A Szekszárd és a Göcsej őrzi hibátlan mérlegét
2016.10.02 | 12:06
A Szekszárd és a Göcsej őrzi hibátlan mérlegét A Szekszárd és a Göcsej továbbra sem vesztett pontot a női NB I-ben. Ganczer Hajniék Debrecenben nyertek ötgólos különbséggel, az élvonal újonca pedig az Airnergyt múlta felül, kimondottan biztató játékkal.   Női NB I, 3. forduló Debreceni Egyetemi AC - Szekszárdi Football Club 0-5 (0-2) Debreceni Egyetemi Sportaréna, 100 néző Játékvezetők: Kövér Tamás - Kriston Tamás - Forgács Krisztián DEAC: Katona Barbara Elizabet - Radics Ágnes Mariann, Urai Bianka, Horváth Viktória, Erdős Edina Csere: Maries Nicoleta, Tóth Zsuzsa, Fekete Gabriella, Baji Melánia, Kertész Réka, Rácz Kitti Blanka Edző: Sólyom Attila Szekszárd: Blesz Nikoletta - Megyes Ágnes, Ganczer Hajnalka, Szekér Anita, Buchmüller Petra Csere: Hargas Annamária, Horváth Katalin, Fábián Rebeka, Mausz Renáta, Urbán Anett, Bogárdi Mónika Edző: Micskó Márk Gólszerző: Bogárdi Mónika (3), Buchmüller Petra, Ganczer Hajnaljka Kiállítva: Blesz Nikoletta (11. perc) Katona Barbara a hétközi edzésen cserbenhagyásos autós gázolás áldozata vállalta a játékot, így a DEAC első számú kapusára számíthatott Sólyom Attila edző. A kitűnő szakember örömmel konstatálhatta, hogy  csapata 12 percig remekül tartotta magát a nyáron alaposan megerősített Szekszárd ellen. Ám eztán Bogárdi Mónika gólja után egyre nagyobb fölénybe került a vendéggárda, és Mónika a szünetig még egyszer megzörgette a hálót. Kétgólos hátrányban sem adták fel a hajdúságiak, próbáltak faragni hátrányukól, azonban a 24. percben két gólt is kaptak, elöbb Bogárdi jutott el mesterhármasig, majd Buchmüller Petra talált a kapuba, a hajrában pedig Ganczer Hajnalka is feliratkozott a góllővők közé beállítva az 5-0-s szekszárdi győzelmet. A játék képe alapján megérdemelt a sikerük, ugyanakkor a szimpatikus debreceniek a becsületgólra rászolgáltak volna. Sólyom Attila (DEAC): - A csapatom nagyon jól játszott. A sokkal jobb játékerőt képviselő listavezető ellen sokáig helytálltunk. Fejben sem fáradtunk el, végig bírtuk a mérkőzést. Az apró hibáinkat viszont góllal büntette az ellenfél. Hiányérzetem a becsületgól elmaradása miatt van. A helyzeteink megvoltak ehhez, de nem sikerült értékesíteni egyiket sem. A lányok maximálisan betartották az előzetesen megbeszélt taktikát. Ezúttal lábon is végig ott voltunk, ezáltal kevés lehetőséget adtunk a Szekszárdnak. Nekik sokkal képzettebb és gyorsabb játékosai vannak. Egyes embereink most szembesültek vele, hogy az NB1-ben ilyen sebességgel is lehet játszani a futsalt. Gratulálok a Szekszárdnak! Micskó Márk (Szekszárd): - Készültünk a DEAC védekező taktikájára, amit jól felépített játékunkkal a mérkőzés kezdetétől uraltunk és teljesen megérdemelten nyertünk meg! Elégedett vagyok, hiszen jól teljesítettek azon játékosaim is akik eddig picit kevesebb lehetőséget kaptak! Bizonyították, hogy lehet rájuk számítani! Innentől csak a Tolna mérkőzés lebeg a szemünk előtt! [gallery ids="66537,66539,66540,66543,66546,66549,66550,66552,66554,66555,66556,66559"] ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Göcsej SK Sport 36 - Airnergy FC 6-3 (3-1) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Vincze Gábor - Dr. Egyed Péter - Kondákor Márk Göcsej: Kiss Emília - Megyeri Boglárka, Orbán Szandra, Boda Patrícia, Lehota Szimonetta Csere: Fábián Ramóna, Horváth Kitti, Marsai Nikoletta, Molnár Nikoletta, Nagy Bianka, Németh Alexandra Mónika, Reider Natália, Montag Eszter Anna, Légrádi Hajnalka Edző: Major Gábor Airnergy: Deczki Vanda Kinga - Bozsik Nikolett, Folk Zsuzsanna, Bereczki Orsolya, Kaiser Karina Csere: Fehér Vivien, Szabó Krisztina, Puskás Nóra, Bajcsy Krisztina Mária, Tatár Gyöngyvér Petra Edző: Ferenczi Anna Gólszerző: Orbán Szandra (3), Marsai Nikoletta (2), Lehota Szimonetta, ill. Fehér V. (2), Bereczki A DVTK után az Airnergy legyőzése sem okozott gondot az élvonalban újonc Göcsejnek, akik ráadásul kimondottan jó játékkal rászolgáltak az újabb három pontra. Már az első támadást lövéssel fejezték be a hazaiak és Deczki Vandának résen kellett lennie, nehogy gólt kapjon. A 3. percben Marsai verekedte át magát a védőkön a bal szélen és harcossága gólt ért, mivel lövése lecsorgott a kapusról és a hálóban kötött ki (1-0). A vendégek az 5. percben veszélyeztettek először. A 8. percben egy, a zalai kapu elé ívelt labdát Fehér kapásból a jobb alsó sarokba vágva kiegyenlített (1-1). Orbán Szandrát nehezen tudták tartani a fővárosiak, rendre csak szabálytalanság árán tudták megállítani. A 13. percben a félpályán Orbán fülelt le egy átadást és remekül lőtte ki a bal alsó sarkot (2-1). A 16. percben kisbüntetőhöz jutott a Göcsej, amit Orbán vágott védhetetlenül a jobb felsőbe (3-1).

1

A második félidőben egy harcosabb fővárosi csapat jött ki az öltözőből. A 23. percben Fehér szépített (3-2). Két percet kellett várni a válaszra, amikor Megyeri szerzett labdát az ellenfél térfelén és remekül passzolt Marsaihoz, aki a bal sarokba gurított (4-2). A félidő felénél ismét Marsai volt a főszereplő, aki újabb góllal terhelte meg a vendégek hálóját (5-2). A hajrában Berecki egy emeléssel szépített.Ezt követően Orbán egy remek góllal, Marsai előkészítését követően, feltette a csapata, és maga teljesítményére a koronát.  Major Gábor: - Jól felkészültünk ellenfelünkből és remekül használtuk ki a lehetőségeinket. A lányok a megbeszélteket maximálisan betartották és ez volt a sikerünk egyik kulcsa. Gratulálok a lányoknak! Ferenczi Anna: - Megérdemelt győzelmet aratott felettünk a hazai csapat. Nem játszottunk jól. Az akarat megvolt és periódusaink voltak, amikor visszajöttünk a meccsbe. Néha szétestünk és az azt kiváltó görcsösség, nem vezetett eredményre. Játékosaim nagy részén a fáradtság jelei erősen megmutatkoztak az elmúlt hetek meccs dömpingjétől. A három gólos különbséget irreálisnak tartom, de igyekszünk javítani az eredményen tavaszra. Mérhetetlenül felháborít az, hogy még mindig az inkorrekt játékvezetésről szót kell ejtenem, de nem mehetek el mellette szó nélkül. Gratulálok a Göcsej csapatának és további sikereket kívánunk nekik.