A HTE II és a Csömör sem botlott
2016.11.27 | 19:06
A HTE II és a Csömör sem botlott A női NB II szombati mérkőzésein nem borult a papírforma, a HTE II és a Csömör is legyőzte soros ellenfelét, de legyőzöttjeik sem lehetnek elégedetlenek mert amíg bírták szusszal egyenrangú ellenfélnek bizonyultak. Női NB II, Keleti csoport, 9. forduló   Hajdúböszörményi TE II – Gerjeni Sport Klub 11-2 (4-0) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont, 100 néző Játékvezetők: Berettyán Zoltán – Forgács Krisztián – Takács István   HTE: Varga Linda – Bölömi Ibolya, Mogyorósi Zsuzsanna, Pálóczi Krisztina, Sipos Bernadett Csere: Nagy Anikó Andrea, Nagy Mária, Mága Alexandra, Balla Anikó, Malachovszki Dóra, Quirikó Vivien Edző: Quirikó Vivien, Berta László   Gerjen: Marosi Julianna – Marosi Ildikó, Grill Zita, Orbán Rebeka, Klézli Szandra Csere: Balogh Gréta, Magyarné Horváth Zsuzsanna Edző: Horváth György   Gólszerző: Balla Anikó (2), Malachovszky Dóra (2), Nagy Mária (2), Mága Alexandra (2),  Nagy Anikó Andrea (2), Mogyorósi Zsuzsanna illetve Grill Zita (2) A papírformának megfelelően magabiztosan nyert a HTE II, a tartalékosan felálló ugyanakkor becsülettel küzdő Gerjeni SK ellen. A vendégek 9 percig őrizték meg kapujukat a góltól, aztán a DEAC-tól nyáron igazolt Balla Anikó szerezte meg a vezetést a Hajdúböszörménynek. A nagy iramot diktáló hazaiak a félidő hajrájában felőrölték ellenfelüket és a szünetben már négygólos előnyre tettek szert. A második játékrészben sem vett vissza a tempóból a házigazda, s külön öröm volt szurkolótáboruknak, hogy tizenéveseik is alaposan kivették részüket a gólgyártásból. Nem lehet elmarasztalni a gerjenieket sem, a két szerzett találatuk is mutatja volt bennük tartás, s legerősebb összetételükben bizonyára nagyobb ellenállást tudtak volna tanúsítani. A HTE II jelenleg sokkal nagyobb játékerőt képvisel náluk, így szégyenkezésre nincs okuk. Quirikó Vivien: - A győzelem volt a cél ezen a találkozón, örülök, hogy ez ilyen nagy arányban sikerült, sokszor tetszetős játékkal. Külön gratulálok fiataljainknak a gólokhoz!   Horváth György (Gerjeni SK): - Hosszú út után 10 percig tudtuk tartani a hazai rohamokat. A HTE végig nagy iramot diktált, gyors, sokmozgásos játékot játszott, amit erővel nem bírtuk. Ami pozitív, hogy végig küzdötték a lányok a meccset, amit a két szerzett gól jelez. Gratulálunk a hazai csapatnak és a szimpatikus szurkolótábornak!   Női NB II, Nyugati csoport, 9. forduló   PAFC-Mitre – RFC Csömör 3-9 (0-2) Piliscsaba, VM KASZK Szakképző Iskola Játékvezetők: Dombai Szilveszter – Drótár Péter – Oláh Ferenc   PAFC: Kiss Réka – Prohászka Míra, Héjja Krisztina, Eigner Maggy, Kiss Eszter Csere: Peregovics Laura, Cserős Alexandra, Aknai Beatrix, Gáspár Zsófia, Pintér Denissza Edző: Sersztnyev Richárd   Csömör: Lengyel Zsanett – Dohány Rita, Orbán Csilla, Molnár Judit, Nagy Szabina Csere: Botka Bernadett Johanna, Kakuk Anikó Edző: Tóth László   Gólszerző: Prohászka Míra (2), Héjja Krisztina illetve Dohány Rita (3), Nagy Szabina (3), Molnár Judit (3)   Minden elismerést megérdemelnek a hazai játékosok, hiszen 17 percig tartották a döntetlent a listavezető ellen, ami megsüvegelendő teljesítmény. Voltak lehetőségeik a gólszerzésre is, de Lengyel Zsanett aki ezúttal nem a mezőnyben hanem a kapuban kapott lehetőséget a bizonyításra Tóth Lászlóról hárította ezeket a próbálkozásokat. Kicsit görcsösnek tűntek a csömöriek, egészen a félidő hajrájáig aztán gólgyárosuk Dohány Rita  kétszer is betalált Kiss Réka hálójába, ami idegnyugtatóként hatott a számukra. A fordulást követően feljavultak a vendégek, s kezdtek elhúzni Héjja Krisztina révén szépítettek a piliscsabaiak, de utána megrázta magát a Nyugati csoport elsője, s fokozatosan elhúzott, s végül hatgólos sikert aratott. Dohány Rita mellett, a kitűnően játszó Molnár Judit és Nagy Szabina is triplázott, a túloldalon az egyre jobb formát mutató Prohászka Míra két találata is figyelemre méltó.   Sersztnyev Richárd (PAFC): - Sok alapvető dologban hibáztunk, ezt pedig egy listavezető csapat megbünteti, viszont ma is sok jó periódusunk volt, erre fogunk építeni és egyre jobbak leszünk, ebben biztos vagyok!   Tóth László (Csömör): - Kapus nélkül, picit létszámhiányosan tudtunk kiállni erre a meccsre, de szerencsére hoztuk a kötelező három pontot. Az első félidőben akadozott kicsit a játék, túlzottan feszültek voltak a lányok,de a vezetés megnyugtatta a csapatot, innentől kezdve egyértelmű volt, hogy nyerni fogunk. Sok sikert a hazaiaknak, jól jön nekünk most a pihenő!