A jobb helyzetkihasználás döntött a vendégek javára
2016.11.13 | 13:34
A jobb helyzetkihasználás döntött a vendégek javára Tabellaszomszédok csatájával folytatódott a női futsal NB I-es bajnokság. A harmadik Tolna- Mözst fogadta a negyedik Göcsej SK. A találkozón a pontosabban és helyzeteit jobban kihasználó vendégek nyertek. Göcsej SK Sport 36-Brandmission Tolna Mőzs 1-5 (1-2) Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Stárics R., Egyed P., Halász G. Göcsej SK: Kiss - Marsai, Orbán, Boda, Megyeri, Csere: Fábián, Németh, Nagy, Lehota, Horváth, Reider, Edző: Major Gábor Tolna-Mözs: Ősz - Varga, Sydorenko, Polischchuk, Shulha, Csere: Heitzmann, Maláti, Edző: Volodymyr Kolok Gólszerzők: Marsai ill. Polischchuk, Varga, Sydorenko (3) A vendég tolnaiak három ukrán válogatott játékossal a keretükben érkeztek, míg a hazaiaknál a sérüléssel bajlódó Kiss Emília vállalta a játékot. A találkozó első öt perce az ismerkedéssel telt. Az ötödik percben Polischchuk szerzett vezetést a Tolnának, majd a kilencedikben Varga duplázta meg az előnyüket (0-2). Szinte a középkezdésből szépített a Göcsej. Marsai centerezett és egy lefordulás után bombázott a hálóba (1-2). A gól meghozta a hazaiak lendületét és egyre többször veszélyeztettek. A félidő hajrájában kétszer is kapufát lőttek a hazaiak, majd az utolsó percben a vendégek is megzörgették a felső lécet. A nagyszünetre maradt az egygólos vendégvezetés. A második félidő hazai helyzetekkel kezdődött, köztük egy újabb Marsai kapufával. A 25. percben Sydorenko egy pontrúgásból növelte a vendégek előnyét (1-3). A hazaiak nagy erőket mozgósítottak, hogy közelebb kerüljenek ellenfelükhöz, de a kapu előtt akadozott a játékuk. A 36. percben Sydorenko kétszer is betalált és ezzel végleg eldöntötte a rangadó kimenetelét (1-5). A lányok harcoltak, küzdöttek, de a pontosabban és eredményesebben játszó vendégek ellen nem találták az ellenszert. Major-GaborMajor Gábor: - Addig, amíg a helyzeteinket nem értékesítjük, addig nem tudunk előbbre lépni. Sajnos egy-két egyéni hiba eldöntötte a mérkőzést. Az eredmény nem adja vissza a küzdelmet. Ekkora különbség ma nem volt a csapatok között. Amint javul a támadás befejezésünk, akkor egy másik szintre léphetünk.   14528264_10211058956776461_361683112_nVolodymyr Kolok: - Nehéz volt itt játszanunk, mert nagy a tér és hosszú volt az út és emellett nem volt sok játékosunk. Nehéz mérkőzést vártunk és egy jó ellenfelet sikerült legyőznünk. Boldog vagyok, hogy megnyertük a találkozót! Szeretnék gratulálni az ellenfelünknek, hiszen nagyon jól játszottak, csak a mi lányaink sokkal tapasztaltabbak a zalaiaknál.  Jóna István IMG_9818