A DVTK is kipipálva, esélyt sem adott ellenfelének a DEAC
2023.09.16 | 17:06

A Debreceni Egyetem alakulata a Diósgyőr otthonában sem fukarkodott a gólokkal, 6–0-s sikerének köszönhetően ismét három ponttal gazdagodott.

Péntek este a DVTK-DEAC mérkőzéssel megkezdődött a második forduló a női futsal NB I-ben. Mindkét gárda győzelemmel indította a szezont: a diósgyőriek a budaörsieket verték 3–1-re, míg Quirikó Vivien tanítványai az Újpestet páholták el a DESOK-ban egy héttel ezelőtt 4–0-ra – írják a klubhonlapon.

Ahogy arra számítani lehetett, már az elejétől próbálták a debreceniek diktálni az iramot a DVTK csarnokában. Az első vendég-gólra sem kellett sokat várni, mivel az ötödik percben Üveges Katalin bevette a hazaiak kapuját. Ezt követően futószalagon jöttek a találatok: a hetedik minutumban Csepregi Gabriella volt eredményes, aztán Fülöp Dia módosította az eredményt. A szünet előtti periódust eléggé megnyomta a DEAC: előbb Horváth Viki értékesített egy büntetőt, nem sokkal később pedig Czégény Zsuzsa köszönt be. A szünetben 0–5 szerepelt az eredményjelzőn, vagyis gyakorlatilag az első félidőben eldőlt a három pont sorsa.

A második játékrészben már elmaradt a góleső, úgy festett, hogy nem módosul az állás. Aztán a negyvenedik percben Üveges foglalta keretbe az összecsapást, hiszen csapatkapitány szerezte a bajnoki első és utolsó gólját. Az előző három idényben bajnoki címet szerző DEAC második fellépését is nagyon magabiztosan behúzta. Azt szintén érdemes kiemelni, hogy a kapujukat eddig még nem tudták bevenni az ellenfelek. Quirikó Vivien alakulatára jövő héten a Csepel elleni hazai ütközet vár.

Vezetőedző: Quirikó Vivien.

Sárga lap: Fukler-Váradi (16.), Molnár (29.)

Gólszerzők: Üveges (5., 40.), Csepregi (7.), Fülöp (13.), Horváth V. (17.), Czégény (18.)