A Skorpió és a TFSE várja az élről a folytatást a női másodosztályban
2017.12.26 | 15:37
A Skorpió és a TFSE várja az élről a folytatást a női másodosztályban A női NB II-ben a 11. fordulóval, valamint egy elmaradt mérkőzés pótlásával zárult az idei esztendő. A Keleti csoportban az éllovas ReklámPress-Skorpió egy kimondottan élvezetes, jó iramú mérkőzésen győzte le a jobb sorsra érdemes HTE II-t. Pedig Mága Alexandra korai góljával a félidő közepéig még a böszörményiek vezettek, s Balya Dorottya egyenlítése után is volt esélyük újból előnyt szerezniük, Terdik Tamara azonban nagyszerűen védett több alkalommal is. Még a szünet elött a salgótarjáni gólzsák Bede Anna majd Bokor Berill is betalált Varga Linda hálójába, ami lélektani szempontból jól jött a Nógrád megyeieknek. A második játékrészben Nagy Anikó találatával visszajött a meccsbe a házigazda, a Bede ikrek viszont tettek arról, hogy ne kelljen tovább izgulniuk a Skorpió híveinek. Quirikó Vivien csapata egyelőre csak a 8. helyen áll a tabellán három győzelemmel és 6 vereséggel, ennél azért alighanem jobb szereplésre számított lelkes szurkolótáboruk. „Egy nyerhető mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Már az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, de nagyon sok ziccert hagytunk ki, ami a második játékrészben megbosszulta magát. Sajnos több alapemberünk sérülés miatt nem tudott játszani és egy újabb sérültünk lett, a végére elfogytunk, elfáradtunk”- nyilatkozta Kósa János a Nyírség edzője, nem sokkal a DEAC elleni mérkőzés lefújása után. Ezt az összecsapást nyugodtan lehet az ellentétes félidők meccsének is jellemezni. Az első 20 percben a Nyírség sokkal jobban játszott, s már ekkor eldönthették volna a három pont sorsát. A térfélcserét követően azonban feljavultak a hajdúságiak, s a Fekete Gabrella-Balla Anikó duó vezérletével összejött a fordítás és otthon tartották a három pontot a debreceni futsalos hölgyek. A DEAC vezetőedzője Darányi Antal nem igazán volt elragadtatva tanítványai produkciójától: „A fiúk is hajlamosak erre (korábban nem lányokkal dolgoztam), de a lányok még inkább, hogy elhisszük magunkról, jók vagyunk. Ez ütött vissza legutóbbi mérkőzésünkön. A tartásunkat azonban mutatja, s ez volt az igazi egyetlen pozitívum, hogy kétszer is hátrányból fordítottunk, s végül nyertünk a Nyírség ellen. Amúgy tartom amit előtte mondtam, hogy végre van egy csapatom, de ezt tudatosítani is kell a fejükben.” [gallery ids="94442,94444,94445"] Könnyedén múlta felül a Békéscsabát a Szolnok Fanatic SE, így az újonc a harmadik helyen várja a folytatást, ami mindenképpen dicséretes teljesítménynek számít. Megkockáztatjuk, egyedül ők jelenthetnek veszélyt a Skorpióra tavasszal. Vágó Anikó egymaga ötször volt eredményes, így továbbra is ő vezeti a Keleti csoport góllövőlistáját 22 találattal, a 19 gólos Bede Anna előtt. Sajnos a viharsarkiak egyelőre képtelenek felvenni a másodosztály ritmusát, így alaposan fel kell javulniuk ahhoz, hogy a hátralévő mérkőzések valamelyikét megnyerjék. Felettébb tartalékosan állt ki a Szent Mihály a Rubeola FC Csömör ellen, s ez megbosszulta magát. Tóth László csapata nagyszerű játékkal rukkolt elő és a második félidőben fokozatosan elhúzott, s a hatgólos siker hűen tükrözte a látottakat. A csömöriek sokkal agresszívabban, gyorsabban játszottak, s volt egy Molnár Judituk, akinek előretörései élményszámba mentek, s a kitűnő futsalos háromszor is feliratkozott az eredményjelző táblára. Screenshot-2017-12-26 Futsal Hungary Futsal MagyarországKarácsony előtti napon pótolták a 7. fordulóból elhalasztott DEAC – Reklámpress Skorpió találkozót. Gyakorlatilag már 7 perc alatt eldőltek a vitás kérdések, ekkor már 4-0-ra vezettek a vendégek. Pedig a DEAC edzője Darányi Antal külön felhívta játékosai figyelmét arra, hogy a kezdő sípszótól kezdve maximálisan koncentráljanak. Ezúttal nem fogadták meg a tanácsot Dancs Rebekáék.. A Skorpió játékosai meccs közben értesültek arról, hogy elnökük Pusnik Zoltán nincs többé, s érte is küzdöttek a hátralévő időszakban. Szerintünk Zoli is büszkén nézte fentről, hogy imádott klubja egyre közelebb kerül a feljutáshoz. Nyugaton két mérkőzést is elhalasztottak, az egyik pedig félbeszakadt, így eléggé kaotikusan alakultak az események. Szerencsére két bajnokit azért sikerült lejátszani.. Az egyiken a KRSE sokáig nem találta a fogást az Atomerőműn, a paksiak kimondottan taktikusan védekeztek és a kontráik is sok veszélyt hordoztak magukban. Elég volt azonban egy kétpercnyi rövidzárlat az első játékrész felénél és a súlyos sérülése után első tétmeccsét játszó Ferencz Flóra Franciska mindkétszer kihasználta a lehetőséget. Innentől kezdve megnyugodtak a KRSE játékosok és a villámgyors Kiss Patrícia 3-0-ra alakította az állást. Szünet után többet támadott ugyan a rendőrcsapat, de kimondottan kulturáltan játszottak a paksiak és Maláti Grétának a szépítés is összejött. A pontszerzés azonban nem, miután a végjátékban a hazaiak előbb Kiss Patrícia, majd Dura Mercédes góljával biztosították be megérdemelt sikerüket. Szamosy Csaba lányai ezzel a diadallal a tabella második helyére léptek elő. Screenshot-2017-12-26 Futsal Hungary Futsal Magyarország(1)A másik lejátszott bajnokin a TFSE hatalmas csatában, vért izzadva múlta felül a Viadukt SE-t. Horváth Gábor a TFSE társedzője a fáradtsággal indokolta a vártnál nehezebben kivívott sikert: „Az utolsó bajnoki mérkőzésünkön már érződött a mentális fáradtság mindkét csapaton. A lányok nagy munkát fektettek bele az egész félévbe, úgyhogy emiatt természetesen bocsánatos bűn, hogy inkább éreztük magunkat a Flúgos Futam valamelyik epizódjában, mintsem egy bajnoki mérkőzésen. Iszonyatosan hektikus mérkőzés volt, mindkét oldalon szép támadásokkal és hatalmas hibákkal. A Viadukt nagyon erős csapat, akik a végelszámolásnál ott lehetnek a dobogón, ezt kívánom is nekik. Óriási tett, hogy egy ilyen összecsapásból győztesként kerültünk ki a múltheti vereségünk után. Most jön egy kis pihenő, januárban pedig folytatjuk a megkezdett utunkat a kitűzött cél felé.” Kolléganője Ferenczi Anna a vereség ellenére sem volt elkeseredve: „Jó iramú mérkőzésen egy góllal maradtunk alul a listavezetővel szemben. Megszereztük a vezetést, de sajnos nem mi mentünk pihenőre előnnyel. Még egyszer vissza tudtunk jönni a meccsbe és kiegyenlítettünk, a végén a sok helyzet nem a mi oldalunkra billentette a mérleget kedvezően. Kapusunkat is nélkülözünk kellett a huszadik perctől, egy jogos kiállítás miatt. Görög Emília Aténé önfeláldozásának köszönhetően gyorsan orvosoltuk a problémát, aki parádésan helyt állt. Annak is örülök, hogy egyre jobban teljesítenek játékosaim és annak is, hogy hogy játéklehetőséget tudtam adni mindenkinek, hiszen ez egy építkező év. Gratulálok csapatomnak az őszi teljesítményhez, ami a vártnál is eredményesebben sikerült, s a negyedik helyről várhatjuk a folytatást. Egyre egységesebbek vagyunk. Remélem, a tavaszi szezonban még eredményesebbek leszünk, nem titkolt szándékkal vezérelve, hogy a dobogó valamelyik fokára felálljunk. Gratulálok továbbá a TFSE csapatának, akik szintén egyre meghatározóbb szereplői a magyar női futsalnak. Ezúton kívánok Boldog Karácsonyt és boldog új évet minden csapatnak és kollégának, valamint minden futsal imádónak.” Női NB II, 11. forduló, Keleti Csoport Hajdúböszörményi TE – ReklámPress Skorpió 3-6 (1-3) Gólszerző: Mága Alexandra, Nagy Anikó Andrea, Mogyorósi Zsuzsanna illetve Bede Anna (2), Balya Dorottya, Bokor Berill, Bede Anett, Takács Dorina DEAC – Nyírség 6-4 (1-3) Gólszerző: Fekete Gabriella (3), Balla Anikó (2), Bornemissza Barbara illetve Szűcs Éva (2), Nagy Boglárka (2) Szolnok Fanatic SE – Békéscsabai Wanted SC 12-3 (7-2) Gólszerző: Vágó Anikó (5), Gál Mónika (3), Urbán Viktória (2), Pázmándi Anett, Szívosné Bozsó Renáta illetve Örkényi Bianka (2), Sugár Ágnes Szent Mihály – Rubeola FC Csömör 4-10 (3-5) Gólszerző: Lovászi Zita, Redetzky Andrea, Sávai Vivien, Baksa Katalin illetve Molnár Judit (3), Mátyás Noémi (2), Kakuk Anikó, Gálik Ágnes, Borka Bernadett Johanna, Géczi Bettina (2 öngól) 7. fordulóból elhalasztott mérkőzés DEAC – ReklámPress-Skorpió 3-5 (0-3) Gólszerző: Bornemissza Barbara, Fekete Gabriella, Dancs Rebeka illetve Bede Anna (2), Bede Anett (2), Koch Fruzsina Női NB II, Nyugati csoport, 11. forduló KRSE – Atomerőmű SE 5-1 (3-0) Gólszerző: Ferencz Flóra (2), Kiss Patrícia (2), Dura Mercédes illetve Maláti Gréta TFSE-Szertarsport.hu – Viadukt SE 5-4 (3-1) Gólszerző: Bobok Csilla (2), Kós Petra, Janicsek Zsanett, Kovács Szilvia illetve Bajcsy Krisztina, Suhajda Anita, Ferenczi Anna A PTE-ÁOK Petőfi SE – Agenta Girls Szekszárd FC mérkőzés félbeszakadt, miután a hazai csapat létszáma sérülés miatt négy alá csökkent.. A PAFC-Mitre – Kalafa SE és az Univerzum-Tolna Mözs – ELTE-BEAC mérkőzést elhalasztották.  - Simonyi András -