A Ricsilla első osztályú maradt!
2018.06.05 | 18:29
A Ricsilla első osztályú maradt! Kiélezett mérkőzésen, Megyeri Boglárka vezérletével meghosszabbította NBI-es tagságát a Ricsilla női futsal csapata. A Reklám Press Skorpió hazai pályán elért Ricsilla elleni 5-5-ös döntetlen után feljutási reményekkel várta a visszavágót, melyet június 3-án rendeztek meg Répcelakon kora délután. Bede Annáék semmit nem bíztak a véletlenre, épp a salgótarjáni gólfelelős mattolta már a 11. percben Kiss Emília kapuját. Azonban A 20. perctől következtek Megyeri Boglárka percei, aki előbb egy jól eltalált lövéssel, majd egy szép támadás révén megfordította az eredményt. A Skorpió együttesét dicséri, hogy nyomban, egy perccel később egyenlíteni tudott, akkor Takács Dorina érkezett jó ütemben. A kilátogató nézők nem unatkoztak, hiszen felváltva forogtak veszélyben a kapuk, kemény párharcok és technikás futsal jellemezte a találkozót. Az I-re a pontot, a bent maradást érő gólt Marsai Nikoletta egyéni megmozdulása jelentette, akinek góljával 3-2-re nyerte meg a mérkőzést Halmos Máté csapata. A Salgótarján abban bízhat, hogy esetlegesen valamelyik élvonalbeli csapat visszalép a tagságtól, mert abban az esetben őket fogja felkérni a Szövetség az NBI-es szereplésre. Mindkét együttesnek jár a dicséret, látszott, hogy komoly céljaik vannak a következő évben. Ezzel a győzelmével, 8-7-es összesítéssel a Ricsilla tagja a 8 csapatos kvartettet felvonultató első osztálynak, míg a Skorpió SE újra az NBII-ben harcolhatja ki jövőre a feljutást. Női Futsal Osztályozó, második mérkőzés. 2018. június 3. 15.00 Répcelak Sportcsarnok Ricsilla Futsal – Skorpió SE Salgótarján 3-2 (1-1) Gólszerzők: Megyeri Boglárka (2), Marsai Nikoletta illetve Bede Anna, Takács Dorina Ricsilla Futsal: Kiss Emília - Marsai Nikoletta, Orbán Szandra, Megyeri Boglárka, Szűcs Laura Csere: Nagy Bianka, Szegedi Anita, Lehota Szimonetta Skorpió SE: Terdik Tamara - Bede Anna, Bede Anett, Tóth Friderika, Balya Dorottya Csere: Koch Fruzsina, Mészáros Zsófia, Molnár Anett, Takács Dorina Halmos MátéHalmos Máté: - Hosszú szezont tudhatunk magunk mögött. Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk egész évben. Hatalmas sikernek értékelem, hogy négyes döntőig jutottunk a Magyar Kupában. Sokáig reális esélyünk volt a felsőházba kerülésre, de egy hajszállal és néhány rossz mérkőzésünk miatt alsóházba kényszerültünk. Ez megtörte a lendületünket és morálisan is szétesett a csapat. Sajnos kevesen maradtunk és bár azok, akik elutaztak a mérkőzésekre mindent megtettek ugyan, de sok pontot nem sikerült szereznünk. Az osztályozón a Salgótarján ellen két izgalmas mérkőzést játszva sikerült megőriznünk nb1-es tagságunkat. Dicséret illeti a Skorpiókat, hiszen foggal, körömmel harcoltak és bizonyították, hogy számítani kell Velük a jövőben, az élvonalban is. Szeretném megköszönni mindenkinek, aki valamilyen formában hozzájárultak a csapatunk egész éves szerepléséhez. A bajnokságban dolgozó szakembereknek, játékosoknak jó pihenést kívánok a nyárra! Hajrá Futsal!  Hajrá Csigák!