A Skorpió a második félidőben feltámadt, s legyőzte az éllovast
2016.03.26 | 11:24
A Skorpió a második félidőben feltámadt, s legyőzte az éllovast A Gyulai Amazonok nem tudta megtartani kétgólos előnyét Salgótarjánban így a hatalmasat küzdő hazai alakulat fordítani tudott és megérdemelten nyerte meg a 19. forduló rangadóját a női NB II, Keleti-csoportjában. Az Alukontsruktnak esélye sem volt Berettyóújfalunk, a HTE II pedig gyenge játékkal tudott nyerni a Békéscsabai Wanted SC ellen, s tapad az első két helyezettre.   Női NB II, Kelet, 22. forduló   MVFC Berettyóújfalu – Alukonstrukrukt ECS 9-2 (7-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Kovács Ádám – Mező Sándor – Hornyik Máté MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Anita, Kelemen Anett, Tóth Nóra, Tóth Tamara Csere: Kóti Lilla, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Erős Zsanett, Petrik Szilvia, Ugrai Csilla Edző: Trencsényi János  Alukonstrukt: Serbán Apollónia – Malachovszki Dóra, Vasvári Dorina, Balogh Erika, Popovics Tamara Csere: Koczkanics Nóra, Hudák Karolina, Szabó Ivett, Boros Edina Edző: Kis János  Gólszerző: Papp Dóra (2), Roza Viktória (2), Kelenen Anett, Tóth Anita, Tóth Tamara, Petrik Szilvia, Tóth Nóra illetve Boros Edina (2) Az Alukontsrukt híveinek jó hír, hogy Kis János vezetőedzőnek végre négy cserejátékosa is volt, így ha ironizálni szeretnénk azt mondanánk, hogy a szakvezető megtapasztalhatta milyen a bőség zavarával küzdeni.. Pontszerzésre persze nem volt esélyük a vendégeknek, az MVFC már az első félidőben eldöntötte a találkozót, a másodikban azonban csökkent a koncentrációja Tóth Anitáéknak, akik így önmaguknak köszönhették, hogy nem arattak két számjegyű különbségű sikert. Győzelmük persze egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben, s ez gyógyír volt számukra a HTE II elleni hazai vereség után. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hajdúböszörményi TE II – Békéscsabai Wanted SC 5-2 (1-2) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Tóth Szabolcs – Takács István – Harmati László  HTE: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Czégény Zsuzsanna, Farkas Éva, Quirikó Vivien Csere: Mogyorósi Zsuzsanna, Bölömi Ibolya, Pálóczi Krisztina, Sipos Bernadett, Nagy Mária Edző: Quirikó Vivien  Békéscsaba: Domján Viktória – Sugár Ágnes, Simonka Róza, Balogh Viktória, Püski Nóra Csere: Zahorán Kitti, Kis Krisztina Éva Edző: Domokos András  Gólszerző: Quirikó Vivien (2), Farkas Éva, Szilágyi Mariann, Czégény Zsuzsanna illetve Balogh Viktória A sokkal esélyesebb HTE az első játékrészben igencsak mérsékelt teljesítmény nyújtott, talán tudat alatt lebecsülték ellenfelüket Quirikó Vivien tanítványai, amit a Békécsaba megérzett és a szünetben hatalmas meglepetésre 2-1-re a vendégek vezettek. A folytatásban már egy sokkal motiváltabb, harcosabb böszörményi alakulatot láthattak a szurkolók, s Szilágyi Mariann egyenlítése után már csak az volt a kérdés, hogy mikor veszi át a vezetést a hazai csapat. A hajrában Czégény Zsuzsanna majd a találkozó legjobbja Quirikó Vivien is betalált Domján Viktória kapujába, így összességében megérdemelt győzelmet aratott a Hajdúböszörmény. Quirikó Vivien (HTE): - A szezon egyik leggyatrább játékát produkáltuk az első félidőben. Képtelenek voltunk mi diktálni a meccs ritmusát és buta hibákat követtünk el. A második félidőben felráztuk magunkat, odaszögeztük az ellenfelet a kapujához, de a helyzetek száma alapján sokkal nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Így azonban maradt hiányérzetem bőven. A hátralévő mérkőzéseken mindenesetre már nem fog beleférni, hogy akárcsak egy félidőt is átaludjunk. Domokos András (Békéscsaba):  - Az utóbbi mérkőzéseinkhez képest sokat javítottunk a védekezésünkön, ezáltal az első félidőt 2-1-es vezetéssel zártuk (ami könnyen 3-1 is lehetett volna, ha nem rontunk el a félidő vége előtt egy üres kapus ziccert). A második félidő elején még az öltözőben maradtunk, amit ellenfelünk két gyors góllal büntetett. A helyzeteink a második félidőben is megvoltak a győzelemhez, de sajnos nem tudtuk gólra váltani őket. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Skopió SE – Gyulai Amazonok 7-4 (1-3) Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Molnár László – Gordos Árpád Mihály – Varga Patrik Balázs  Skorpió: Terdik Tamara – Mészáros Zsófia Ilona, Pintér Violetta, Koch Fruzsina, Tóth Friderika Csere: Gál Veronika Szandra, Balya Dorottya, Bokor Berill, Ferencz Flóra Franciska, Takács Dorina, Rusz Boglárka Edző: Tóth Zsolt  Amazonok: Csontos Zsanett – Csanálosi Anada, Fülöp Diána, Papp Laura, Erdélyi Angéla Csere: Kurai Nikolett, Perjési Rita, Bálint Rebeka Edző: Molnár Zoltánné  Gólszerző: Balya Dorottya (2), Bokor Berill (2), Pintér Violetta, Gál Veronika Szandra, Ferencz Flóra Franciska Igazi rangadóra került sor az NBII-es bajnokság Keleti-csoportjában, ahol a tabella második helyezett  Skorpió SE Salgótarján a listavezető Gyulai Amazonokat látta vendégül kissé „irreális” időpontban, este 20.00 órakor. Már a mérkőzés elején mindkét csapat saját akaratát próbálta ráerőltetni az ellenfélre, így a nyílt sisakos játék rengeteg gólt, hatalmas mezőnymunkát, néhol durva, ám NBI-be illő belépőket vont maga után. Az első találatra a 4. percig kellett várni, a hazaiak kiválósága, Balya Dorottya helyezte a labdát Csontos Zsanett hálójába. Vendégoldalról hamar jött a válasz, sőt az első félidőben álomszerűen indult az Amazonok játéka. Már az első félidőben fordítani tudtak és kétgólos előnyre tettek szert,  Fülöp Diána és Kurai Nikolett találataival és lehetőségük volt akár a nagyobb arányú vezetésre  is. Azonban a Skorpió nem arról híres, hogy könnyen adja a bőrét, így a második játékrészben mintha kicserélték volna a csapatokat. Elszabadultak az indulatok is, a játékvezetői hármas nehezen tudta kordába tartani a két csapat heves küzdelmét. Hamar kiegyenlített a Salgótarján, ám Perjési Rita újra vezetéshez juttatta a vendégeket. Ekkor jött a hidegzuhany, már ami a gyulai csapatot illeti. Kurai Nikolett sérülése után mentálisan is elfáradtak, így 3 perc alatt 4 találatot is szereztek a hazaiak Ferencz Flóra, Bokor Berill és Gál Veronika révén, megérdemelten otthon tartva a három pontot. Tóth Zsolt (Skorpió): - Az első helyezett láttuk vendégül. Kicsit tartottunk a mérkőzéstől, mert legutóbb egy góllal alul maradtunk a Gyulával szemben, bár akkor a jelenleginél is több volt a sérültünk. A mostani meccsen az első félidőhöz még nem annyira, a másodikhoz viszont már komolyabban állt hozzá a csapat a szünetbeli eligazítás után. Most is bebizonyosodott, hogy nekünk nem nagyon ízlik a kemény játék, de máshogy ezt a találkozót nem lehetett megnyerni, technikailag pedig előrébb vagyunk, mint a vendégek. Felvettük a kesztyűt és a pihenő után meg tudtuk fordítani az eredményt, a második játékrészben bemutatott teljesítménnyel teljes mértékben elégedett lehetek, nem kis különbséggel tudtuk behúzni a három pontot. A folytatásban célunk az első hely megszerzése, szerintem lehet még esélyünk, ezért mindent meg fogunk tenni a hátralévő mérkőzéseken. Gratulálok a csapatnak a fontos győzelemhez, nagyon jó együttest tudtunk két vállra fektetni. Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): - Bosszant a vereség, hiszen kétszer is vezetést szereztünk, illetve 1-3-nál ha berúgjuk  helyzeteinket, akár nagyobb arányú is lehetett volna a félidei eredmény. A második játékrészben rendkívül felszívták magukat a hazaiak, ebből is látszik, ha valaki NBI-es mérkőzésekkel a háta mögött érkezik, sokkal nagyobb iramot tud diktálni. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna, de mivel nem tudtunk teljes kerettel érkezni, így a csapatom játékát sem volt lehetőségem „frissíteni” a mérkőzés folyamán. Bízom benne, hogy a szövetség ilyen késői időpontban nem fog engedni mérkőzéseket lebonyolítani, hiszen bő 4 órás útra este 11-kor haza elindulni nem kellemes dolog. Ahhoz, hogy élvonalbeli klubnak ne legyen internet hozzáférhetőség biztosítva a helyszínen, nem fűznék semmit hozzá. Egyébként Sok ilyen iramú mérkőzés kellene, hogy fiataljaink is bele szokjanak a futsal iramos játékába!