A Gyula, a Szent Mihály és a Nyírség a forduló nyertese
2017.02.07 | 15:18
A Gyula, a Szent Mihály és a Nyírség a forduló nyertese A 15. fordulót játszották a hétvégén a Női NB II Keleti csoportjában. A bajnokesélyes Gyula kemény, nehéz mérkőzésen győzte le a megerősödött Berettyóújfalu csapatát. A Zimányi Anikóval immár minden csapatra veszélyes Szent Mihály magabiztosan verte 2-0-ra a HTE második csapatát idegenben. A télen régi-új játékosokkal megerősödött MVFC Berettyóújfalu csapatához látogatott a tavalyi bajnok Gyulai Amazonok csapata. A mérkőzés elején a hazai gárda igen meglepte a vendégeket, letámadással próbálták már az ellenfél térfelén megszerezni a játékszert. A mérkőzés első félidejében fokozatosan vette át az irányítást a gyulai csapata, több helyzet azonban mindkét oldalon adódott. Tóth Renáta remek védései révén életben tartotta a berettyói reményeket, azonban Papp Laura értékesítette Fülöp Diána jó ütemű passzát az első játékrész vége előtt néhány másodperccel, így 0-1-es eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második félidőben már rengeteg helyzetet puskáztak el Molnár Zoltánné Irénke tanítványai, mely majdnem meg is bosszulta magát, hiszen Tóth Anitáék előtt is akadt lehetőség. Nagyon jól tartotta magát a hazai csapat, azonban a fegyelmezett védekezésükből nem tudtak gyors ütemű támadásokat vezetni, így a 35. percben Balogh Noémi állította be a 0-2-es végeredményt. MVFC Berettyóújfalu-Gyulai Amazonok 0-2 (0-1) Vezette: Tóth Gábor, Vasziliu Tamás, Harmat László Berettyóújfalu: 50 néző MVFC Berettyóújfalu: Tóth Renáta, Tóth Nóra, Tóth Anita, Kelemen Anett, Erős Zsanett Cserék: Pozsgai Kitti, Pozsgai Melinda, Donkó Szilvia, Papp Dóra, Jóni Gréta Edző: Trencsényi János Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Papp Laura, Perjési Rita, Fülöp Diána, Bálint Rebeka Cserék: Bálint Kata, Szilágyi Zsanett, Balogh Noémi, Csanálosi Anada Edző: Molnár Zoltánné 111776 Trencsényi János: - A mai találkozón jó felfogásban játszottunk és mindenki megtett mindent a győzelemért amiért gratulálok a játékosaimnak ha 0:1-nél tudunk gólt szerezni akkor talán meglepetést is okozhattunk volna, de mivel a hajrában ismét betalált ellenfelünk így a bravúr elmaradt. Molnár Zoltánné Molnár Zoltánné vezetőedző: A mérkőzés elejétől kezdve láttam a lányokon, hogy fáradtabban mozognak és enerváltabbak. Nem tudtunk kellően felpörögni, azonban gyengébb játékkal is sikerült elhozni a fegyelmezett Berettyóújfalu otthonából a 3 pontot. Sajnálom, hogy ilyen gyönyörű csarnokot nem töltik meg a szurkolók, hiszen úgy gondolom, nagy hagyománnyal bír a női futsal ebben a városban is. Készülünk a Salgótarján elleni mérkőzésre, nagyon fontos lesz a 3 pont megszerzése annak érdekében, hogy a felsőházi rájátszásba pontelőnnyel tudjunk menni!  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hajdúböszörményi TE II. – Szent Mihály 0-2 (0-1) Hajdúböszörmény, Városi Sportcsarnok Vezette: Erdlyi Tamás, Prezenszki Mihály, Kriston Tamás HTE: Varga L – Pálóczi, Mogyorósi, Mága, Bölömi Cere: Nagy A, Malachovszky, Sipos, Nagy M, Balla, Quirikó Edző: Quirikó Vivien Szent Mihály: Jankulár – Harcel, Zimányi, Géczi, Varga Zs Csere: Lovászi, Horváth M, Hódi, Sávai, Vass N Edző: Hódi Zsuzsanna Góllövők: Zimányi 2 Quirikó Vivien: - Néhány percet leszámítva nem jelentettünk sok veszélyt az ellenfél kapujára, gólok nélkül pedig nem lehet nyerni. Gratulálok a Szegednek! Hódi Zsuzsanna: - Újabb fontos győzelmet arattunk több szempontból is, hiszen még eddig nem sikerült legyőznünk egyszer sem a HTE csapatát, másrészt talán visszahoztuk a Nyíregyházán elhagyott pontjainkat. Nem játszottunk szépen, nem játszottunk jól, de ma jobbak voltunk az ellenfelünknél és azt hiszem jogosan szereztük meg a három pontot. Gratulálok a csapatomnak! A Keleti csoport harmadik mérkőzése: Nyírség NSC - Gerjeni SK 9-1 (5-1) Góllövők: Nagy Boglárka 3, Szűcs Éva 2, Kovács Kinga 2, Hudák Karolina illetve Marosi Julianna Kovács Gábor fotóalbuma a HTE - Szent Mihály mérkőzésről [gallery ids="76023,76020,76017,76014,76011,76008,76005,76002,75999,75996,75993,75990,75987,75984,75981,75978,75975,75972,75969,75966,75963,75960,75957,75954,75939,75942,75945,75948,75951,75936,75933,75930,75927,75924"]