A HTE elvette a Tolna veretlenségét
2016.01.25 | 01:08
A HTE elvette a Tolna veretlenségét Hajdúböszörményi TE - Brand Mission – U-Light Tolna-Mözs 3 - 2 (2-1) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Takács István, Erdélyi Tamás, Kriston Tamás Hajdúböszörmény: Torma - Tóth, Tell, Nagy, Pádár Csere: Demeter, Herczeg, Sándor, Sebestyén, Benkő, Szabó Edző: Simonyi András Brand Misson – U-Light Tolna-Mözs: Vincze– Hodován, Varga, Megyes, Folk Csere: Ősz- Buchmüller, Fábián, Ferenczi, Bozsik, Maláti D, Orbán Edző. Frank Tamás Meglepetésre nem volt telt ház Hajdúböszörményben, mintegy száz néző látogatott ki a mérkőzésre. Mindkét oldalon ideges, kapkodó játékkal kezdődött a mérkőzés, igazán nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki. Az első gólra a 7. percig kellett várnunk, akkor Folk Zsuzsi szerzett labdát a pálya közepén, szépen indította a jobb szélen Maláti Dalmát, akinek pontos centerezését Folk Zsuzsi váltotta gólra (0:1). Még ebben a percben egyenlítettek a hazaiak. A vendégek nem tudtak felszabadítani, Benkő éles szögből lőtte ki a bal felsőt (1:1). A folytatás sem hozott nagyobb színvonalú játékot, enyhe mezőnyfölényben a Tolnának, de igazán nagy helyzetek nem alakultak ki a kapuk előtt. A félidő derekán Frank Tamás kapust cserélt, Vincze Anikó helyéra Ősz Csenge állt be. Az utolsó öt percben megélénkült a játék, mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek, de vagy a kapusok voltak a helyükön, vagy a gólhelyzetbe került játékosok (Folk, Pádár) nem tudták gólra váltani helyzetüket. Az utolsó percben a HTE kapuja előtt adódott egymás után két nagy lehetőség is, de Torma mindkétszer hárított. A HTE büntetett, Megyes Ági eladott labdájából Nagy Ági szerzett gólt (1:2). A végén még szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, de Megyes Ági lövését védte a HTE kapusa. 12645238_826109577498214_8516721752672831866_n A második félidőre visszaállt a kapuba Vincze Anikó. A félidőt mindkét oldalon egy-egy nagy helyzet vezette be. Érezhetően fokozódott a küzdelem, a HTE átvette a játék irányítását, és még ha szerencsés góllal is, de tovább tudta növelni előnyét. Egy szögletrúgást követő Demeter átlövése megpattant a védőnkön és a labda a kapu jobb oldalában kötött ki (3:1). A HTE támadásait több alkalommal is sárga lapos szabálytalanság árán tudták megállítani a vendégek (Folk, Varga, Hodován). Az utolsó öt percben vészkapu játékra állt át Tolna. Igaz nem ilyen szituációból, de sikerült szépíteniük, Hodován Edit (3-2)góljával. Az öt-négyes játékból szerezhettek volna gólt, de ma ez nem sikerült. A házigazdák a mérkőzés végén két kisbüntetővel is próbálkozhattak, de Nagy Ági nem tudott a hálóba találni. Frank Tamás: Kishitűen, dekoncentráltan játszottunk, ennek ellenére nem érdemeltünk vereséget. Megyünk tovább, csináljuk a dolgunkat! Minden játékosom tudja miben hibázott, és mi az, ami ma hiányzott… Simonyi András: Kiválóan játszó Tolna ellen hatalmas küzdelemben, a végjátékban némi szerencsével a helyzetek száma alapján megérdemelt sikert aratunk. A két csapat egy szinten van, érdekes lesz a kupában a Final Four. Tabella