A HTE magabiztosan nyerte a hajdúsági derbit
2016.02.12 | 20:26
A HTE magabiztosan nyerte a hajdúsági derbit A Hajdúböszörményi TE imponáló magabiztossággal győzte le a DEAC-ot a női NB I, 16. fordulójának, csütörtökre előrehozott mérkőzésén. A hazaiak ezúttal nem tudták megismételni a Tolna és a Szekszárd ellen látott formájukat, így az újabb bravúr már nem jött össze Radics Ágiéknak.                   Női NB I, 16. forduló   DEAC – HTE 4-8 (1-4) Debreceni Egyetemi Sportaréna, 150 néző Játékvezetők: Kövér Tamás - Szűcs László - Forgács Krisztián DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa - Radics Ágnes Mariann, Dancs Rebeka, Horváth Viktória, Horváth Renáta Csere: Balla Anikó, Erdős Edina, Bokor Adrienn, Antal Anita, Kota Gabriella, Gődér Szilvia Edző: Sólyom Attila HTE: Torma Lilla - Tóth Barbara, Tell Zsófia, Nagy Ágnes, Pádár Anita Csere: Horváth Eszter, Sándor Zita, Halászi Kinga, Benkő Mónika, Sebestyén Györgyi, Fogl Katalin Edző: Simonyi András Gólszerző: Horváth Viktória (2), Balla Anikó, Radics Ágnes Mariann illetve Pádár Anita (3), Benkő Mónika (2), Nagy Ágnes (2), Sebestyén Györgyi Remek hangulatban, DEA C-góllal kezdődött a hajdúsági derbi miután Horváth Viktória mesterien lőtte ki a hosszú sarkot. Szerencsére Benkő Mónika rövid időn belül válaszolni tudott, s utána egyre nagyobb mezőnyfölénybe került a vendégcsapat, de a szervezett hazai védelem a 15. percig állta rohamokat. Ekkor - a futsalválogatott oszlopos tagja- Radics Ágnes utolsó emberként elvesztette a labdát, amire Pádár Anita lecsapott, s magabiztosan értékesítette a ziccert. A bekapott gól nagyon megfogta a hazaiakat, s Nagy Ágnes a szünetig kétszer is mattolni tudta Kósa Viktóriát, így a szünetben 4-1-re vezetett a Hajdúböszörmény.

12745947_972324569526791_6454556559148847670_n

A második játékrész sokáig HTE-örömjátéknak tűnt, szebbnél-szebb gólokkal, szurkolóiknak is játszva Sebestyén Györgyi, Pádár Anita és Benkő Mónika tovább növelte az előnyt, így már 7-1-re vezettek, a DEAC azonban nagyot küzdve három perc alatt háromszor is betalált a remekül védő Tormát váltó indiszponáltnak tűnő Horváth Eszternek, a végszó azonban Pádár Anitáé volt, aki önmaga harmadik gólját szerezve beállította a 8-4-s vendégsikert. A vártnál könnyebb mérkőzésen biztosan nyertek a Simonyi-tanítványok, s így ismét éllovasként készülhetnek az Astra elleni nehéznek ígérkező összecsapásra. Sólyom Attila (DEAC): - Az előző két mérkőzésen nyújtott jó játékunkat nem tudtuk megismételni, elsősorban a védekezésünk esett szét. A biztos vezetés tudatában kiengedett az ellenfél, de már vagyunk olyan jó csapat, hogy ezt a listavezető sem engedheti meg ellenünk. Ha 4-7 nél belőjük a ziccereink felét, akkor izgalmasabbá tehettük volna a végjátékot. A 15 éves Horváth Viki 2 góllal mutatkozott be az élvonalban. A HTE rutinja és hosszabb kispadja döntőnek bizonyult, megérdemelten vitték el a 3 pontot. Jól jön egy kis pihenő a csapatunknak, aztán jöhet a két számunkra fontos meccs. Simonyi András (HTE): - Az első perceket átaludtuk, nehezen lendültünk bele, de Benkő Mónika egyenlítése után rájöttek játékosaink milyen rendezvényen vannak, s fokozatosan ráerőltettük akaratunkat ellenfelünkre. Élmény volt nézni 7-1-ig játékunkat, aztán volt egy háromperces megmagyarázhatatlan rövidzárlatunk, s az ekkor látott mentalítást szeretném kiirtani futsalosainkból. Méltatlan volt hozzánk, de a hajrában Pádár Anita feltette koronát addigi teljesítményére. Ezúttal Torma Lilla mellett a támadóinkkal lehettem elégedett, de az Astra ellen mindenkinek rá kellene tenni vasárnap egy lapáttal, mert ha nem tudunk 40 percig koncentrálni súlyos vereség elé nézünk. Dicséret illeti a játékvezetőket, akik példamutató módon, hiba nélkül működtek közre.  A Final Fourra a keretet az Astra meccs után hirdetem ki, a tegnapi meccs választ adott számomra sok mindenre, már nagyjából tudom kik azok akiket be fogok nevezni, annyit mondhatok, hogy a legjobb formában lévő, leginkább csapatemberekre fogok számítani.