A Gyulai Amazonok nyerte a békési derbit
2015.10.13 | 16:19

Női NB II, 6. forduló A Gyulai Amazonok nyerte a békési derbit A női NB II hétvégi fordulójában a Keleti-csoportban a HTE izzadtságszagú győzelmet aratott a jó napot kifogó ST. Mihály nem kis bosszúságára. Az MVFC Salgótarjánban is nyerni tudott,a Gyula pedig Békéscsabán aratott kiütéses győzelmet.  Nyugaton az ELTE hatalmas csatában, Kovács Szilvia góljával győzte le a remekül küzdő Kalafa-Újbarokot, a PTE elvesztette nyeretlenségét. Békéscsabai Wanted SC - Gyulai Amazonok 0-15 (0-8) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Belicza Bence, Péter  Nagy Zoltán,  Petrovszki György Békéscsaba: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Simonka Róza, Püski Nóra, Hundzsa Erzsébet Csere: Balogh Viktória, Zahorán Kitti, Püski Adrienn, Horváth Sára Ticiána Edző: Domonkos András Amazonok: Deák Márta – Molnár Ágnes Irén, Fülöp Diána, Papp Laura, Perjési Rita Csere: Csontos Zsanett, Kurai Nikolett, Erdélyi Angéla, Szilágyi Zsanett, Bálint Rebeka Edző: Molnár Zoltánné Gólszerző: Fülöp Diána (3), Erdélyi Angéla (3), Bálint Rebeka (2), Molnár Ágnes Irén (2), Kurai Nikolett (2), Perjési Rita, Papp Laura, Deák Márta A másodosztályú bajnokság Keleti-csoportjában ezúttal két Békés megyei alakulat találkozott egymással. A Gyulai Amazonok csapata gyorsan letámadta ellenfelét, azonban az első találatra a 7. percig kellett várni, egy szép támadás révén Kurai Nikolett vette be Balta Zsanett kapuját. Ekkor még senki nem sejtette, hogy az első játékrészben még további 7 találatot jegyeznek Molnár Zoltánné tanítványai. Pedig így történt, így szinte az első félidőben el is dőlt a három pont sorsa. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes, sokkal szorosabb küzdelemre számítottunk. Szünet után nem vett visszább a támadásokból a vendégcsapat, folyamatosan nyomás alá helyezték a Wanted SC kapuját. A gyulai csapatból gól szerzett Deák Márta is, aki az első félidőben még kapusként tündökölt. Összesen nyolc játékos iratkozott fel a góllövők közé ezen a mérkőzésen, ami jól mutatja, hogy csapatként múlta felül ellenfelét az Amazonok. A csabaiaknak a második félidő végén volt lehetősége a szépítésre is, de ezeket a lehetőségeket Csontos Zsanett kapus magabiztosan hárította. Domonkos András (Békéscsabai Wanted SC): Ez a különbség a heti három, és a heti-kétheti egy edzés között: egyszerűen nem bírtuk erővel a félidők második felét. Mindkét félidő első 10 percében egyenrangú ellenfelei tudtunk lenni a komoly tapasztalattal rendelkező gyulaiaknak, a második 10 percekben viszont már sok volt a pontatlanság, és ezt ellenfelünk rutinosan ki is használta. Fülöp Diát nem könnyű 40 percen keresztül tartani, évek óta NB1-ben és a válogatottban lenne a helye, ezen a meccsen is sok kapott gólunk szárad a lelkén". Gratulálok az Amazonoknak, kívánom nekik, hogy nyerjék meg a bajnokságot, és az NB1-ben vigyék tovább a Békés megyei női foci jó hírét! Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): A mérkőzés elejétől kezdve betartották a lányok azokat a dolgokat, amiket kértem tőlük. Úgy gondolom, hogy nagyon megérdemeltük ezt a győzelmet, és örülök, hogy újabb fiatal játékos tudott debütálni a felnőttek között. Szép gólokat szereztünk, azonban nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, ha a kapu előtt jobban összpontosítunk. Külön öröm számunkra, hogy Deák Márti is feliratkozott a góllövő listára kapusként. Kedden újabb mérkőzés vár ránk a Berettyóújfalu ellen idegenben, így most már arra az összecsapásra kell koncentrálni. Gratulálok a lányoknak a remek teljesítményhez! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Skorpió SE - MVFC Berettyóújfalu 0-2 (0-1) Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Molnár László, Bodon Péter,Osváth Endre Attila Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Ferencz Flóra Franciska, Molnár Anett, Takács Dorina, Keviczki Alexandra Kitti Csere: Botos Bernadett, Csábi Bianka, Szabó Adrienn Edző: Tóth Zsolt MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Tamara, Tóth Anita, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Pozsgai Kitti, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Kóti Lilla Edző: Trencsényi János Gólszerző: Tóth Anita, Roza Viktória Volt már jobb hete is a Skorpió női futsalcsapatának. Szombaton az NB I-s alakulatuk szenvedett 8-0-s vereséget a Rába ETO ellenében, vasárnap pedig az NB II-ben kaptak ki a Berettyóújfalutól. A két eredményből kitűnik, hogy leginkább a góllövéssel álltak hadilábon a salgótarjáni lányok, anélkül pedig nem lehet pontot szerezni. Rövid időn belül orvosolni kell a problémát Tóth Zsoltnak, mert hiába küzd nagyot csapata, sokszor talán erőn felül is, ha a kapu előtt elbizonytalanodnak játékosai és rendre rossz megoldást választanak. Az nem kérdés, hogy a műtét előtt álló Bede Anna nagyon hiányzik a csapatból, de illő lenne másoknak is átvenné a szerepét. AZ MVFC ellenben ismét megmutatta erejét és igazolta múlt heti vélekedésünket, hogy akár a bajnoki címért is versenyben lehetnek az új szezonban Trencsényi János lányai. Tóth Anita a mérkőzés elején szerezte meg a vendégeknek a vezetést, s bár mindent megtett a Skorpió az egyenlítés érdekében ez nem jött össze nekik. Mi több a 29. percben Roza Viktória találatával már 0-2-t mutatott az eredményjelző. Lehetett érezni, hogy innen már nem lesz visszaút, a Berettyó el fogja vinni a pontokat Salgótarjánból, s így is történt. Okos játékkal, szervezett védekezéssel győzött a vendégcsapat, s készülhetnek a keddi Gyulai Amazonok elleni rangadóra, amely bizonyára nagy izgalmakat fog tartogatni. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hajdúböszörményi TE II - ST. Mihály SE 4-3 (2-1) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Szabó Ferenc Szilárd – Kovács Ádám – Tóth Gábor HTE: Tóth Renáta – Farkas Éva, Quirikó Vivien, Mogyorósi Zsuzsanna, Czégény Zsuzsanna Csere: Szilágyi Mariann, Szilágyi Szilvia, Bölömi Ibolya, Sipos Bernadett, Pálóczi Krisztina, Nagy Mária Edző: Quirikó Vivien ST. Mihály: Horváth Melinda – Baksa Katalin, Fehér Zsuzsanna, Géczi Bettina, Varga Zsuzsa Csere: Jankulár Zita, Redetzky Andrea, Czibere Andrea, Dékány Dóra, Hódi Zsuzsanna Edző: Hódi Zsuzsanna Gólszerző: Farkas Éva (2), Czégény Zsuzsanna, Szilágyi Mariann illetve Varga Zsuzsa (2), Baksa Katalin A vártnál nehezebben, de végül győzött az esélyesebb HTE a remekül küzdő, ST. Mihály ellen. Hódi Zsuzsanna remekül összekapta hullámvölgyben lévő csapatát ennek megfelelően nagy küzdelemnek lehettek szemtanúi a szép számmal kilátogató nézők. A ST. Mihály szervezett védekezése cseppet sem ízlett a Böszörménynek, hiába játszottak Quirikó Vivienék mezőnyfölényben. Mi több Baksa Katalin a 11. percben a vendégeket juttatta vezetéshez. Farkas Éva szinte a középkezdést követően gyorsan egalizált, s ezt követően óriási energiákat mozgósított a HTE a vezető találat megszerzése érdekében. Ez össze is jött, ismét Farkas Éva talált be Horváth Melinda hálójába 12 másodperccel az első félidő vége előtt. Fordulást követően támadóbb felfogásban küldte pályára játékosait Hódi Zsuzsanna , s neki lett igaza. A 28. percben Varga Zsuzsa 2-2-re módosította az állást. Ezt követően egy gyors Czégény Zsuzsanna-Varga Zsuzsa gólpárbaj után újra döntetlenre állt a csata (3-3).A döntő találat Szilágyi Mariann nevéhez fűződött, aki egy remek átlövéssel mattolta a vendégek hálóőrét. Quirikó Vivien (HTE): Nagyon nehéz mérkőzésen mérkőzésen sikerült nyernünk. Izgalmas csata volt, örülök, hogy mi jöttünk ki jobban a végjátékból. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): Jobban játszottunk, mint a múlt héten, szerintem rászolgáltunk volna a döntetlenre, csak sajnos a többszöri egyenlítés után elkerülhető gólokat kaptunk. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Női NB II, Nyugati-csoport, 3. forduló ELTE-BEAC - Klafa-Újbarok SE 3-2 (1-0) BEAC Sporttelep Játékvezetők: Csete Csongor – Marcz Rajmund Tamás – Kranauer Tamás ELTE: Szabó Annamária – Juhász Adrienn, Winternitz Katalin, Kovács Szilvia, Winternitz Anna Csere: Móczik Alexandra Cintia, Gladity Alexandra, Béres Adrienn, Tihanyi Tímea, Nyéki Eszter, Ferencz Noémi, Blayer Zsófia, Demeter Alexandra Edző: Sajben Marcell Kalafa: Boros Andrea – Szabó Zita, Botos Regina, Torma Julianna, Pap Eszter Csere: Dani Karolina Edző: Szabó László Gólszerző: Kovács Szilvia (2), Winternitz Anna illetve Pap Eszter, Szabó Zita Konto Vivien londoni útja miatt nem állhatott az amúgy is létszámproblémákkal küszködő Kalafa-Újbarok SE trénerének rendelkezésére, ugyanakkor Boros Andrea igen, így remek reflexekkel rendelkező hálóőr rögtön a kezdősor tagja lehetett. Szükség is volt rá, mert az első játékrész jelentős részében az ELTE veszélyeztetett, nyomasztó volt a mezőnyfölényük, de Boros szenzációs védésekkel tartotta a lelket a vendégcsapatban. A 12. percben ugyan Kovács Szilvia egyszer túljárt az eszén, de arról a gólról abszolút nem tehetett. Jól játszottak az Egyetemisták, akik sorcserével próbálták felülmúlni a mezőnyjátékos-csere nélkül érkező ellenfelüket. A második félidőben Pap Eszter gyorsan egalizált, s ez szárnyakat adott a vendégcsapatnak. Tűzbe jött a Kalafa keménymagja, amelynek vezetője Szabó Klára – Szabó László vezetőedző legkisebb lánya- hihetetlen hangulatot varázsolt a csarnokba. A 24. percben Winternitz Anna góljával újra a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, de utána többet veszélyeztetett a Kalafa, érett az egyenlítés, de a kapu előtt megremegtek a lábak. Egészen a 38. percig, amikor egy begyakorolt szögletvariáció után Szabó Zita hatalmas góllal 2-2-re módosította az állást. Sajben Marcell joggal dühöngött, de a végén már volt oka a boldogságra is, Kovács Szilvi az utolsó percben ugyanis egy rendkívül okos, jól helyezett lövéssel eldöntötte a mérkőzést, az ELTE szurkolóinak legnagyobb örömére. Az első félidőben jobb volt a házigazda, de szünet után már változott a helyzet, s ha a végén nem viszi el a hév Pap Eszteréket az egyik pontot simám elvihették volna. De ők nyerni szerettek volna, kockáztattak, de ez nem bizonyult jó döntésnek. Sajben Marcell (ELTE): Egy jó első félidő után megnehezítettük saját dolgunkat. Megszenvedtünk a győzelemért, amire már nagyon nagy szükségünk volt. Szabó László (Kalafa): Kár az utolsó percben kapott gólért. Végig jól küzdöttünk, a második félidőben rengeteg helyzetet elpuskáztunk, megérdemeltük volna a pontszerzést. Büszke vagyok játékosaimra. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AC Villám-Geobusz.hu - PTE ÁOK-Petőfi SE 0-3 (0-1) Érd, Treff Sportcsarnok Játékvezetők: Mezei Ádám – Pintér Gábor – Dósa-Rácz Kitti AC Villám: Veres Ágnes – Hugyecz Renáta, DAn Erika, Völgyi Andrea Ibolya, Szűcs Helga Csere: Lábas Viktória, Koszorus Krisztina, Gotthárd Anikó PTE: Müller Zsófia – Kett Veronika, DR. Ugor Emese, Lengyel Andrea, Kurcz Kitti Csere: Deli Patrícia Anna, Kutnyánszki Katalin Megbízott Edző: Gerstweiler Dániel Gólszerzők: Lengyel Andrea (2), Deli Patrícia Anna Örömmel láttuk, hogy bővült az AC Villám kerete, így már nincsen létszámproblémájuk. Ugyanezt persze elmondhatja magáról a PTE is, s ki lehet jelenteni mindkét csapat megindult a fejlődés útján. A pécsiek megszenvedtek a győzelemért, mert a hazaiak nem adták olcsón a bőrüket. Azonban Lengyel Andrea ellen nem volt ellenszerük, két góljával döntő érdeme volt abban, hogy az Egyetemisták megszerezték első győzelmüket a másodosztályban, amivel feljöttek negyedik helyre a tabellán [gallery ids="44549,44551,44553,44554,44557,44558,44559,44562,44565,44568,44571,44574,44577,44578,44581,44584,44587,44590,44592,44594,44597,44600,44602,44603,44604,44606,44609,44610,44612,44614,44616,44619"]