A rendőrlányok visszaverték az egyetemisták rohamait
2016.10.29 | 10:02
A rendőrlányok visszaverték az egyetemisták rohamait A kissé bulváros cím ellenére leszögeznénk, hogy a hatalmas ütközetre nem az utcákon, hanem a parketten került sor, a női másodosztályú futsalbajnokság tegnapi rangadóján. Hiába vezetett az ELTE, a hazaiak fordítani tudtak és értékes győzelmet arattak. Női Futsal NB II, Nyugati-csoport, 6. forduló KRSE – ELTE-BEAC 2-1 (2-1) Soroksári Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Dobó Gábor – Nyekita Benjamin, Bardi Klaudia Barbara KRSE: Benkő Tímea – Balogh Kármen, Dura Mercédes, Vicai Katalin, Tóth Eszter Csere: Miklián Bernadett, Kiss Zsuzsanna, Tóth Csilla, Horváth Dóra, Hugyecz Henriett, Balogh Szilvia, Demeter Dolóresz Edző: Szamosy Csaba ELTE-BEAC: Móczik Alexandra Cintia – Baksai Éva, Tihanyi Tímea, Kovács Szilvia, Nyéki Eszter Csere: Pavlik Júlia, Kókány Regina, Blayer Zsófia, Szőlős Alexandra Jázmin, Lovas Nikoletta, Tatai Krisztina, Szőllősi Júlia, Hajdu Orsolya Edző: Sajben Marcell Gólszerző: Vicai Katalin, Balogh Kármen illetve Szőlős Alexandra Jázmin Az elmúlt 3 hétben nem játszott bajnoki mérkőzést a KRSE, de ez nem jelenti azt, hogy eseménytelenül telt volna számukra a holtidő, hiszen Hollandiában vettek részt a lányok egy nemzetközi tornán ahol a Magyar Rendőrség történetének legnagyobb sikerét érték el a második hellyel. A terveink szerint jövő héten a KRSE csapatát bemutató cikkünkben Szamosy Csaba edző erről az eseményről beszámol majd bővebben is. Bizony a rendőrcsapat komoly tényező lett a női futsalban. Megnéztük őket többször is, és nagyon jó véleményünk van róluk. Kiváló sportemberek alkotják keretüket, akik hetente kétszer járnak edzésre, ami nem egyszerű feladat, hiszen többen vannak közülük olyanok, akik másod és harmad-állást is vállalnak. Ám a futsalt annyira szeretik, hogy vállalnak érte minden áldozatot. Talán ezért is ennyire összetartó és egységes a társaság, és ki lehet jelenteni, hogy sikeres is. Újoncként jelen pillanatban második helyen állnak a Nyugati csoportban, ami nagyszerű teljesítmény. Büszke lehet tanítványaira a roppant szimpatikus trénerük. A tegnapi napon az ELTE-BEAC volt az ellenfelük és egy taktikus mérkőzésen nyertek 2-1-re az egyetemisták ellen. A papírforma pedig vendégsikert ígért  - heti tippelőnk Horváth Csenge is rájuk adta voksát - hiszen Sajben Marcell keretében több élvonalbeli rutinnal rendelkező futsalos van, és az összeszokottság is mellettük szólt. A 2. percben meg is szerezte a vezetést az ELTE, Vicai Katalin talált saját kapujába, de a nagy lővőerővel rendelkező játékos mentalítására jellemző, hogy hamar túltette magát a történteken és a félidő közepén egy távoli átlövéssel egyenlített. A 14. percben a KRSE Balogh Kármen góljával átvette a vezetést, de ekkor még kevesen voltak azok, akik úgy gondolták, hogy  az eredmény a szünet után már nem fog változni. Nyéki Eszterék mindent megtettek az egyenlítés érdekében, még a vészkapus formációt is bevetette trénerük, de Benkő Tímea lehúzta a rolót, remekül teljesített a nagyszerű képességű hálóőr. A hazaiak persze nem csak védekeztek, hanem ők is sokszor veszélyeztették ellenfelük kapuját, de a másik oldalon sem lehetett panasz a kapusokra. Nem szerzett gólt, de feltétlenül ki kell emelnünk Dura Mercédest, aki jó szokásához híven ezúttal is csúszott-mászott, sokat gürizett és futóteljesítményére sem lehet panasz.  Kulcsemberről van szó, aki a bajnokság kezdete óta magas szinten teljesít. Kiegyenlített találkozó volt, ahol szerencse is kellett a KRSE sikeréhez, de sokat tettek annak érdekében, hogy Foruna Istenasszony mellettük tegye le voksát. Az egyetemisták a mostani bajnokságban eléggé rapszodikusan szerepelnek, előrelépésükhöz az kell, hogy ne hullámozzon ennyire a formájuk. Szamosy Csaba (KRSE): -A találkozó egy perces gyászszünettel kezdődött a héten tragikus körülmények között elhunyt kollégánk, Pálvölgyi Péter emlékére. Szeretnénk itt is kifejezni csapatunk nevében őszinte részvétünket a gyászoló család számára. Maga a mérkőzés nem hozott szép játékot, az első félidőben esett három gól jelentette a végeredményt. Inkább a küzdelem dominált, de azért adódtak helyzetek szép számmal mindkét oldalon. Külön kiemelném Benkő Tímea kapusunkat, aki kisebb combizom szakadása ellenére vállalta a mérkőzést és kijelenthetem, hogy ő nyerte meg számunkra a mérkőzést. Sok sikert kívánok a továbbiakban az ELTE csapatának!