A DVTK-Vénusz nyerte a Karácsonyi Kupát
2015.12.15 | 23:04
A DVTK-Vénusz nyerte a Karácsonyi Kupát Első alkalommal hódította el a miskolci DVTK-Vénusz a december 12-13-án megrendezett III. Karácsonyi Női Futsal Kupát. A négyes torna ezúttal is sok izgalmat tartogatott, a győzelemről döntő DVTK-Vénusz – Univerzum NFC mérkőzés egyben női futsal NB I-es bajnoki is volt, amelyen 2-2-es döntetlen született. Másodikként az Univerzum végzett. Az Astra Kiskunfélegyházi Bullsnak nem sikerült a címvédés, de fölényes, 11-2-es győzelemmel zárt a negyedik helyezett Debreceni EAC legyőzésével.

1

A kétnapos torna fináléjában, december 13-án rögtön egy rangadó nyitotta a mérkőzések sorát. A DVTK-Vénusz és az Univerzum rendhagyó módon „semleges pályán”, a Kész Aréna Városi Sportcsarnokban játszotta le NB I-es bajnokiját. Ennek eredménye a karácsonyi kupába is beszámított. E találkozón hiába vezetett már 2-0-ra a DVTK, végül meg kellett elégednie a döntetlennel (2-2). A bajnokságban ez egy pontot ért, viszont kupagyőzelmet jelentett a miskolciaknak. A mérkőzést a DVTK-Vénusz kezdte jobban, hiszen már a 2. percben megszerezte a vezetést Kovács Aliz találatával. A miskolciak továbbra is lendületbe maradtak és  a 11. percben Bernáth Csilla révén már 2:0-á mutatott az eredményjelző. Az első félidőben több alkalommal is növelhette volna előnyét a Vénusz, azonban erre már nem került sor, így 2:0-ával mehettek az öltözőbe a lányok. A második félidőben is a Vénusz játéka dominált, azonban sorra hiba csúszott a befejezésekbe. A sok kihagyott helyzet sajnos a végén megbosszulta magát, hiszen a 36. percben Ganczer Hajnalka találatával szépíteni tudott az Univerzum csapata, majd a vészkapus játékot kivállóan játszó vendégek a 38. percben Beke Adrienn révén ki is egyenlítettek.  Női Futsal NBI. 10. forduló DVTK-Vénusz - AIRNERGY FC 2:2 (2:0) Játékvezető: Kaszala, Andrásy DVTK-Vénusz: Almási - Bernáth, Boros, Miliczki, Kovács. Csere: Németh, Szőke, Váradi, Bukovszki, Kresák, Rondzik. Vezetőedző: Thür Antal AIRNERGY FC: Hargas, Ganczer, Görög, Bereczki. Csere: Deczki - Ganczer, Bagdi, Horváth, Beke, Urbán, Szalai, Tatár. Vezetőedző: Jávor István Zárásként az Astra a Debreceni EAC csapatát fogadta és könnyedén, sok ziccert kialakítva 11-2-re győzött. A legjobb kapus Hargas Annamária, az Univerzum játékosa lett, míg a gólkirályi címet Bereczki Orsolya szerezte meg büntetőpárbajban Miliczki Noémi előtt.  12360404_955055561225806_4969976770382760476_n 2015. december 12. (szombat)   9:00 ASTRA Kiskunfélegyházi Bulls FC – UNIVERZUM NFC 3-5 10:20 ASTRA Kiskunfélegyházi Bulls FC – DVTK-VÉNUSZ 2-6 11:40 UNIVERZUM NFC - Debreceni EAC 6-4 13:00 Debreceni EAC - DVTK-VÉNUSZ 3-8   2015. december 13. (vasárnap) 12:00 DVTK-VÉNUSZ - UNIVERZUM NFC 2-2 15:30 ASTRA Kiskunfélegyházi Bulls FC – Debreceni EAC 11-2   Végeredmény: 1. DVTK-Vénusz 2. Univerzum NFC 3. Astra Kiskunfélegyházi Bulls 4. Debreceni EAC