A Skorpió lett a Kelet bajnoka, Nyugaton a Kalafa tovább üldözi a TFSE-t
2018.02.19 | 12:25
A Skorpió lett a Kelet bajnoka, Nyugaton a Kalafa tovább üldözi a TFSE-t A női NB II-ben Keleten a hajdúsági derbi igazolta a várakozásokat: küzdelmes, fordulatos és szenvedélyes mérkőzést vívott egymással a HTE II és a DEAC. Nagyon jót tett a hazaiaknak, hogy a kispadjukon ezúttal Berta László ült, aki amellett, hogy kitűnő tréner, korrekt ember és játékosai előtt is komoly tekintélye van. Sokszor elmondtuk már a sokkal jobb a HTE II annál, mint amit eddig produkáltak a bajnokságban és ezt bizonyították szombaton. Nagy Mária és Pálóczi Krisztina góljával 2-0-ra vezettek 31 percen át, ami hatalmas bravúr hiszen a debreceniek a dobogó második helyére hajtanak. Varga Linda halmozta a kapuban a bravúrokat, elbizonytalanította az ellenfél támadóit, s milyen a kapussors: egy oldalberúgást követően elkerülhető találatot kapott. Ez megnyugtatta Darányi Antal futsalosait, akik nyomasztó mezőnyfölényüket a hajrában gólokra váltva megfordították a meccset. Érdekesség, hogy korábban Erdős Edina, Dancs Rebeka és Bornemissza Barbara is megfordult Hajdúböszörményben, s pont ők voltak azok akik megpecsételték korábbi alakulatuk sorsát ezen a derbin. Rémálomszerűen indult a Csömörnek a salgótarjáni fellépése, miután Balya Dorottya már az első percben bevette Király Julietta kapuját. Voltak lehetőségei az egyenlítésre a Rubeolának de Terdik Tamara lehúzta a redőnyt, nem lehetett túljárni az eszén. Koch Fruzsina pedig a félidő közepén kétszer is megvillant, s Tóth László lányai még ki sem tudták heverni a sokkot amikor Molnár Anett már 4-0-ra alakította az állást. A második játékrészben sem sokat változott a helyzet, a Skorpió egyértelműen uralta a meccset és ilyen arányban is megérdemelten nyert, s lett a Keleti csoport bajnoka. A csömöriek edzője Tóth László a lefújás után elismerte ellenfelük győzelmének jogosságát: „ A sokkal frissebben, kevesebb hibával és motiváltabban játszó hazaiak teljesen megérdemelték a győzelmet. Mi mindent kihagytunk, háromszor kaptunk gólt a mi szögletünk után, kettő találatot pedig a felezővonalon elveszített labda után, szóval nem voltunk ma a helyzet magaslatán... Van ilyen, ezek is mi vagyunk, mint amikor remek védekezést bemutatva, egységet alkotva nyerünk meccset. A mai meccsben a részünkről sajnos ennyi volt ebben! Elemezhetném még a találkozó fordulópontjait, de 6-0 után elég hülyén nézne ki, bármilyen okot, okozatokat keresni! Jobb volt ma a Skorpió és ezúton gratulálunk nekik a bajnoki címhez.” Hozta a kötelezőt az MVFC, a Békéscsaba legyőzése rutinmunka volt Trencsényi János tanítványainak. A szakember annak is örülhetett, hogy a hét hazai találat hat játékos nevéhez fűződött, egyedül Petrik Szilvia tudott duplázni. Tóth Renáta kapott gól nélkül tudta le a 40 percet, ami a képességeit elnézve nem meglepő. Nagyon jót tett neki, hogy az előző szezonban Berettyóújfaluba szerződött, s mára a másodosztály legjobb kapusai között lehet őt számon tartani.

27972843_940687616086858_3716130003565884505_n

A Nyugati csoportban nem jött be a jóslatunk, az ELTE-BEAC magabiztos sikert aratott a PAFC-MITRE ellen, pedig a 3. percben Kempf Evelin a piliscsabaiaknak szerezte meg a vezetést, mire Lovas Nikoletta azonnal válaszolni tudott. A gól annyira megfogta a hazaiakat, hogy Nyéki Eszter már az Egyetemistákat juttatta vezetéshez, s a félidő közepén ugyanő már kétgólossá duzzasztotta előnyüket. Hiába tett meg mindent a PAFC, hogy csökkentse a különbséget, az ELTE kapusa remekül védett és Nagy Noémi a 32. percben mindent eldöntött. A folyamatosan fejlődő Atomerőmű egy félidőn keresztül tartotta a gólnélküli döntetlent Pakson, de a támadójátékban ezúttal nem volt kellő átütőerő és ezt egy ilyen szintű ellenfél ellen nem lehet büntetlenül megtenni. Az élvonalbeli rutinnal rendelkező Mausz Renáta a 23. percben szerezte meg a lélektanilag fontos első gólt a hazaiaknak és ugyanő volt, aki nem sokkal a lefújás előtt eldöntötte a vitás kérdéseket. A paksiaknak nincs miért szégyenkezniük, volt esélyük a pontszerzésre de hiányzik a keretükből egy igazi gólvadász. Emlékezetes összecsapáson 6-3-ra győzött a Kalafa a Viadukt ellen, remek teljesítményt nyújtva. Jelen pillanatban a száriak a Nyugati csoport legjobb formában lévő gárdája, tegnap este olyan teljesítményt nyújtottak, mint amikor a Szekszárdot győzték le idegenben 5-0-ra. Egy mindenkiért, mindenki egyért hozzáállás jellemezte a Kalafát, s centerük a triplázó Pap Eszter is olyan extrát nyújtott, amit már régen várt tőle edzője Szabó László. De a többiek is hozzátették a magukét, a négy Szabó (Krisztina, Katalin, Zita, Klára) különösen kitett magáért. A fő kérdés az, hogy néhány hét múlva a TFSE elleni döntőnek beillő bajnokin képesek lesznek e hasonló szinten teljesíteni. Ha igen, nem zárható ki még a bajnoki címük sem. A vesztes csapatot irányító Ferenczi Anna értékelése: Sok hibával, sérültekkel tele játszottunk a második helyezet ellen. Kétszer is visszajöttünk a meccsbe és reméltük megfordíthatjuk az eredményt. Sajnos ez nem sikerült. Nem érdemeltünk volna győzelmet a mérkőzésen nyújtott teljesítményünk alapján. Dolgozunk tovább, és igyekszünk mi is olyan csapattá válni, mint az előttünk állók, akik előrébb járnak az évek és edzésszám tekintetében. Gratulálok a Kalafa csapatának. 28191067_1782731808415663_779521010_n A TFSE fontos két pontot vesztett el a KRSE otthonában, s ez még visszaüthet nekik a szezon zárásakor. Ugyanakkor, ha az eredmény alakulását vesszük alapul, akkor inkább örülniük kellene, hogy sikerült pontot szerezniük, a rendőrcsapat ugyanis 2-0-ra és 3-2-re is vezetett ellenük, s innen állt fel a listavezető. A KRSE szurkolói örömmel látták, hogy új igazolásaik közül Bogárdi Mónika és Ferencz Flóra Franciska is milyen hamar beilleszkedett a csapatba és mindhárom gólt ők hozták össze, míg a másik oldalon Kovács Szilvia mutatta meg, hogy milyen nagy értéke a magyar futsalnak. Horváth Gábor a TFSE társedzője a következőképpen értékelte a látottakat: „ A szezon egyik, ha nem a legjobb meccsét láthatták a kilátogatók. Az első félidőt sajnos egy kicsit túlpörögve kezdtük és néhány kihagyott lehetőségünk után kaptunk két elkerülhető gólt, amelyeket helyezkedési hibák előztek meg. Az időkérés után rendeztük a sorokat és vissza is jöttünk gyorsan a mérkőzésbe. A második félidőre már sokkal nyugodtabban mentünk ki és megérdemelten egyenlítettünk, mert számtalan helyzetet dolgoztunk ki. Ezután egy újabb pofon után is gyorsan egalizáltunk, az utolsó 5 percben pedig meg kellett volna nyernünk a találkozót, legalább négy ajtó-ablak lehetőséget puskáztunk el. A játékvezetőkre nem szeretnék fogni semmit, de az ellenfél 5. faultja után a kontráinknál folyamatosan tűntek el a játékosaink a föld színéről, az ellenfél játékosai nagyon sportszerűen elnézést is kértek a lefújás után. Persze nem ezen múlott, magunkba kell néznünk a sok kimaradt helyzet miatt. Egy üldözőnket leszakítottuk, megyünk tovább a célunkért.” Női NB II, 15. forduló, Keleti csoport Hajdúböszörményi TE II – DEAC 2-4 (1-0) Gólszerző: Nagy Mária, Pálóczi Krisztina illetve Erdős Edina (2), Dancs Rebeka, Bornemissza Barbara ReklámPress Skorpió – Rubeola FC Csömör 6-0 (4-0) Gólszerző: Koch Fruzsina (2), Balya Dorottya, Molnár Anett, Bede Anna, Másros Zsófia Ilona MCFC Berettyóújfalu – Békéscsabai Wanted SC 7-0 (2-0) Gólszerző: Petrik Szilvia (2), Erős Zsanett, Donkó Szilvia, Tóth Nóra, Papp Dóra, Pozsgai Kitti Női NB II, 15. forduló, Nyugati csoport PAFC-Mitre – ELTE-BEAC 1-4 (1-3) Gólszerző: Kempf Evelin illetve Nyéki Eszter (2), Lovas Nikoletta, Nagy Noémi Atomerőmű SE – Agenta Girls Szekszárd FC 0-2 (0-0) Gólszerző: Mausz Renáta (2) Kalafa SE – Viadukt SE 6-3 (3-0) Gólszerző: Pap Eszter (3), Szabó Katalin Mária, Szabó Zita, Szabó Krisztina KRSE – TFSE 3-3 (2-1) Gólszerző: Bogárdi Mónika (2), Ferencz Flóra Franciska illetve Kovács Szilvia (2), Kós Petra Klaudia  - Simonyi András -

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00