A HTE II visszavágott a Skorpiónak
2015.11.11 | 21:06
A HTE II visszavágott a Skorpiónak   A női NB II, Keleti-csoportjában az MVFC Berettyóújfalu egy pontot tudott szerezni az éllovas Gyulai Amazonok otthonában, a HTE II legyőzte régi mumusát, a ST. Mihály pedig kilenc góllal múlta felül a derekasan küzdő Alukontruktot. Női NB II, Keleti-csoport, 10. forduló ST. Mihály SC – Alukontsrukt ECS 11-2 (6-1) Deszki Sportcsarnok Játékvezetők: Hegyesi Gábor – Vincze Balázs – Wittmann Sándor  ST. Mihály: Jankulár Zita – Baksa Katalin, Géczi Bettina, Fehér Zsuzsanna, Redetzky Andrea Csere: Horváth Melinda, Szolga Judit, Börcsök Ágota, Dékány Dóra, Seprenyi Dóra Ilona, Szabó Bernadett, Varga Zsuzsa Edző: Hódi Zsuzsanna Alukonstrukt: Serbán Apollónia – Malachovszky Dóra, Popovics Tamara, Hudák Karolina, Balogh Erika Csere: Vasvári Dorina, Szabó Ivett Edző: Makay Robin Gólszerző: Baksa Katalin (7), Géczi Bettina (2), Dékány Dóra, Börcsök Ágota illetve Vasvári Dorina, Balogh Erika Baksa Katalin teljesítményéről mindent elárul az, hogy hétszer is betalált az Alukontsrukt hálójába. Egyszerűen képtelenek voltak őt semlegesíteni a nyíregyháziak, akiknek így esélyük sem volt a pontszerzésre. Katalinnak szinte minden sikerült, nagyon elkapta a fonalat, nyugodtan ki lehet jelenteni döntő érdemei voltak csapata sikerében. Pedig nem játszott rosszul a vendégcsapat, több ígéretesnek tűnő helyzetet kialakítottak, de a befejezésekkel hadilábon álltak. Ezt an luxust azonban nem engedhetik meg maguknak még az NB II-ben sem, így aztán a Hódi-tanítványok sikere teljesen megérdemeltnek tekinthető. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): Lendületesen, magabiztos játékkal kezdtük a mérkőzést, gyorsan szerzett góljainkkal megleptük ellenfelünket. A szünet után kapkodó játékunkkal magunkra húztuk a nyíregyháziakat, akik a nagyarányú különbség ellenére is végigküzdötték becsülettel a mérkőzést. Győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Makay Robin (Alukonstrukt): Ezen a mérkőzésen végre már sok helyzetünk volt, ami nekünk előrelépés is egyben. A következő feladat ezeket értékesíteni is! Gratulálunk az ellenfélnek! ------------------------------------------------------------------------------------------ Gyulai Amazonok – MVFC Berettyóújfalu 3-3 (1-1) Gyula, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Belicza Bence Péter – Sándor Gergő – Vágási Pál Amazonok: Csontos Zsanett – Molnár Ágnes Irén, Fülöp Diána, Papp Laura, Perjési Rita Csere: Deák Márta, Szilágyi Zsanett, Pilán Timea, Erdélyi Angéla, Csanálosi Anada, Bálint Rebeka Edző: Molnár Zoltánné  MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Tamara, Tóth Anita, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Pozsgai Kitti, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Kóti Lilla, Ugrai Csilla, Erős Zsanett Edző: Trencsényi János Gólszerző: Fülöp Diána, Papp Laura, Erdélyi Angéla illetve Tóth Nóra (2), Papp Dóra Berettyóújfaluban már megmérkőzött egymással a két alakulat, akkor 4-2-re a Gyulai Amazonok győzött, így a vendégek fogadkoztak, hogy a visszavágón ők fogják megtréfálni riválisukat. A mérkőzés eleje kísértetiesen hasonlított a Berettyóújfaluban lejátszotthoz, a vendégcsapatnak mindössze 40 másodperc kellett ahhoz, hogy vezetést szerezzenek Tóth Nóra révén. Viszonylag hamar jött a válasz, Fülöp Diána átlövése egalizálta az eredményt. Az első félidőben inkább mezőnyben volt hatalmas munka, Pozsgai Melinda és Csontos Zsanett kapuját csupán néhány átlövés veszélyeztette, melyeket könnyedén hárítani tudtak. A második játékrészben Papp Dóra ismét vezetéshez jutatta a berettyói alakulatot a mérkőzés 27. percében, de fél perc sem kellett ahhoz, hogy Papp Laura gyönyörű gólja után minden ugyanott folytatódjon, ahogyan percekkel azelőtt. A második félidő közepén hazai fölény alakult ki, ám gólra nem tudták váltani helyzeteiket a gyulai lányok. A vendégek támadásait rendre blokkolni tudta a hazai védelem, illetve a kiválóan védő Csontos Zsanett, ám egy szép szóló után Fülöp Diána adott jó ütemű passzt Erdélyi Angélának, aki a mérkőzés utolsó 4 percében vezetéshez jutatta az amazonokat- a mérkőzésen először-. Erre a gólra is hamar érkezett a válasz, Tóth Nóra megszerezte a második gólját is, beállítva az igazságosnak mondható 3-3-as végeredményt. Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): A Berettyóújfalu ellen mindig nehéz és kemény mérkőzésre számítunk, és ez most sem volt másképp. Úgy gondolom, a mi csapatunkból meghatározó játékosok nem tudták hozni a tőlük elvárható teljesítményt, és fontos pillanatokban döntöttek rosszul.  Mindenképpen ilyen mérkőzések járulnak ahhoz hozzá, hogy fejlődni tudjunk a jövőben. Igazságos döntetlen született, azonban kiemelném mindkét csapat kapusának teljesítményét ezen a mérkőzésen! Dolgozunk tovább, bízom benne, hogy ezt a nagyon szép számú hazai közönséget egyre jobb játékkal tudjuk megörvendeztetni. Trencsényi János (MVFC): Gratulálok mindkét csapatnak! Én azt gondolom hogy ebben a fordulóban ez volt a rangadó, a Gyulai Amazonok és a mi játékosaink is mindent megtettek a győzelemért és ebből egy nagyon jó meccs kerekedett ki a helyzetek és a játék képe alapján reális eredmény született. ------------------------------------------------------------------------------------------ Hajdúböszörményi TE II – Skorpió SE 4-1 (2-0) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont, 100 néző Játékvezetők: Erdélyi Tamás – Erdélyi Péter – Tóth Gábor  HTE: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Mogyorósi Zsuzsanna, Farkas Éva, Quirikó Vivien Csere: Bölömi Ibolya, Czégény Zsuzsanna, Szilágyi Szilvia, Pálóczi Krisztina, Sipos Bernadett, Nagy Mária Edző: Quirikó Vivien Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, Ferencz Flóra Franciska, Szklenár Kitti Csere: Terdik Tamara, Balya Dorottya, Bokor Berill, Mészáros Zsófia Ilona, Takács Dorina Edző: Tóth Zsolt Gólszerző: Cseh-Rusz Bianka (öngól), Szilágyi Mariann, Quirikó Vivien, Bölömi Ibolya illetve Ferencz Flóra Franciska  A HTE NB I-s csapata 4-1-re legyőzte a DVTK-t, így érthető, hogy rendkívül jó hangulatban kezdődött a mérkőzés. A vendégcsapat esélyeit rontotta, hogy Bede Anett eltiltás, Bede Anna pedig sérülés (jó hír, hogy várhatóan márciusban már hadra fogható lesz a gólgyáros) miatt nem állt a Bocskai Katonái szurkolócsoporttal és a HTE I vezetőedzőjével jó kapcsolatot ápoló Tóth Zsolt rendelkezésére. Az első gól ugyan öngólként került be a jegyzőkönyvbe, mi azonban inkább Farkas Éva érdemeit emelnénk ki, hiszen az ő közreműködése után került be a Skorpió kapusáról a labda a hálóba. A 8. percben megszerzett vezető találat után sem beszélhettünk sziporkázó játékról, de a küzdelemre nem lehetett panasz. A HTE játékosai kúsztak-másztak, nem ismertek elveszett labdát, s ez a harcmodor cseppet sem ízlett a salgótarjániaknak. Próbálkoztak ugyan becsülettel az egyenlítés érdekében a vendégek, de Tóth Renáta kitűnő formában védett. Egyre türelmetlenebbé váltak Balya Dorottyáék, akik az első félidő hajrájában már kétgólos hátrányban voltak, miután Szilágyi Mariann szépségdíjas találattal növelte a hazai csapat előnyét (2-0). Nagyon elszánt vendégcsapat érkezett a folytatásra, a HTE II azonban okosan és taktikusan őrizte előnyét, egészen a 32. percig, amikor Ferencz Flóra Franciska szépíteni tudott. Visszajött ugyan a meccsben a Skorpió, de a hajrában Quirikó Vivien és Bölömi Ibolya találata megpecsételte sorsukat. Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Böszörmény, s egyre közelebb kerül a Gyulai Amazonokhoz a tabellán. Quirikó Vivien (HTE II): Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! HA játékban nem is, de akaratban és hozzáállásban végre azt nyújtottuk, ami egy ilyen mérkőzésen szükséges! Remélem, hogy ez az elkövetkező meccseken is így lesz és mellette a támadójátékunk is javulni fog. Egyuttal köszönjük a kilátogató nézők, szurkolók biztatását! Tóth Zsolt (Skorpió): Nagyszerű szurkolótábor előtt, küzdelmes mérkőzésen maradtunk alul. Megérdemelten nyert a HTE, sajnos a helyzetkihasználásunkkal problémák adódtak ez okozta vesztünket. Céljaink azonban nem változtak, ennek mentén megyünk tovább, s remélem a következő mérkőzésen javítani fogunk.