Tovább száguld a Tóalmás
2021.02.25 | 21:00

Érdekesnek bizonyult a 12. forduló a női futsal NBII-ben. A Miskolc simán, három gólos különbséggel nyerte a Dévaványa elleni rangadót, ám a Ványa továbbra is az élen van. Magabiztos győzelmet aratott a Tóalmás és a Mezei-Vill is, Nyugaton pedig a Málta simán verte a Kelent. Hatgólos meccsen verte az ELTE a Dunaújvárost, ezzel lépkednek előre a tabellán, a Viadukt pedig az Atomerőmű SE-t győzte le, ezzel a paksiak továbbra is utolsók. Sajnos újabb olyan szezon elé nézünk, amikor nem annyi csapat fejezi be a bajnokságot, ahány elkezdte, hiszen a Kalafa SE visszalépett a további küzdelmektől.

Edző: Németh László

Gólszerzők: Mészáros (11'), Bali (19'), Takács (32'), illetve Képes (4'), Véglás (7'), Szabó B. (20', 22', 35'), Békés (30'), Stefkó (40')

Szabó Boglárka leigazolása óta újult erőre kapott a tóalmási alakulat, erősebbnél erősebb ellenfeleket győznek le, helyenként sima három pontokat szerezve. A két csapat októberi találkozóján egy góllal győzedelmeskedett a most vesztes fél, de úgy látszik, a vendégek pedig szárnyalnak, mintha semmi nem tudná őket megállítani. Vajon a Miskolc lesz az áttörhetetlen fal a hétvégén?

Németh László, SK Tóalmás: - Az elején kissé meglepett minket a hazaiak játéka, de elég jól reagáltunk rá. Sajnos az első félidő közepén volt némi probléma a védekezésünkben és a helyzeteink is kimaradtak, de a második félidőre rendeztük a dolgainkat.

Miskolci Vénusz - Dévaványai SE 3-0 (2-0)
2021.02.20., Miskolci Városi Sportcsarnok
Vezette: Kátai - Skarupa - Dr Vigh

Miskolci Vénusz: Putnoky - Végh, Kovács Al., Szunyogh, Gyarmathy
Csere: Vámos, Galambvári, Varga E., Váradi, Visnyánszki, Varga N., Lamos, Zékány, Kovács An.
Edző: Volodymyr Kolok

Dévaványai SE: Szabó A. - Balogh, Nagy, Kurai, Furka
Csere: Szabó T., Zeller, Bereczki, Molnár, Tóth, Kasznár, Kovács K.
Vezetőedző: Tanács Zoltán

Gólszerzők: Nagy (3', öngól), Varga (13'), Kovács Al. (32')

Sárga lap: Szabó T. (31')

Idei harmadik rangadóját játszotta már a Miskolci Vénusz és a Dévaványa, és hiába képvisel hasonló játékerőt a két csapat, egyik idei találkozójuk sem volt a gólok szempontjából szoros. Ezzel a győzelemmel a Miskolc tartja a lépést a tabellát vezető Dévaványával, noha Tanács Zoltán lányai egy meccsel kevesebbet játszottak. A Vénuszt pedig a többi csapat üldözi szorosan, igen kiegyenlített az idei NBII Keleti csoportja, hiszen a Csorvás kivételével, akik az idei szezonban még nem tudtak pontokat szerezni, nagyon kicsi a különbség a gárdák között, mind pontok, mind játék szempontjából.

A Miskolc jóvoltából pedig, mint azt megszokhattuk, itt megnézhetik a mérkőzés összefoglalóját:

MVFC Berettyóújfalu - Csorvási SK 4-1 (4-0)

Vezetőedző: Melich Viktor

Gólszerzők: Petrik (1', 16', 18'), Tóth (19'), illetve Sánta (30')

Sárga lap: Lengyelné Abdai (3')

Megtörte rossz szériáját a Mezei-Vill csapata, hiszen zsinórban négy meccsen nem tudtak győzelmet aratni, ebből az utolsó három találkozón vereséget is szenvedtek. De ez már a múlté, hiszen a berettyóújfalusi gárda magabiztosan 'hozta a kötelezőt', és többek között Petrik Szilvia mesterhármasával legyűrte a pont nélkül utolsó csorvási lányokat. Ezzel a Mezei továbbra is tapad az élbolyra, ráadásul még három találkozójuk hiányzik, hogy minden meccs le legyen játszva, így még könnyen változhat a sorrend, ha a csapatok bepótolják a hiányzásaikat.

Vezetőedző: Soltész Levente

Dunaújváros: Szabó Zs. - Somogyi, Sraj, Pasker, Szabó Al.
Csere: Gulyás, Szpisjákné
Vezetőedző: Vígh György

Gólszerzők: Megyesi (5', 21'), Hatala (19'), Mészáros (29'), illetve Pasker (36'), Szabó (37')

Fontos meccset nyert az ELTE, így továbbra is versenyben vannak a dobogóért, sőt, akár a bajnoki címért is, hiszen számos találkozót kell még bepótolnia az egyetemi csapatnak. Ám úgy tűnik, Soltész Levente csapata nagyon összeállt, hiszen sorozatban aratják a győzelmeket, ha ez a teljesítmény így folytatódik, komoly eredményt érhetnek el. Vígh Györgyék pedig idén eddig felemás játékképet mutatnak, de ettől még ugyanúgy megvan az esélyük a dobogóra, hiszen minimális a pontbeli különbség a csapatok között. Ehhez azonban a következő találkozón kicsit hamarabb kell felébredniük.

A mérkőzésről a hazaiak készítettek összefoglalót, ezt itt megtekinthetik.

Soltész Levente, ELTE-BEAC: - Örülök a csapat teljesítményének, nagyon fegyelmezett és tudatos játékot játszottunk. Igaz a végére elfogytunk és már nem koncentráltunk eléggé. Ezt ki kell nőni, mert okozhat problémát a jövőben. Összességében továbbra is azt gondolom, hogy jó úton haladunk. Dolgozunk tovább.

Edző: Gendur Gábor

Gólszerzők: Béres (3', 16', 27'), Kelemen (10', 22'), Fekete (35')

Sárga lap: Béres (10')

Kissé tartalékos Kelent látott vendégül a hihetetlenül jó szériában lévő, ezzel zsinórban az ötödik meccsét megnyerő Máltai SE. Ezt ki is használták, Béres szokásos találatainak egyikével már a harmadik percben vezetést szereztek a hazaiak, ezt az első félidőben három gólosra tudták növelni. A második játékrészben is hasonlóan alakult a játék képe, a zöld-fehérek a mai napon nem tudták megszorongatni vendéglátójukat.

Gendur Gábor, Kelen SC: - Nem voltunk könnyű helyzetben, akárcsak az őszi meccsünkön, most is kapus nélkül, egy cserével érkeztünk. Ehhez képest az egész meccsen nálunk volt jóval többet a labda, mi próbáltunk játszani, de masszív-passzív ellenfelünket nem tudtuk feltörni, ők pedig kihasználták a hibáinkat. Sajnos a legnagyobb helyzeteink is kimaradtak, csalódottak voltunk, de az 5 a 4 elleni játékunk gyakorlás nélkül is kifejezetten tetszett.

Viadukt SE Biatorbágy - Atomerőmű SE 4-2 (3-2)

Vezetőedző: Horváth György

Gólszerzők: Suhajda (3'), Bozsik (13'), Mosolics (14'), Tóth (34'), illetve Marosi (10'), Boda (17')

Sárga lap: Trapp (37')

Igazán szoros és fordulatokkal teli találkozót játszott egymással a Viadukt és a paksi Atomerőmű SE. A vezetést már a harmadik percben megszerezték a hazaiak, de nem tartott igazán sokáig, hiszen a tizedik percben már ki is egyenlítettek a vendégek. Ezután gyakorlatilag eldöntötték a találkozót Ferenczi Annáék, hiszen két perc alatt két találatot tudtak szerezni a 13. és a 14. percben. Boda góljával ugyan még szépítettek a vendég paksiak, ám az első félidőben ezután már nem változott az állás. Végleg a 34. percben dőlt el a találkozó, Tóth Krisztina szerezte meg a csapata negyedik, illetve a mérkőzés utolsó gólját.