A Szekszárd és a Göcsej őrzi hibátlan mérlegét
2016.10.02 | 12:06
A Szekszárd és a Göcsej továbbra sem vesztett pontot a női NB I-ben. Ganczer Hajniék Debrecenben nyertek ötgólos különbséggel, az élvonal újonca pedig az Airnergyt múlta felül, kimondottan biztató játékkal.
Női NB I, 3. forduló
Debreceni Egyetemi AC - Szekszárdi Football Club 0-5 (0-2)
Debreceni Egyetemi Sportaréna, 100 néző
Játékvezetők: Kövér Tamás - Kriston Tamás - Forgács Krisztián
DEAC: Katona Barbara Elizabet - Radics Ágnes Mariann, Urai Bianka, Horváth Viktória, Erdős Edina
Csere: Maries Nicoleta, Tóth Zsuzsa, Fekete Gabriella, Baji Melánia, Kertész Réka, Rácz Kitti Blanka
Edző: Sólyom Attila
Szekszárd: Blesz Nikoletta - Megyes Ágnes, Ganczer Hajnalka, Szekér Anita, Buchmüller Petra
Csere: Hargas Annamária, Horváth Katalin, Fábián Rebeka, Mausz Renáta, Urbán Anett, Bogárdi Mónika
Edző: Micskó Márk
Gólszerző: Bogárdi Mónika (3), Buchmüller Petra, Ganczer Hajnaljka
Kiállítva: Blesz Nikoletta (11. perc)
Katona Barbara a hétközi edzésen cserbenhagyásos autós gázolás áldozata vállalta a játékot, így a DEAC első számú kapusára számíthatott Sólyom Attila edző. A kitűnő szakember örömmel konstatálhatta, hogy csapata 12 percig remekül tartotta magát a nyáron alaposan megerősített Szekszárd ellen. Ám eztán Bogárdi Mónika gólja után egyre nagyobb fölénybe került a vendéggárda, és Mónika a szünetig még egyszer megzörgette a hálót.
Kétgólos hátrányban sem adták fel a hajdúságiak, próbáltak faragni hátrányukól, azonban a 24. percben két gólt is kaptak, elöbb Bogárdi jutott el mesterhármasig, majd Buchmüller Petra talált a kapuba, a hajrában pedig Ganczer Hajnalka is feliratkozott a góllővők közé beállítva az 5-0-s szekszárdi győzelmet. A játék képe alapján megérdemelt a sikerük, ugyanakkor a szimpatikus debreceniek a becsületgólra rászolgáltak volna.
Sólyom Attila (DEAC): - A csapatom nagyon jól játszott. A sokkal jobb játékerőt képviselő listavezető ellen sokáig helytálltunk. Fejben sem fáradtunk el, végig bírtuk a mérkőzést. Az apró hibáinkat viszont góllal büntette az ellenfél. Hiányérzetem a becsületgól elmaradása miatt van. A helyzeteink megvoltak ehhez, de nem sikerült értékesíteni egyiket sem. A lányok maximálisan betartották az előzetesen megbeszélt taktikát. Ezúttal lábon is végig ott voltunk, ezáltal kevés lehetőséget adtunk a Szekszárdnak. Nekik sokkal képzettebb és gyorsabb játékosai vannak. Egyes embereink most szembesültek vele, hogy az NB1-ben ilyen sebességgel is lehet játszani a futsalt. Gratulálok a Szekszárdnak!
Micskó Márk (Szekszárd): - Készültünk a DEAC védekező taktikájára, amit jól felépített játékunkkal a mérkőzés kezdetétől uraltunk és teljesen megérdemelten nyertünk meg! Elégedett vagyok, hiszen jól teljesítettek azon játékosaim is akik eddig picit kevesebb lehetőséget kaptak! Bizonyították, hogy lehet rájuk számítani! Innentől csak a Tolna mérkőzés lebeg a szemünk előtt!
[gallery ids="66537,66539,66540,66543,66546,66549,66550,66552,66554,66555,66556,66559"]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Göcsej SK Sport 36 - Airnergy FC 6-3 (3-1)
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Vincze Gábor - Dr. Egyed Péter - Kondákor Márk
Göcsej: Kiss Emília - Megyeri Boglárka, Orbán Szandra, Boda Patrícia, Lehota Szimonetta
Csere: Fábián Ramóna, Horváth Kitti, Marsai Nikoletta, Molnár Nikoletta, Nagy Bianka, Németh Alexandra Mónika, Reider Natália, Montag Eszter Anna, Légrádi Hajnalka
Edző: Major Gábor
Airnergy: Deczki Vanda Kinga - Bozsik Nikolett, Folk Zsuzsanna, Bereczki Orsolya, Kaiser Karina
Csere: Fehér Vivien, Szabó Krisztina, Puskás Nóra, Bajcsy Krisztina Mária, Tatár Gyöngyvér Petra
Edző: Ferenczi Anna
Gólszerző: Orbán Szandra (3), Marsai Nikoletta (2), Lehota Szimonetta, ill. Fehér V. (2), Bereczki
A DVTK után az Airnergy legyőzése sem okozott gondot az élvonalban újonc Göcsejnek, akik ráadásul kimondottan jó játékkal rászolgáltak az újabb három pontra.
Már az első támadást lövéssel fejezték be a hazaiak és Deczki Vandának résen kellett lennie, nehogy gólt kapjon. A 3. percben Marsai verekedte át magát a védőkön a bal szélen és harcossága gólt ért, mivel lövése lecsorgott a kapusról és a hálóban kötött ki (1-0). A vendégek az 5. percben veszélyeztettek először. A 8. percben egy, a zalai kapu elé ívelt labdát Fehér kapásból a jobb alsó sarokba vágva kiegyenlített (1-1). Orbán Szandrát nehezen tudták tartani a fővárosiak, rendre csak szabálytalanság árán tudták megállítani. A 13. percben a félpályán Orbán fülelt le egy átadást és remekül lőtte ki a bal alsó sarkot (2-1). A 16. percben kisbüntetőhöz jutott a Göcsej, amit Orbán vágott védhetetlenül a jobb felsőbe (3-1).

















