A Skorpiók és az Amazonok komolyan gondolják
2017.04.04 | 10:32
A Skorpiók és az Amazonok komolyan gondolják A hétvégén lejátszották a Női NB II Felső-házi rájátszásának első fordulóját. Feltűnő, hogy szinte minden összecsapáson az alapszakasz Keleti csoportjában szereplő csapatok győztek, ráadásul idegenben. Egyetlen kivétel a KRSE - Szent Mihály mérkőzés volt, ahol a készenlétisek legalább egy pontot otthon tudtak tartani a szegedi csapattal szemben. Ráadásul a számszerű eredmények tekintetében sem tűnnek szorosnak a mérkőzések, bár a futsalban háromgólos vereség nem számít tragikusnak. Mindenesetre az első forduló eredményei egy Skorpió - Amazonok párharcot vetítenek előre a rájátszásban. A fordulóból a Gyula – TFSE mérkőzésről tudunk bővebb tudósítást adni Molnár Ágica jóvoltából. Magabiztosan vette az első akadályt a Gyulai Amazonok NBII-es futsal csapata.  Az 1-8. helyért folyó rájátszás első fordulójában idegenben győzték le imponáló fölénnyel a nyugati csoport 3. helyezett, fővárosi TFSE csapatát. A gyulai lányok nem tétlenkedtek sokáig, Bálint Rebeka duplájával és Pilán Tímea szép góljával már a 10. percben 3-0-ra vezettek. A vendégfölény nem tántorította el a budapesti csapatot, az első játékrész közepén Kós Petra szépített. A második félidőben erőnlétileg és taktikailag is felőrölte ellenfelét a fürdővárosi gárda, Pilán Tímea második gólját szerezte, majd gólpasszt osztott ki Erdélyi Angélának. 3 perccel később a rutinos duó, Fülöp Diána és Papp Laura is szemfüles gólt rúgott, ekkor már 1-7 állt az eredményjelzőn. Winternitz Katalin vezérletével a hazaiak hősiesen küzdöttek, de ezúttal a szerencsével is hadilábon álltak mindamellett, hogy Molnárné Irénke lányai közül többen is remek egyéni teljesítményt nyújtottak. A félidő vége előtt vendégoldalon még Kurai Nikolett mattolta Winternitz Zsuzsanna kapuját, majd a vége előtt nem sokkal Molnár-Sáska Ildikó állította be a 2-8-as végeredményt. TFSE-Gyulai Amazonok 2-8 (1-3) Budapest, 50 néző. Vezette: Tihanyi Norbert-Krix Dávid-Schranz Ambrus Dániel Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett - Papp Laura, Perjési Rita, Fülöp Diána, Erdélyi Angéla Cserék: Bálint Rebeka, Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Németh Viktória, Pilán Tímea TFSE: Winternitz Zsuzsanna - Winternitz Katalin, Winternitz Anna, Bagdi Csilla, Janicsek Zsanett Cserék: Kós Petra, Molnár-Sáska Ildikó Gólszerzők: Molnár-Sáska Ildikó, Kós Petra illetve Bálint Rebeka (2), Pilán Tímea (2), Papp Laura, Fülöp Diána, Kurai Nikolett, Fülöp Diána Molnár Zoltánné vezetőedző: - Nehezebb mérkőzésre számítottam, nagyon sok olyan dolog visszajött, melyeket edzéseken gyakorlunk. Szeretnénk tovább folytatni ezt a jó tendenciát, véleményem szerint jó formába lendültünk. Gratulálok a csapatnak a rájátszás 1. győzelméhez!