A győzelemnek és grátiszként Kovács Szilvia mosolyának is örülhettek az ELTE szurkolói
2016.11.26 | 21:15
A győzelemnek és grátiszként Kovács Szilvia mosolyának is örülhettek az ELTE szurkolói Második félidei remek játékával, Kókány Regina és Kovács Szilvia remeklésének köszönhetően az ELTE-BEAC háromgólos győzelmet aratott a PTE elleni péntek esti bajnokin.   Női NB II, Nyugati csoport, 7. fordulóból elhalasztott mérkőzés   ELTE-BEAC – PTE-ÁOK Petőfi SE 6-3 (0-1) BEAC Sportcsarnok, 30 néző Játékvezetők: Grünvald Gábor – Tiringer Máté – Bardi Klaudia Barbara   ELTE: Szabó Annamária – Juhász Adrienn, Kovács Szilvia, Tatai Krisztina, Nyéki Eszter Csere: Blayer Zsófia, Tianyi Tímea, Kókány Regina, Lovas Nikoletta, Nagy Noémi, Béres Adrienn, Pavlik Júlia, Kókai Mariann, Móczik Alexandra Cintia Edző: Sajben Marcell   PTE: Molnár Andrea – Kett Veronika, Tamás Dóra, Sajabó Boglárka, Müller Zsófia Csere: Hógli Claudia, Kutnyánszki Katalin Edző: Reisz Josua   Gólszerző: Kókány Regina (3), Kovács Szilvia (2), Kutnyánszki Katalin (öngól) illetve Szabó Annamária (öngól)   Taktikai fegyelemből jelesre vizsgáztak az ELTE-BEAC futsalosai az első játékrészben amennyiben azt az utasítást kapták edzőjüktől, hogy keveset futva, akarat-gyengén, mindenféle tudatosságot nélkülözve lépjenek pályára a PTE elleni bajnokin. De mivel Sajben Marcell edző, többször is felemelte hangját a látottak miatt kijelenthető, hogy aligha ezt kérte tanítványaitól a kezdés előtt. Nem kell szépíteni, amit az első 20 percben nyújtottak a hazaiak arról nehéz sok jót írni. Rögtön hozzátennénk a PTE rendkívül szervezetten, harcosan lépett pályára, s norvég légiósaikat a vizsgaidőszak miatt nélkülözve is hittek a pontszerzésben. Reisz Josua nagyon jól felkészítette játékosait, s teljesen kiegyenlített félidőt láthatott a közönség. Egészen a 17. percig kellett várni az első találatra amikor egy sarokrúgást követően Szabó Annamáriáról került saját kapujába a játékszer, így meglepetésre a vendégek kerültek előnybe. Ezután egykapuztak a hazaiak de Molnár Andrea lélegzetelállító bravúrok egész sorát bemutatva óvta hálóját a góltól.   A fordulást követően már egy másik mentalitású ELTE jött ki a pályára, s egyre nyomasztóbbá vált a fölényük, egy gyors kontra végén a 26. percben mégis a pécsiek duplázták meg előnyüket, miután Sajabó Boglárka remek mozdulattal lőtt Szabó hálójába. Nem sokkal később az addig kevés játéklehetőséget kapó Kókány Regina mesterien eltalált szabadrúgásból szépített, majd Kutnyánszki Katalin öngólja után, Kovács Szilvia a vezetést is megszerezte a házigazdáknak. De a PTE-nek erre is volt válasza: Müller Zsófia kiegyenlített, s utána Sajabó nagy helyzetben a kifutó Szabó Annamáriába lőtte a labdát. Döntetlen állásnál (3-3) az egyik lelkes ELTE drukker arra kérte Kovács Szilvit, hogy mosolyogjon, mert elmondása szerint a pályán mindig komolynak látta a kitűnő játékost. Szilvi eleget tett rajongója kérésének, aki viszont utána nem érte be ennyivel s Kókány Reginát is felszólította döntse el a mérkőzést.   Mit gondolnak a kedves olvasók a hajrában kik döntötték el a találkozót? Eltalálták: Kovács Szilvia és Kókány Regina. Ráadásul egyik gól szebb volt mint a másik, meg is kapták a vastapsot az értük szorítóktól. A három kihagyott kisbüntető is belefért ezen az estén a hazaiaknak, akik a második játékrészben nyújtott produkciójukkal megérdemelten tartották otthon a három pontot. Mi pedig a lelátó emberének kedvezve ezúttal nemcsak a két vezetőedzőt, hanem a mérkőzés két hősét is nyilatkozatra bírtuk.   Sajben Marcell (ELTE-BEAC): - Első félidőben sajnos nagyon gyengén ment a lányoknak, viszont a szünetben átbeszéltük a dolgokat és belátták a lányok is hogy meg kell küzdenünk a mai nap a győzelemért. A csapatnak volt tartása és 0-2ről is fel tudtunk állni. Szeretnénk jól zárni az évet!   Kovács Szilvia (ELTE-BEAC): - Az első félidőbe bealudtunk és nem tudtunk játékot kialakítani, kapkodtunk. Fordulás után megembereltük magunkat küzdöttünk, hajtottunk és tudtunk is fordítani. Továbbiakban azon kell dolgoznunk, hogy az elejétől tudjuk uralni meccseket ne csak a meccs végére ébredjünk fel.   Kókány Regina (ELTE-BEAC):  - Úgy gondolom, hogy nagyon fontos 3 pontot szereztünk egy olyan csapat ellen akik az elején elég masszívan védekeztek, nem volt egyszerű dolgunk. Sajnos 25 perc kellett ahhoz, hogy felébredjünk és a kapu előtt is higgadtan tudjunk dönteni. 0-2-ről kellett felállnunk, ami nem volt egyszerű. Külön öröm számomra, hogy gólokkal hozza tudtam járulni a sikerhez. Gratulálok a csapatnak! Köszönjük a szurkolóknak, hogy kijöttek és támogattak minket!   Reisz Josua (PTE): -Nagy csatát vívtunk, amiben sajnos alulmaradtunk. Meg voltak a lehetőségeink, a kétgólos előnyünket, ha képesek lettünk volna tovább tartani, akkor nagyon izgalmas végjáték lett volna. Hiányoztak tapasztalt játékosok, akikkel ilyen szituációban lehetett volna frissíteni. Fiatal játékosaim hozzáállásával nagyon elégedett vagyok. Két csere lehetőséggel sokáig kiegyenlített mérkőzést játszottunk. A helyzet kihasználáson még dolgoznunk kell. Büszke vagyok a lányokra. Gratulálok ellenfelünknek!