A Skorpiók nem kímélték a Göcsejt
2015.05.28 | 14:34
A Skorpiók nem kímélték a Göcsejt Női futsal NB2 rájátszás 4. forduló összefoglaló Felső-ág: Szekszárdi UFC – DEAC 3-3 (1-0) Szekszárd, Csapó Dániel Szakképző Intézet Játékvezetők: Szabó Péter, Éreth Attila, Dr. Sipos László Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta – Horváth Katalin, Csigi Eszter, Schlotthauer Renáta, Kosztyi Kata Csere: Gősi Natália, Marosi Julianna, Soós Petra, Riegler Bernadett Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Lovas Anna, Urai Bianka Csere: Dancs Rebeka, Barabás Éva, Péter Vanda Ágnes Vezetőedző: Sólyom Attila Gólszerzők: Csigi Eszter (2), Gősi Natália, illetve Radics Ágnes Mariann (2), Dancs Rebeka A listavezető DEAC a második helyezett Szekszárdi UFC otthonába látogatott. Ahogy várni lehetett izgalmas mérkőzésen két remek csapat találkozott egymással. A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban és a 9. percben Csigi Eszter találatával előnyhöz is jutottak. A folytatásban hiába próbálkozott a vendégcsapat gólt nem tudtak szerezni, így 1-0-ás hazai vezetéssel mentek szünetre a lányok. A fordulást követően a 25. perben ismét a hazaiaknak sikerült gólt szerezniük Gősi Natális találatával. A gólra gyorsan jött a válasz vendégoldalról és öt perc alatt kiegyenlítettek két Radics Ágnes találattal. A folytatásban a vendégek folyamatosan alakították ki a helyzeteket és a 33. percben Dancs Rebeka találatával előnyhöz jutottak. A Szekszárd nem adta fel és a 36. percben Csigi Eszter megszerezte az egyenlítő találatot. Mindkét csapat megnyerhette volna a találkozót a hajrában, de sajnos már nem sikerült egyik csapatnak sem betalálnia, így a mérkőzés egy igazságos döntetlennel zárult. Reklám Press Skorpió – ZTE Göcsej SK 3-0 (2-0) Salgótarján, Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Molnár László, Molnár Réka, Bodon Péter Reklám Press – Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, Bede Anett, Mészáros Zsófia Ilona Csere: Balya Dorottya, Radvánszkyné Bárnai Mónika, Vámos Réka, Percze Réka, Ferencz Flóra Franciska, Keviczki Alexandra Kitti Vezetőedző: Tóth Zsolt ZTE – Göcsej SK: Fábián Ramóna – Orbán Szandra, Molnár Nikoletta, Puskás Nóra, Rieder Natália Csere: Kiss Emilia, Montag Eszter Anna Vezetőedző: Szimán Bálint Gólszerzők: Mészáros Zsófia Ilona, Balya Dorottya, Ferencz Flóra Franciska A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban. Rögtön a 3. percben megszerezték a vezetést Mészáros Zsófia találatával majd a 10. percben kétgólosra növelték előnyüket Balya Dorottya góljával. A folytatásban felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de nem sikerült egyik csapat sem betalálnia a félidő további perceiben, így magabiztos kétgólos hazai előnnyel mentek szünetre a lányok. A folytatásban sem változott a játék képe. Ami a hazaiaknak sikerült az a vendégeknek nem. A második félidőben kicsit összeszedettebb volt a vendégcsapat, így megvoltak a lehetőségeik az egyenlítésre, de nem tudtak élni vele. A 32. percben hazai oldalról Ferencz Flóra talált be, aki megszerezte csapata számára a harmadik találatot. A mérkőzés további perceiben nem született több gól, így a Skorpió csapata otthon tudta tartani a három pontot.   Közép – ág: Veresegyház VSK – Hajdúböszörményi TE II 2-7 (2-2) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Mohácsi István, Cserni Tamás, Ifj. Szűcs István Veresegyház VSK: Nyárádi Bernadett - Mogyorósi Zsuzsanna, Dohány Rita, Mátyás Noémi, Várkonyi Orsolya Csere: Nagy Szabina, Popovics Dalma, Kakuk Anikó Vezetőedző: Tóth László Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta – Sallai Anita, Quirikó Vivien, Pálóczi Krisztina, Torma Lilla Csere: Bölömi Ibolya, Farkas Éva, Czégény Zsuzsánna, Sipos Bernadett Vezetőedző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Kakuk Anikó, Dohány Rita, illetve Pálóczi Krisztina, Farkas Éva, Bölömi Ibolya (3), Torma Lilla, Sipos Bernadett Már az első percben látható volt, hogy ezen a napon nehéz mérkőzés előtt áll minkét együttes. Nagy elánnal vetette bele magát küzdelembe a két csapat, de az első gólt a 2. percben a vendégek szerezték meg. A gólra a hazaiak a 6. percben válaszoltak, majd a 12. percben ismét a vendégeknél volt az előny, de a hazaiak nem adták fel és még az első játékrész utolsó perceiben betaláltak, így a csapatok 2-2-es döntetlennel mentek szünetre. A folytatásban aztán nagyot változott a játék képe. Mintha két teljesen más csapat jött volna ki az öltözőből. A folytatásban vendégoldalról folyamatosan érkeztek a gólok és összesen öt találatot sikerült szerezniük, míg a hazaiaknak nem sikerült már betalálniuk, így a Hajdúböszörmény magabiztos győzelmet aratott a Veresegyház felett.   MVFC Berettyóújfalu – Kalafa – Újbarok SE 2-2 (1-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Szabó Ferenc Szilárd, Takács István, Kovács Ádám MVFC Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda – Pozsgai Kitti, Varga Veronika, Tóth Anita, Kelemen Anett Csere: Tóth Nóra, Kóti Lilla, Papp Dóra Vezetőedző: Trencsényi János, Edző: Dávid Richárd Kalafa – Újbarok SE: Tóth Elvira – Botos Regina, Szabó Zita, Pap Eszter, Reményik Katalin Csere: Terdik Tamara, Kontó Vivien, Torma Julianna, Vezetőedző: Szabó László Gólszerzők: Pozsgai Kitti, Tóth Anita, illetve Pap Eszter, Botos Regina Szoros első félidőt hozott a mérkőzés, ahol a vendégek vezettek, majd rögtön a bekapott gól után egyenlítettek is a hazaiak. Közel két azonos képességű csapat találkozott egymással. A folytatásban minkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de gólt nem tudtak már szerezni, így 1-1-es döntetlennel mentek szünetre a csapatok. A fordulás után a hazaiak domináltak és, ahogy telt az idő ismét nekik sikerült gólt szerezniük a 28. percben. A vendégek nem adták fel és sorra alakították ki a helyzeteiket, aminek meg is lett az eredménye. A 33. percben Botos Regina egyenlíteni tudott. A további percekben már tudott betalálni egyik csapat sem, így a csapatok 2-2-es döntetlennel és így ponttal távoztak a mérkőzés lefújását követően.   Alsó – ág: Békéscsabai Wanted SC – Obsitos SE 2-13 (0-7) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Belicza Bence Péter, Nagy Zoltán, Ancsin Zoltán Békéscsabai Wanted SC: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Püski Nóra, Örkényi Bianka, Kis Vivien Kitti Csere: Zahorán Kitti, Moldován Lili Rozália, Erdődy Bettina Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János Obsitos SE: Varga Andrea – Bozsik Nikolett, Szabó Szilvia, Mayer Mónika, Linke Nikolett Csere: Ferenczi Anna, Fehér Vivien Vezetőedző: Ferenczi Anna Gólszerzők: Ferenczi Anna, Mayer Mónika (5), Linke Nikolett (2), Fehér Vivien, Bozsik Nikolett (2), Sugár Ágnes (öngól), Püski Nóra (öngól), illetve Püski Nóra, Erdődy Bettina Az alsó ág utolsó mérkőzését játszották a csapatok. Ahogy várni lehetett nem hozott meglepetést az összecsapás. A vendégek kezdték jobban az összecsapást és rögtön a 2. percben megszerezték a vezetést. Majd a folytatásban folyamatosan helyzeteket alakítottak ki, amikből gólokat is sikerült szerezniük. Az első játékrészben összesen hét találatig jutott el vendég együttes, így magabiztos 0-7-es állással mentek szünetre a lányok. A második játékrészt kicsit álmosan kezdte a vendégcsapat, amit ki is használtak a hazaiak és gyors két gólt szereztek belőle. A folytatásban aztán nagy nyomás alá helyezte a hazaiak kapuját az Obsitos és folyamatosan lőtték a gólokat. A vendégektől a legtöbb találatot Mayer Mónika szerezte. A második félidőben hát találatig jutott az Ferenczi Anna együttese, így remek játékkal és megérdemeltem 2-13-ra megnyerte az összecsapást.