időben szorongatott a hazai csapat és helyzeteink is voltak, de az egyenlítés nem sikerült nekik.  Major Gábor: -A játék képe alapján bármelyik csapat nyerhetett volna. A helyzetek alapján közel álltunk a sikerhez. Sajnos mi csak kapufáig jutottunk, az ellenfél egy elkerülhető szabadrúgásgóllal nyerte meg a rangadót. Méltó ellenfelei voltunk a Szekszárdnak, küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Gratulálok ellenfelünknek és a csapatomnak is! Így ki lehet kapni! Horváth Katalin, a Szekszárd csapatkapitánya:- Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl.  Gratulálunk a Göcsejnek, nagyon jól játszottak, de úgy gondolom megérdemelt a győzelmünk.  Sok sikert a zalaiaknak a továbbiakban.  Micskó Márk: - Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, ahol egy nagyon jó csapat otthonából sikerült győztesen távoznunk! A Göcsej minden dicséretet megérdemel, hiszen mindent megtett a győzelem érdekében! Mi sajnos nem voltunk elég frissek. Nem fizikális gondjaink voltak, inkább fejben voltunk fáradtabbak! Csapatom mentális erejét mutatja, hogy még így is sikerült kiharcolnia a győzelmet! Sok sikert kívánok a Göcsej csapatának!  - Jóna István -